Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Aktualności

#wychowaniefizyczne
22 grudnia 2022

Konkurs dla piłkarskich ekspertów

Konkurs dla piłkarskich ekspertów W piątek 9 grudnia 8 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie wiedzy o historii mistrzostw świata w piłce nożnej, organizowanym przez Pana Jacka Banacha i Bartka Pierzchałę. W teście trzeba było wykazać się dużą wiedzą, pytania dotyczyły zarówno pamiętnych meczów, słynnych piłkarzy, jak i organizatorów mundialu. Uczniowie popisali się swoją znajomością piłki nożnej i każdy uczestnik uzyskał zadowalający wynik... Konkurs dla piłkarskich ekspertów - ciąg dalszy artykułu »
#sukcesy
22 grudnia 2022

Sukces w Powiatowej Licealiadzie w Pływaniu

Sukces w Powiatowej Licealiadzie w Pływaniu 14 grudnia na Pływalni Camena Skawinie odbyły się zawody wpływaniu. Na dystansie 50 m stylem klasycznymuczennica naszego liceum, Julia Ostachowska,  zdobyła drugie miejsce,  aczwarte  Sandra  Skotniczna – obie uczennice z klasy 1d. Szkołę reprezentowali jeszcze:  Maja Godyń  i Karol Więcek – również z klasy 1d. Gratulacje!
#nadchodzacewydarzenia
22 grudnia 2022

OLIMPIADA BEZPIECZEŃSTWO I OBRONNOŚĆ VI edycja

Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Szkoła Policji w Słupsku mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Olimpiadzie "BEZPIECZEŃSTWO I OBRONNOŚĆ" VI edycja. Przedmiotowa Olimpiada jest inicjatywą edukacyjną skierowaną do uczniów szkół ponadpodstawowych o zasięgu ogólnopolskim. Celem Olimpiady jest kształtowanie świadomości i właściwych postaw... OLIMPIADA BEZPIECZEŃSTWO I OBRONNOŚĆ VI edycja - ciąg dalszy artykułu »
22 grudnia 2022

13 grudnia - pamiętamy

13 grudnia - pamiętamy 13 grudnia minęło 41 lat od wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Jak co roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu upamiętniającym to wydarzenie przy pomniku Solidarności w Krzeszowicach. Społeczność uczniowską naszej szkoły reprezentowali  w poczcie sztandarowym  uczniowie klas drugich oraz uczniowie klasy 1C pod opieką pani dyrektor Alicji Milczarek i  pani Anny Zimnal. Zebrani  wysłuchali... 13 grudnia - pamiętamy - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
22 grudnia 2022

Betonoza czy zieleń Zrównoważona urbanistyka z Polskimi Normami zachęcamy do udziału w XI edycji konkursu Normalizacja i Ja

Zapraszamy uczniów i nauczycieli do udziału w XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Normalizacja i Ja”, które przebiega pod hasłem „Betonoza czy zieleń? Zrównoważona urbanistyka z Polskimi Normami”.​ Przedsięwzięcie trwa od 1 grudnia 2022 r. do 10 marca 2023 r. Zostało objęte patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki. Jego organizatorem jest Polski Komitet Normalizacyjny.  Tematyka tegorocznego konkursu nawiązuje do... Betonoza czy zieleń Zrównoważona urbanistyka z Polskimi Normami zachęcamy do udziału w XI edycji konkursu Normalizacja i Ja - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
22 grudnia 2022

Konkurs stypendialny dla uczniów

Właśnie ruszyła kolejna edycja naszego konkursu dla uczniów  szkół ponadpodstawowych. Przyznajemy stypendia do zagranicznych szkół w Wielkiej Brytanii i w Austrii na lata 2023-2025. W konkursie brać mogą uczniowie klas drugich lub klas trzecich (w tym drugim wypadku urodzeni po 31.07.2006 r.). Aplikacje można wysyłać do 9 stycznia 2023 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie pss.edu.pl oraz na naszych mediach... Konkurs stypendialny dla uczniów - ciąg dalszy artykułu »
22 grudnia 2022

Z wizytą u Andyego Warhola

Humaniści z klasy Ia wzięli udział w wycieczce dydaktyczno – integracyjnej do Krakowa, której głównym celem była wizyta w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Grafiki, fotografie, kolaże, instalacje, zebrane w przestrzennych salach wystawowych, nawiązywały do wydarzeń ostatnich lat, które wciąż są bliskie młodym ludziom. Prowadzący zajęcia edukator przybliżył nam poprzez sztukę często nieoczywiste konsekwencje całkiem... Z wizytą u Andyego Warhola - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
22 grudnia 2022

