Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Aktualności

#20222023
20 listopada 2022

11 listopada w Krzeszowicach

11 listopada w Krzeszowicach 11 listopada 2022r. pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości. Wśród licznie przybyłych gości znalazły się przedstawiciele władz świeckich i kościelnych oraz poczty sztandarowe instytucji i organizacji. W krzeszowickim parku znalazła się również delegacja naszej... 11 listopada w Krzeszowicach - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
20 listopada 2022

Warsztaty dziennikarskie

Warsztaty dziennikarskie 7 listopada 2022 r. klasy III B i IV D w ramach zajęć rozwijających dziennikarstwa odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną w Krakowie. Młodzież uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez pana Karola Baranowskiego, który specjalizuje się w nowoczesnych technologiach multimedialnych. Dziewczęta z  klasy IV D tak opisują swoje wrażenia: „Rozmawialiśmy na temat fake newsów i o zagrożeniach, które są z nimi związane. Były to... Warsztaty dziennikarskie - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
20 listopada 2022

XIV Powiatowy bieg Niepodległości w Czernichowie

XIV Powiatowy bieg Niepodległości w Czernichowie 10 listopada po raz czternasty ZSRCKU w Czernichowie zorganizował XIV Bieg Niepodległości. W biegu wystartowały reprezentacje dziewcząt i chłopców sześciu szkół powiatu krakowskiego. W konkurencji dziewcząt 3 miejsce w biegu na dystansie 1200 metrów zajęła uczennica naszej szkoły Martyna Godyń z klasy 1b, a czwarte Anna Ryś z klasy 1d. W biegu chłopców, na dystansie 1800metrów, drugie miejsce na podium zajął uczeń klasy 2c Bruno Drożdż a... XIV Powiatowy bieg Niepodległości w Czernichowie - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
20 listopada 2022

Świt popularny wśród licealistów

Świt popularny wśród licealistów Lokalny klub sportowy GKS Świt Krzeszowice z okazji zbliżającego się 100-lecia istnienia, we wtorek 8 listopada, zorganizował w Liceum dwuetapowy konkurs wiedzy o swojej historii, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły - 34 osoby . W pierwszym etapie uczniowie zmierzyli się z 12 pytaniami dotyczącymi historii Klubu „Świt” Krzeszowice. Pojawiły się między innymi pytania o byłych zawodników czy prezesów klubu,... Świt popularny wśród licealistów - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
20 listopada 2022

Golf sport fair play

Golf sport fair play W dnu 20 października 2022 na polu golfowym w Paczółtwicach odbył się VIII Turniej Golfowy „Greengolf” o Puchar Prezesa Zarządu Kopalń Porfiru i Diabazu w Krzeszowicach. Organizatorem tej imprezy był UKS Fairway Krzeszowice działający przy Liceum w Krzeszowicach. Turniej obejmował część popularyzatorsko-edukacyjną i sportową. W pierwszej części młodzież zapoznała się polem golfowym klasy mistrzowskiej, historią i zasadami fair... Golf sport fair play - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
20 listopada 2022

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w Skawinie - I miejsce

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w Skawinie - I... W dniu 26 września odbyły się w Skawinie Jesienne Sztafetowe Biegi Szkół Ponadpodstawowych. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła reprezentacja naszej szkoły po zaciętej i bardzo wyrównanej walce z reprezentacją liceum w Skawinie. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajęła drużyna naszego liceum.
#20222023
20 listopada 2022

Konkurs PKB

Jesteśmy przedstawicielami Studenckiego Koła Naukowego Ekonomii Politycznej działającego przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W tym roku organizujemy kolejną edycję Konkursu PKB (Polityka, Kapitał, Biznes). Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Uczniów Państwa szkoły do udziału w nim. ​Zakres tematyczny obejmuje zagadnienia związane z przedsiębiorczością, ekonomią oraz polityką gospodarczą. Jest to poszerzenie... Konkurs PKB - ciąg dalszy artykułu »
#20223023
20 listopada 2022

Zaproszenie do stypendium Effectus Papilionis Foundation

Działając w imieniu Fundacji „Effectus Papilionis Foundation” poniżej przesyłam informacje o naborze do programu stypendialnego w roku szkolnym 2022/23.   Program jest prowadzony przez naszą Fundację od 2008 r. Będziemy bardzo wdzięczni za ogłoszenie informacji dotyczącej stypendium, w szczególności poprzez przekazanie tej informacji uczniom spełniającym... Zaproszenie do stypendium Effectus Papilionis Foundation - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
20 listopada 2022

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSACH WSAiB 2023

Z  radością zapraszamy w imieniu Władz Uczelni i Organizatorów uczniów wszystkich klas szkół średnich do udziału w Konkursach  organizowanych corocznie przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni. Główną nagrodą w każdym z konkursów jest indeks Uczelni Kwiatkowskiego, czyli jeden bezpłatny semestr na studiach na wybranym przez siebie kierunku. Rywalizacja podzielona... ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSACH WSAiB 2023 - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
9 listopada 2022

