Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Aktualności

3 września 2023

Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki POZNAJ POLSKĘ

Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki POZNAJ... Liceum Ogólnokształcące w Krzeszowicach  w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki ,, Poznaj Polskę " otrzymało dofinansowanie trzydniowej wycieczki szkolnej w wysokości 15 000 zł. Projekt jest częścią rządowego programu „Polski Ład”.  Celem przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” jest wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Dzięki środkom z programu młodzi ludzie będą... Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki POZNAJ POLSKĘ - ciąg dalszy artykułu »
#1wrzesnia
3 września 2023

Uroczystości upamiętniające rocznicę wybuchu II wojny światowej

Uroczystości upamiętniające rocznicę wybuchu II... Dnia 1 września 2023 roku, z okazji rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej, odbyła się uroczystość patriotyczna przy grobie Nieznanego Żołnierza w Krzeszowicach. Młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach stanęła na straży pamięci, uczciliśmy bohaterów i ofiary tamtych tragicznych wydarzeń. To ważne, że młode pokolenie angażuje się w zachowanie naszej historii. Opiekę nad Pocztem... Uroczystości upamiętniające rocznicę wybuchu II wojny światowej - ciąg dalszy artykułu »
#20232024
30 sierpnia 2023

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się  4 września 2023 r. na dziedzińcu szkoły. Uczniów klas 1 i 2 zapraszamy na  godz. 9:00, natomiast 3 i 4 na godz. 11:00.  Wcześniej, dla chętnych, msza święta w kościele św. Marcina o godz. 8:00.​
#20222023
13 lipca 2023

GRATULACJE DLA NASZYCH MATURZYSTÓW

7 lipca poznaliśmy wyniki egzaminów maturalnych. Jednych usatysfakcjonowały, innym do pełnego sukcesu zabrakło całkiem niewiele, na szczęście mają szansę podejść do egzaminu w sierpniu. W szczególności  jednak chcielibyśmy  pogratulować  absolwentom wyników z języka polskiego (pp), matematyki (pr), języka angielskiego (pp, pr), biologii oraz geografii, które okazały się wyższe od od średnich wyników dla... GRATULACJE DLA NASZYCH MATURZYSTÓW - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
24 czerwca 2023

Do zobaczenia we wrześniu

Do zobaczenia we wrześniu W  ostatni piątek  miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego.  Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu przedstawiciele samorządu szkolnego przywitali młodzież, a następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która w ciepłych słowach podsumowała miniony rok szkolny. Następnie wraz z wychowawcami wręczyła dyplomy uznania dla prymusów i listy gratulacyjne dla najlepszych uczniów. Również... Do zobaczenia we wrześniu - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
24 czerwca 2023

Drezyną w dal

Drezyną w dal W środę, 21 czerwca, wyruszyliśmy w zwykłą podróż niezwykłymi pojazdami. Integracji  licealistów sprzyjały: piękne krajobrazy, wspaniała pogoda oraz wspólny wysiłek, by dojechać do celu.
#20222023
24 czerwca 2023

Sportowe rozgrywki

Sportowe rozgrywki Jeden z ostatnich akcentów roku szkolnego: sportowe współzawodnictwo na Orliku. Mecz siatkówki zakończył się zwycięstwem reprezentacji klas drugich nad pierwszymi. Natomiast, po wyrównanym i zaciętym boju w piłce nożnej, klasy drugie pokonały klasy pierwsze  a bramki zdobyli: dla drużyny starszych Filip Kot, Bruno Drożdż x2 oraz Antoni Kliś, zaś dla pierwszaków trzykrotnie zapunktował Filip Zieliński. Nad sprawiedliwym... Sportowe rozgrywki - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
22 czerwca 2023

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się w dniu 23 czerwca o godz. 9.00  w szkole. Natomiast wcześniej, o godzinie 8.00 zapraszamy wszystkich uczniów na uroczystą mszę do Kościoła św. Marcina w Krzeszowicach .​
#20222023
22 czerwca 2023

Komunikat dla ósmoklasistów

Jeżeli wybrałeś naszą szkołę na pierwszym priorytecie, prosimy o dostarczenie kopii świadectwa potwierdzonego za zgodność z oryginałem razem z kopią zaświadczenia o wynikach egzaminu.
#20222023
21 czerwca 2023

Włoska przygoda

Włoska przygoda ​Pierwszy dzień wyprawy do północnych Włoch. Po nocnej podróży, zwiedziliśmy piękną Weronę. Pod balkonem Julii poczekaliśmy na Romeo. Niestety nie dotarł lub spóźnił się po włosku. Teraz my czekamy na niego w hotelowym basenie. Pozdrawiamy serdecznie ze słonecznej Italii. Kolejne dwa dni naszej podróży po Italii to miło spędzony czas nad jeziorem Garda - zwiedzanie malowniczego zamku Castello Scalliggero oraz rejs... Włoska przygoda - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
21 czerwca 2023

Odebraliśmy nagrody w Starostwie Powiatowym w Krakowie

Odebraliśmy nagrody w Starostwie Powiatowym w Krakowie W dniu 20 czerwca  w Starostwie Powiatowym w Krakowie wzięliśmy  udział w uroczystym podsumowaniu konkursu o rodzinie. Starosta Krakowski, pan Wojciech Pałka, rozdał zwycięzcom nagrody i podziękowania za udział w konkursie.W kategorii praca literacka Klara Radwan z klasy IIIA zajęła I m , a w  kategorii film II miejsce – Aleksandra Duś, Oliwia Józkowicz, Oliwia Stokłosa – uczennice z kl. Odebraliśmy nagrody w Starostwie Powiatowym w Krakowie - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
18 czerwca 2023

Zabierz książkę na wakacje

Zabierz książkę na wakacje Wakacje to czas odpoczynku i relaksu. To czas, gdy możemy nadrobić czytelnicze zaległości. Na naszej półce bookcrossingowej znalazło się wiele nowych pozycji – zapoznajcie się z nimi. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dobrą książkę zawsze warto mieć przy sobie!