Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Aktualności

#20222023
9 listopada 2022

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Przed nami już 29. edycja największego kolędowego przeglądu w Europie – serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału! Na stronie www.mfkip.pl do 28 listopada można zgłosić swój udział w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika. Przesłuchania odbędą się w grudniu w ponad 30 miastach w Polsce oraz na Ukrainie, Litwie i Białorusi, a finał Festiwalu w dniach 12-15 stycznia w Będzinie. W tym roku po... Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
9 listopada 2022

Konferencja dla nauczycieli i rodziców

Konferencja dla nauczycieli i rodziców Problemy komunikacji rodzic – nauczyciel zagrożenia cyfrowe dzieci i młodzieży, przemoc szkole Aula przy Centrum św. Jana Pawła II Kraków,2 grudnia 2022 Podczas konferencji poruszony zostanie poważny problem kiepskiej komunikacji między rodzicami, nauczycielami, co wywołuje liczne, często niepotrzebne nieporozumienia i prowadzi do narastania konfliktów. Wybitni eksperci podzielą się swoją wiedzą,... Konferencja dla nauczycieli i rodziców - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
9 listopada 2022

Zaproszenie do udziału w dyktandzie

W dniach 11-13 listopada 2022 r. odbędzie się charytatywne dyktando online z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  Jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez serwis www.dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już 3. edycja. Dyktando co roku przyciąga tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o dobry wynik. Może w nim wziąć udział każdy - dorośli, młodzież i dzieci. ... Zaproszenie do udziału w dyktandzie - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
9 listopada 2022

VI Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny im Janusza Korzeniowskiego Piórem i Pazurem

Serdecznie zapraszamy do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie ​Kaligraficznym im. Janusza Korzeniowskiego "Piórem i Pazurem". Adresatami konkursu są uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz ​uczniowie szkół ponadpodstawowych. Na zapisy czekamy do 26 listopada ​2022r. ​W tym roku organizatorami są Academy International Wawer oraz ​Warszawski Dom Kaligrafii! ​Współsponsorem nagród jest... VI Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny im Janusza Korzeniowskiego Piórem i Pazurem - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
9 listopada 2022

Zaproszenie do Ogólnopolskiej Olimpiady Retorycznej

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Retorycznej.Organizatorami są Katedra Filozofii Kultury i Podstawa Retoryki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Fundacja Klasyczna Szkoła Filozofii im. o.Jacka Woronieckiego. Rejestracja uczestników  trwa do 21 listopada. Olimpiada jest trójstopniowa: etap szkolny 28 listopada, II etap 9 stycznia 2023 r., III etap 14 kwietnia. Szczegółowe informacje dostępne na stronie... Zaproszenie do Ogólnopolskiej Olimpiady Retorycznej - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
9 listopada 2022

Byliśmy w teatrze

Byliśmy w teatrze   W dniu 28 października, 51- osobowa grupa uczniów z klas I-IV wzięła udział w wycieczce do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie,gdzie na scenie Miniatura odbył się spektakl pt. „Debil”. Dramat opowiadał o niepełnosprawnym umysłowo Kubie, który marzył o tym,aby  zmienić świat na lepsze. W niekonwencjonalny sposób poruszał dosyć złożony temat osób chorych. Życie bohatera obserwowaliśmy raz z... Byliśmy w teatrze - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
9 listopada 2022

UROCZYSTOŚCI POŚWIĘCECNIA MAUZOLEUM GENERAŁA CHŁOPICKIEGO

UROCZYSTOŚCI POŚWIĘCECNIA MAUZOLEUM GENERAŁA... 6.11.2022 roku  młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w uroczystościach poświęcenia na cmentarzu parafialnym w Krzeszowicach Mauzoleum Generała Chłopickiego. Generał Chłopicki był uczestnikiem insurekcji kościuszkowskiej, wojen napoleońskich oraz powstania listopadowego. Po upadku powstania Chłopicki zamieszkał w Krzeszowicach u swoich przyjaciół, Rodziny Potockich .Generał zmarł w Krakowie w 1854 roku, ale... UROCZYSTOŚCI POŚWIĘCECNIA MAUZOLEUM GENERAŁA CHŁOPICKIEGO - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
9 listopada 2022

Zaproszenie do udziału w konkursie W ułamku sekundy - Martwa natura

VI edycja konkursu „W ułamku sekundy” w tym roku odbywa się pod hasłem: „Martwa natura”. Inspiracje XVII-to wiecznym malarstwem niderlandzkim.Celem tegorocznej edycji konkursu „W ułamku sekundy - Martwa natura” jest inspirowanie się dziełami niderlandzkich malarzy z XVII wieku i utrwalenie na fotografii zgodnie z definicją martwej natury zbiorów stałych, nieożywionych obiektów ułożonych w kompozycje.Termin martwa natura... Zaproszenie do udziału w konkursie W ułamku sekundy - Martwa natura - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
9 listopada 2022

V ogólnopolska edycja konkursu Kresy polskie ziemie wschodnie w XX wieku

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza młodzież szkolną oraz opiekunów merytorycznych ̵ nauczycieli do udziału w ogólnopolskim konkursie „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”.Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o historii Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej wśród młodzieży. Jednym z najważniejszych aspektów projektu jest uwrażliwianie uczestników na los Polaków mieszkających za naszą obecną wschodnią... V ogólnopolska edycja konkursu Kresy polskie ziemie wschodnie w XX wieku - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
9 listopada 2022

