Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Aktualności

#20222023
28 lutego 2023

Trzecie miejsce w rozgrywkach

Trzecie miejsce w rozgrywkach W dn. 15.02.2023  roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w rozgrywkach piłki koszykowej w ramach Licealiady. Zawody odbyły się w hali Liceum Ogólnokształcącego „Radosna Nowina” w Piekarach. Nasza reprezentacja w składzie: Oliwia Berger, Barbara Marszałek, Martyna Godyń, Oliwia Józkowicz, Oliwia Stokłosa, Anna Dębska, Aleksandra Duś, Maja Godyń, Klaudia Molik, Julia Ostachowska zajęła trzecie miejsce. Gratulujemy!
#rekrutacja2023
27 lutego 2023

Terminy rekrutacji 2023

Terminy rekrutacji 2023 oraz wymagane w czasie procesu rekrutacji dokumenty określa  Zarządzenie Nr 5/23 Małopolskiego Kuratora Oświaty z dnia 26 stycznia 2023 r.  https://kuratorium.krakow.pl/zarzadzenie-nr-5-23-malopolskiego-kuratora-oswiaty-z-dnia-26-stycznia-2023-r-terminy-postepowania-rekrutacyjnego-i-postepowania-uzupelniajacego-na-rok-szkolny-2023-2024/​ Sposób przeliczania punktów... Terminy rekrutacji 2023 - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
21 lutego 2023

Wirtualne kółko matematyczno-logicznego eMiL

​Centrum e-Learningu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie serdecznie zaprasza  do wzięcia udziału w zajęciach wirtualnego koła matematyczno-logicznego  eMIL 30. ​- Na kole czekają niestandardowe łamigłówki matematyczne i logiczne. ​- Zaproszenie kierujemy do wszystkich uczniów powyżej 13-tego roku życia. ​- Każdy uczeń dołącza do koła całkowicie ZA DARMO ​- Pracujemy wyłącznie przez Internet (e-learning). Wirtualne kółko matematyczno-logicznego eMiL - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
27 stycznia 2023

Warsztaty/ Przyszłość z pasją - studia praca kariera

Warsztaty/ Przyszłość z pasją - studia praca kariera W dniu 19 stycznia uczniowie klas 3 i 4  uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Dziekana Wydziału Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Jaworznie - pana dr Jarosława Bugajskiego. Pracownik naukowy uczelni przeanalizował ze słuchaczami etapy prowadzące do satysfakcji zawodowej. Podkreślił, że do osiągnięcia zaplanowanego celu potrzebne są: umiejętności i wiedza zdobyte na studiach oraz sprawność... Warsztaty/ Przyszłość z pasją - studia praca kariera - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
13 stycznia 2023

Konkurs Zrównoważone Środowisko /Zagospodarowanie wód opadowych

Do 31 marca 2023 r. czekamy na zgłoszenia od uczniów szkół średnich w Konkursie organizowanym przez Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska. Partnerem Konkursu jest firma Arcadis Sp. z o.o. Głównym celem Konkursu “Zrównoważone Środowisko. Zagospodarowanie wód opadowych” jest docenienie młodych ludzi zainteresowanych rozwojem technologii przyjaznych środowisku oraz... Konkurs Zrównoważone Środowisko /Zagospodarowanie wód opadowych - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
13 stycznia 2023

Złote Indeksy

Ruszyła druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu ,,Złote Indeksy Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS, Integracja – kultura – edukacja”, w którym główną nagrodą jest uzyskanie indeksu na wybrany kierunek studiów realizowany na naszym Wydziale. Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie z dwóch ostatnich klas szkół ponadpodstawowych, w tym liceów ogólnokształcących, techników, szkół branżowych II stopnia. Zachęcamy do... Złote Indeksy - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
13 stycznia 2023

Hazard Nie daj się wciągnąć

W dniu 13 grudnia klasy 2a, 2b, 2c, 1d oraz 3a uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w ramach ogólnopolskiej akcji Hazard? Nie daj się wciągnąć!  Akcja organizowana jest przez Krajową Administrację Skarbową przy Ministerstwie Finansów, a honorowy patronat nad nią objął Minister Edukacji i Nauki. Celem akcji jest podniesienie świadomości młodzieży o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w... Hazard Nie daj się wciągnąć - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
13 stycznia 2023

Szlakiem Holokaustu w Krakowie

Szlakiem Holokaustu w Krakowie ​5 stycznia klasa 4C udała się na wycieczkę śladami Holokaustu. Plac Bohaterów Getta i znajdujący się na nim pomnik przypomniał nam o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce na terenie dawnego getta krakowskiego. Ważny punkt wycieczki stanowiła Apteka pod Orłem, gdzie obejrzeliśmy wystawę dotyczącą działalności Tadeusza Pankiewicza, właściciela apteki i świadka wydarzeń, który wraz ze swoimi współpracownicami udzielił... Szlakiem Holokaustu w Krakowie - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
13 stycznia 2023