Rekrutacja do konkursu dla Młodych Talentów Explory 2022

Trwa rekrutacja do Konkursu Explory. Do 9 stycznia 2023 młodzi naukowcy i badacze w wieku 13-20 lat mogą zgłaszać swoje projekty do najważniejszej inicjatywy dla młodych innowatorów w Polsce- Konkursu Explory. Rekrutacja odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na www.explory.pl/rekrutacja Konkurs przeznaczony jest dla osób indywidualnych oraz zespołów od 2 do 4 osób. Uczestnicy zgłaszają projekt... Rekrutacja do konkursu dla Młodych Talentów Explory 2022 - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
22 grudnia 2022

Noc Biologów 2023 na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie/ zaproszenie

​Wydział Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do udziału w Nocy Biologów, która odbędzie się w piątek 13 stycznia 2023 roku. Spotkania organizowane będą na terenie III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego, w budynkach Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych, Instytutu Nauk o Środowisku oraz Instytutu Botaniki. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy najmłodszych, kilkuletnich uczestników, uczniów szkół... Noc Biologów 2023 na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie/ zaproszenie - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
21 grudnia 2022

Zaproszenie - Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Politologicznej

W imieniu Stowarzyszenia Głos Pokolenia pragnę serdecznie zaprosić uczniów do udziału w organizowanym przez nasze Stowarzyszenie Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Politologicznej.   Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Politologicznej skierowany jest do uczniów szkół średnich uczących się na terenie całego kraju. Tworzymy tę inicjatywę już po raz trzeci, mając na celu edukację młodzieży z zakresu politologii, a także... Zaproszenie - Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Politologicznej - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
5 grudnia 2022

PRZYNIEŚ KARMĘ - KARMA WRACA

PRZYNIEŚ KARMĘ - KARMA WRACA Klasa 2b i 2c pod hasłem ,,Gwiazdka dla zwierzaka'' organizuje pomoc dla zwierząt ze schroniska "Psie Pole". Jak co roku zbieramy: karmę suchą oraz mokrą dla psów i kotów (każdy rodzaj jest potrzebny), a także żwirek dla kotów. Jeżeli macie w domu używane, a już niepotrzebne, czyste ręczniki, koce lub pościel, to schronisko też chętnie przyjmie. Wszelkie dobra składamy do pudeł  umieszczonych przy wejściu na strych. Jeżeli ktoś ma... PRZYNIEŚ KARMĘ - KARMA WRACA - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
5 grudnia 2022

Konkurs pianistyczny

Joachim Okarmus,uczeń LO w Krzeszowicach, zdobył I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Iwony Kużmy „Pianogranie”. Otrzymał  też nagrodę za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego oraz nagrodę specjalną Przewodniczącego jury – prof. Mirosława Herbowskiego. Wielkie brawa i gratulacje!
#20222023
5 grudnia 2022

Profesja dziennikarza z bliska

18 listopada 2022 r. w klasie 3B i 21 listopada 2022 r. w 4D gościł dziennikarz specjalistycznej gazety internetowej, Szymon Palczewski, zastępca redaktor naczelnej gazety CyberDefence24.pl, specjalista w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, cyfryzacji i nowoczesnych technologii w odniesieniu do rywalizacji między państwami. Jego materiały dotyczą sektora wojskowego, obecnie m.in wojny w Ukrainie. Uczniowie tak opisują wizytę dziennikarza: " Na... Profesja dziennikarza z bliska - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
4 grudnia 2022

Szlachetna Paczka

Nasza szkoła włączyła się w akcję Szlachetna Paczka. Pomagamy pani Ewie z Krzeszowic, która ma 69 lat. U pani Ewy rok temu została zdiagnozowana miażdżyca, niestety musiała wówczas zrezygnować z dotychczas wykonywanej pracy. Niska emerytura pani Ewy nie pozwala jej na zaspokojenie wszystkich potrzeb. Pani choruje również na cukrzycę, a dla oszczędności pieniędzy, mierzy cukier co 2-3 dni. Pani przyjmuje codziennie insulinę, która pozwala... Szlachetna Paczka - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
25 listopada 2022

Igrzyska Europejskie Kraków - Małopolska 2023 - promocja wolontariatu

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM III IGRZYSK EUROPEJSKICH KRAKÓW – MAŁOPOLSKA 2023! Od21 czerwca do 2 lipca 2023 roku w Polsce odbędzie się największa impreza sportowa w Europie. Dzięki udziałowi w wolontariacie możesz być jej częścią! Ruszył nabór wolontariuszy#IgrzyskaEuropejskie2023.Zarejestruj się do 15 stycznia 2023 i stwórz z nami coś niezwykłego dołączając do drużyny #IE2023 Podczas#IgrzyskaEuropejskie2023masz szansę kreować... Igrzyska Europejskie Kraków - Małopolska 2023 - promocja wolontariatu - ciąg dalszy artykułu »