XI Konkurs Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim

Konkurs Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim polega na przygotowaniu eseju związanego z tematem przewodnim tegorocznej edycji lub też pracy plastycznej/filmu związanych z R. Dmowskim.  Celem konkursu jest promowanie postaw patriotycznych oraz popularyzowanie dorobku intelektualnego Romana Dmowskiego. Organizatorzy chcą także zainspirować młodych ludzi do samodzielnego poszukiwania wiedzy i pogłębiania świadomości... XI Konkurs Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
9 listopada 2022

Zaproszenie do konkursu Pawie Pióro

Zespół Szkół Poligraficzno- Medialnych w Krakowie zaprasza do wzięcia udziału w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Nagroda Pawiego Pióra": "Drodzy Uczniowie, w obiegowej opinii młodzież czyta mało i niechętnie, ale przecież nie jest to prawda! Wielu, wiele  z Was czyta dużo i potrafi rozmawiać o literaturze. Napiszcie o Waszych literackich fascynacjach. Nasz konkurs to bardzo szeroko rozumiana- prezentacja książki-... Zaproszenie do konkursu Pawie Pióro - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
29 października 2022

Od anatomii człowieka do anatomii obrazu

Od anatomii człowieka do anatomii obrazu W dniu  21 września klasa 4e odwiedziła dwa muzea. Rano, w ramach uzupełnienia wiedzy z anatomii, uczniowie zapoznali się ze zbiorami Muzeum Anatomii w Katedrze Anatomii UJ, od południa zwiedzali Muzeum Czartoryskich. Wizyta w Muzeum Anatomii jest obowiązkowym punktem dla klas maturalnych. Podręcznikowa wiedza, znajomość schematów, teoretyczne podstawy, orientacja w budowie ludzkiego ciała są weryfikowane w postaci rozlicznych... Od anatomii człowieka do anatomii obrazu - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
29 października 2022

Małopolskie media o naszej szkole

W małopolskich mediach ukazały się publikacje o naszej szkole: https://gazetakrakowska.pl/liceum-z-krzeszowic-szkolnym-wzorem-bezpieczenstwa-cyfrowego/ar/c3-16988871
#20222023
29 października 2022

Zaproszenie do udziału w turnieju recytatorskim

Małopolski TURNIEJ RECYTATORSKI POEZJI WSPÓŁCZESNEJ imienia Andrzeja Bursy Zapraszamy do udziału: młodzież z klas VII i VIII małopolskich szkół podstawowychmłodzież z małopolskich szkół ponadpodstawowychdorosłych bez względu na miejsce zamieszkania  Prezentacje konkursowe 30 listopada i 1 grudnia. Kraków, os. Tysiąclecia 15  fragment z regulaminu: „Uczestnicy przygotowują dowolnie wybrany 1... Zaproszenie do udziału w turnieju recytatorskim - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
28 października 2022

Konkurs przyrodniczy

Społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego im. M.Skłodowskiej-Curie w Skawinie zaprasza uczniów PaństwaSzkoły do wzięcia udziału w kolejnej edycji PowiatowegoKonkursu Przyrodniczego POZNAĆ ŚWIAT, ZROZUMIEĆ SIEBIE.Tegoroczna edycja będzie się odbywać pod hasłem „Zacznij odsiebie i podaj dalej”.   Październik jest miesiącem profilaktyki nowotworów. W III jużedycji konkursu proponujemy opracowanie... Konkurs przyrodniczy - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
28 października 2022

Konkurs Eurazja/prawo do różnorodności

Konkurs jest organizowany w ramach mini grantu Priorytetowego Obszaru Badawczego Heritage przez Instytut Rosji i Europy Wschodniej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana w Krakowie.    I etap konkursu odbędzie się online 25 listopada br. (MS TEAMS)  Finał konkursu – 9 grudnia br. stacjonarnie w Krakowie.  Termin... Konkurs Eurazja/prawo do różnorodności - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
28 października 2022

Konkurs literacki na esej

Na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, aktualnie odbywa się konkurs literacki pt. „Moja Małopolska z Funduszami Europejskimi”. Dla kogo? Konkurs kierowany jest do wszystkich entuzjastów Funduszy Europejskich, którzy ukończyli 13 lat. Zasady udziału: Wystarczy napisać tekst literacki (2000 a 3000 znaków wraz ze spacjami). Tematyka konkursu powinna dotyczyć realizacji współfinansowanych z Funduszy... Konkurs literacki na esej - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
28 października 2022

Ślubujemy

Jest już tradycją szkolną, że ślubowanie uczniów klas pierwszych naszego liceum odbywa się na Kopcu Kościuszki. Również w tym roku 14 października, w Dniu Edukacji Narodowej, uczniowie klasy IA, IB, IC i ID udali się do Krakowa, by w tym niezwykłym miejscu złożyć ślubowanie. Uroczystość uświetnił swoją obecnością prezes Kopca Kościuszki prof. Mieczysław Rokosz, a całość poprowadziła przewodnicząca samorządu uczniowskiego,... Ślubujemy - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
17 października 2022

Skawińska Probówka Artystyczna zaproszenie do udziału w konkursie

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie ​serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Skawińskiej ​Probówce Artystycznej. Tradycyjnie już Skawińska Probówka Artystyczna będzie obejmowała trzy dziedziny i zostanie przeprowadzona w formie konkursów: literackiego, piosenki oraz fotograficznego. Zasady każdego z nich zostały określone przez odrębne regulaminy. Zgłoszenia do wszystkich... Skawińska Probówka Artystyczna zaproszenie do udziału w konkursie - ciąg dalszy artykułu »