Urząd KNF - zaproszenie na webinarium CEDUR dla seniorów pt Cyberbezpieczeństwo w kontekście zagrożeń występujących w Internecie w szczególności oszustw na urządzeniach mobilnych - 20012023 r

Webinarium nt. „Cyberbezpieczeństwo w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, w szczególności oszustw na urządzeniach mobilnych” organizowane jest 20 stycznia 2023 roku (piątek) przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektów: Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR oraz Centrum Edukacji dla Bezpieczeństwa Rynku Finansowego – CEBRF, we... Urząd KNF - zaproszenie na webinarium CEDUR dla seniorów pt Cyberbezpieczeństwo w kontekście zagrożeń występujących w Internecie w szczególności oszustw na urządzeniach mobilnych - 20012023 r - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
13 stycznia 2023

5 edycji konkursu Europa z naszej ulicy

Pozostały już tylko 3 tygodnie na zgłoszenia do piątej edycji konkursu Europa z naszej ulicy dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 stycznia.  Nagrodą jest wyjazd do Brukseli i spotkanie z europarlamentarzystami.  Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?  Zadaniem uczestników konkursu jest znalezienie i pokazanie związków swojej okolicy, miejscowości czy regionu z kulturą i... 5 edycji konkursu Europa z naszej ulicy - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
13 stycznia 2023

Turniej Poznajemy Senat Rzeczypospolitej Polskiej

​Kancelaria Senatu  przystępuje do organizacji Turnieju pt. „Poznajemy Senat Rzeczypospolitej Polskiej”. Turniej jest organizowany pod patronatem Marszałka Senatu RP, prof. Tomasza Grodzkiego, z okazji 100. rocznicy pierwszego posiedzenia Senatu II Rzeczypospolitej.  Celem turnieju jest m.in. popularyzowanie wiedzy na temat historii i funkcjonowania Senatu RP, ​ poszerzanie wiedzy o roli i znaczeniu Senatu RP w polskim... Turniej Poznajemy Senat Rzeczypospolitej Polskiej - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacwydarzenia
13 stycznia 2023

II Międzynarodowy Konkurs Historyczny Śladami historii Polski - skąd nasz ród

Konkurs ten jest dla wszystkich, każdy może wybrać dowolną kategorię, w której może wziąć udział. Najczęściej działamy wokół swoich środowisk, teraz jest szansa, abyśmy pokazali naszą Solidarność i miłość do naszych przodków, do naszej historii. Każdy uczeń może przygotować pracę plastyczną, film, zaśpiewać pieśń, napisać wiersz. Przygotowanie filmu, pieśni w dzisiejszych czasach nie jest trudnym zadaniem,... II Międzynarodowy Konkurs Historyczny Śladami historii Polski - skąd nasz ród - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
13 stycznia 2023

Rekrutacja do Europejskiego Konkursu Statystycznego - szansa na międzynarodowy sukces

Informujemy, że wystartowała szósta edycja Europejskiego Konkursu Statystycznego (EKS).Konkurs prowadzony jest przez Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Eurostatem oraz osiemnastoma europejskimi urzędami statystycznymi.Głównym celem Konkursu jest zainteresowanie uczniów statystyką oraz zachęcanie nauczycieli do wykorzystywania oficjalnych statystyk podczas zajęć z młodzieżą.Europejski Konkurs... Rekrutacja do Europejskiego Konkursu Statystycznego - szansa na międzynarodowy sukces - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
1 stycznia 2023

Zaproszenie do II edycji konkursu Ludzie Kresów opowieści nieznane

Zaproszenie do II edycji konkursu Ludzie Kresów... Muzeum Narodowe w Lublinie prowadzi od 2020 roku akcję „Z Kresów ocalone: zbiórka pamiątek i opowieści kresowych”, której celem jest zachowanie pamięci o Kresach. Wydarzenie to swoim patronatem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach akcji pragniemy zaprosić dzieci i młodzież szkolną do udziału w II edycji konkursu pt. „Ludzie Kresów: opowieści nieznane”. Zorganizowana w ubiegłym roku I edycja cieszyła się bardzo... Zaproszenie do II edycji konkursu Ludzie Kresów opowieści nieznane - ciąg dalszy artykułu »
22 grudnia 2022

Spotkanie w świątecznym nastroju

Spotkanie w świątecznym nastroju Tradycyjnie spotkaliśmy się przy wspólnym wigilijnym stole: zaproszeni goście - emerytowani pracownicy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców oraz szkolna społeczność: nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie. Zebranych powitała pani Anna Kwiecień, wicedyrektor szkoły, następnie wspólnie odśpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie Joachima Okarmusa. Wcześniej  odbyły się świąteczne spotkania... Spotkanie w świątecznym nastroju - ciąg dalszy artykułu »