Małopolskie media o naszej szkole II

W lipowym numerze "Gwarka" ukazał się obszerny artykuł  dotyczący pięćdziesiątej  rocznicy matury. Autorem  tekstu jest   p. Krzysztof Ślusarczyk:  http://www.gwarek-malopolski.pl/pdf/176.pdf
#20222023
9 listopada 2022

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Przed nami już 29. edycja największego kolędowego przeglądu w Europie – serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału! Na stronie www.mfkip.pl do 28 listopada można zgłosić swój udział w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika. Przesłuchania odbędą się w grudniu w ponad 30 miastach w Polsce oraz na Ukrainie, Litwie i Białorusi, a finał Festiwalu w dniach 12-15 stycznia w Będzinie. W tym roku po... Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
9 listopada 2022

Konferencja dla nauczycieli i rodziców

Konferencja dla nauczycieli i rodziców Problemy komunikacji rodzic – nauczyciel zagrożenia cyfrowe dzieci i młodzieży, przemoc szkole Aula przy Centrum św. Jana Pawła II Kraków,2 grudnia 2022 Podczas konferencji poruszony zostanie poważny problem kiepskiej komunikacji między rodzicami, nauczycielami, co wywołuje liczne, często niepotrzebne nieporozumienia i prowadzi do narastania konfliktów. Wybitni eksperci podzielą się swoją wiedzą,... Konferencja dla nauczycieli i rodziców - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
9 listopada 2022

Zaproszenie do udziału w dyktandzie

W dniach 11-13 listopada 2022 r. odbędzie się charytatywne dyktando online z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  Jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez serwis www.dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już 3. edycja. Dyktando co roku przyciąga tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o dobry wynik. Może w nim wziąć udział każdy - dorośli, młodzież i dzieci. ... Zaproszenie do udziału w dyktandzie - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
9 listopada 2022

VI Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny im Janusza Korzeniowskiego Piórem i Pazurem

Serdecznie zapraszamy do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie ​Kaligraficznym im. Janusza Korzeniowskiego "Piórem i Pazurem". Adresatami konkursu są uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz ​uczniowie szkół ponadpodstawowych. Na zapisy czekamy do 26 listopada ​2022r. ​W tym roku organizatorami są Academy International Wawer oraz ​Warszawski Dom Kaligrafii! ​Współsponsorem nagród jest... VI Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny im Janusza Korzeniowskiego Piórem i Pazurem - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
9 listopada 2022

Zaproszenie do Ogólnopolskiej Olimpiady Retorycznej

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Retorycznej.Organizatorami są Katedra Filozofii Kultury i Podstawa Retoryki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Fundacja Klasyczna Szkoła Filozofii im. o.Jacka Woronieckiego. Rejestracja uczestników  trwa do 21 listopada. Olimpiada jest trójstopniowa: etap szkolny 28 listopada, II etap 9 stycznia 2023 r., III etap 14 kwietnia. Szczegółowe informacje dostępne na stronie... Zaproszenie do Ogólnopolskiej Olimpiady Retorycznej - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
9 listopada 2022

Byliśmy w teatrze

Byliśmy w teatrze   W dniu 28 października, 51- osobowa grupa uczniów z klas I-IV wzięła udział w wycieczce do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie,gdzie na scenie Miniatura odbył się spektakl pt. „Debil”. Dramat opowiadał o niepełnosprawnym umysłowo Kubie, który marzył o tym,aby  zmienić świat na lepsze. W niekonwencjonalny sposób poruszał dosyć złożony temat osób chorych. Życie bohatera obserwowaliśmy raz z... Byliśmy w teatrze - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
9 listopada 2022

UROCZYSTOŚCI POŚWIĘCECNIA MAUZOLEUM GENERAŁA CHŁOPICKIEGO

UROCZYSTOŚCI POŚWIĘCECNIA MAUZOLEUM GENERAŁA... 6.11.2022 roku  młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w uroczystościach poświęcenia na cmentarzu parafialnym w Krzeszowicach Mauzoleum Generała Chłopickiego. Generał Chłopicki był uczestnikiem insurekcji kościuszkowskiej, wojen napoleońskich oraz powstania listopadowego. Po upadku powstania Chłopicki zamieszkał w Krzeszowicach u swoich przyjaciół, Rodziny Potockich .Generał zmarł w Krakowie w 1854 roku, ale... UROCZYSTOŚCI POŚWIĘCECNIA MAUZOLEUM GENERAŁA CHŁOPICKIEGO - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
9 listopada 2022

Zaproszenie do udziału w konkursie W ułamku sekundy - Martwa natura

VI edycja konkursu „W ułamku sekundy” w tym roku odbywa się pod hasłem: „Martwa natura”. Inspiracje XVII-to wiecznym malarstwem niderlandzkim.Celem tegorocznej edycji konkursu „W ułamku sekundy - Martwa natura” jest inspirowanie się dziełami niderlandzkich malarzy z XVII wieku i utrwalenie na fotografii zgodnie z definicją martwej natury zbiorów stałych, nieożywionych obiektów ułożonych w kompozycje.Termin martwa natura... Zaproszenie do udziału w konkursie W ułamku sekundy - Martwa natura - ciąg dalszy artykułu »