Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Aktualności

#geografia
14 grudnia 2023

Konkurs powiatowy "Szkoła przetrwania"

Konkurs powiatowy Uczniowie szkól średnich powiatu krakowskiego rywalizowali dziś w konkursie "Szkoła przetrwania", organizowanym przez Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale. Zadania konkursowe obejmowały umiejętność posługiwania się mapą w terenie, umiejętność udzielania pierwszej pomocy, wiedzę z geografii i biologii. Nasi uczniowie byli bezkonkurencyjni. Zespół z klasy 2C w składzie:Aleksandra Duś, Jadwiga Hochół, Michał Matysik,... Konkurs powiatowy "Szkoła przetrwania" - ciąg dalszy artykułu »
13 grudnia 2023

Europejski Konkurs Statystyczny EKS

Europejski Konkurs Statystyczny EKS Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Eurostatem organizuje VII edycję Europejskiego Konkursu Statystycznego (EKS). Właśnie uruchomiono rekrutację! Europejski Konkurs Statystyczny to niesamowita okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat statystyki. W konkursie uczestniczą szkoły z pozostałych 19 państw Europy, co daje możliwość porównania swoich umiejętności z innymi uczniami i nauczycielami. Dla uczniów, konkurs stanowi... Europejski Konkurs Statystyczny EKS - ciąg dalszy artykułu »
#informatyka
12 grudnia 2023

Konkurs Łamacze szyfrów

Konkurs Łamacze szyfrów Wielbiciele kryptologii! W poniedziałek ruszył pierwszy etap tegorocznej edycji gry Łamacze Szyfrów! Chcemy zachęcić do wzięcia udziału w grze. Czekają na was wykłady ze sporą dawką wiedzy, zadania do rozwiązania i nagrody do wygrania. Tegoroczny wielki finał odbędzie się 22 grudnia, macie więc czas, aby wejść do gry i przygotować się do niego. Rejestracja zespołów, jak zawsze, na www.lamaczeszyfrow.pl. Zapraszamy również na profil na... Konkurs Łamacze szyfrów - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
12 grudnia 2023

Konkurs o Złoty Indeks PK

Konkurs o Złoty Indeks PK Rektor Politechniki Krakowskiej zaprasza maturzystów do udziału w 9 edycji konkursu o Złoty Indeks. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie indeks.pk.edu.pl/​
#jezykiobce
12 grudnia 2023

Warsztaty w Instytucie Cervantesa w Krakowie

Warsztaty w Instytucie Cervantesa w Krakowie We wtorek 12 grudnia klasa 2B pojechała do Instytutu Cervantesa w Krakowie, w którym uczestniczyła w warsztatach na temat świątecznych tradycji hiszpańskich. Nauczyciele opowiedzieli nam o Lotería de Navidad, która odbywa się tam od ponad 200 lat. Mieliśmy również możliwość poznania hiszpańskich potraw i produktów takich jak turrón czyli nugat z migdałów. Później zobaczyliśmy film ze świątecznego targu na Plaza de Sol w... Warsztaty w Instytucie Cervantesa w Krakowie - ciąg dalszy artykułu »
10 grudnia 2023

Wizyta w Radio Kraków

Wizyta w Radio Kraków Wizyta w Radio Kraków Dnia 8 grudnia 2023 roku uczniowie klasy 3b, biorący udział w zajęciach rozwijających z zakresu dziennikarstwa w LO w Krzeszowicach, mieli okazję odwiedzić Radio Kraków. Osobą oprowadzającą nas po radiu był pan Robert Konatowicz, doświadczony dziennikarz, który rozpoczął swoją karierę w RMF FM, prowadząc różnorodne programy muzyczne. Nic więc dziwnego, że nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od dużej sali muzycznej,... Wizyta w Radio Kraków - ciąg dalszy artykułu »
#salagimnastyczna
9 grudnia 2023

Wolne terminy wynajmu hali sportowej LO

Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach informuje, że są jeszcze wolne terminy wynajmu sali gimnastycznej: wtorek: 17:30-18:30 - 1 sektor, 20:00-21:00 - 2 sektory; piątek: 16:30- 19:00 - 1 sektor. Cennik wynajmu sali poniedziałek - piątek 1 sektor - 47,00 zł (50,76 zł (8%VAT) / 57,81 zł (22% VAT)) cała sala - 113,00 zł (122,04 zł (8%VAT) / 138,99 zł (22% VAT)) sobota 1 sektor - 56,00 zł (50,76zł (8%VAT) / 57,81 zł (22% VAT)) cała sala - 141,00... Wolne terminy wynajmu hali sportowej LO - ciąg dalszy artykułu »
#geografia
5 grudnia 2023

"Geografia z AI" - nasi uczniowie w finale

Uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Duś, Jadwiga Hochół oraz Daniel Komor zostali zakwalifikowani do finału konkursu "Geografia z AI" ​W dniach 1.12.2023-15.12.2023 – godzina 21:00, odbędzie się głosowanie internautów. Autorzy 3 prac, które zdobędą najwięcej polubień otrzymają nagrody. W sytuacji gdyby prace nagrodzone przez jury pokrywały się z wynikami głosowania internautów nagrody główne przypadną kolejnym 3 pracom z... "Geografia z AI" - nasi uczniowie w finale - ciąg dalszy artykułu »
4 grudnia 2023

Matejko i "Igrzyska"

Matejko i W piątek, 1 grudnia, klasa 2a obejrzała najnowszą wystawę w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie "Matejko. Malarz i historia". Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej, której temat "Magia Matejki. Mistrz, aktywista i celebryta", dotykał różnych sfer działalności wielkiego malarza. Rekwizyty, stroje, odznaczenia i medale, a przede wszystkim obrazy, w tym te najbardziej znane ( m.in. "Wernyhora" czy " Kazanie Skargi" - obraz... Matejko i "Igrzyska" - ciąg dalszy artykułu »
3 grudnia 2023

1d w kręgu kultury polskiej

1d w kręgu kultury polskiej 28 października klasa 1d (profil biologiczno – chemiczny) udała się na wycieczkę programową do Krakowa, w celu zwiedzania zasobów Muzeum Książąt Czartoryskich oraz aby obejrzeć najnowszą ekranizację powieści Władysława Reymonta „Chłopi”. W Muzeum przy ul. Pijarskiej uczniowie poznali ideę działań podjętych przez Izabelę Czartoryską – założycielkę kolekcji, podziwiali: „Damę z gronostajem” Leonarda da Vinci,... 1d w kręgu kultury polskiej - ciąg dalszy artykułu »
#jezykpolski
1 grudnia 2023

Paragrafy nie tylko dla prawników. Spotkanie z autorką powieści w krzeszowickiej bibliotece

Paragrafy nie tylko dla prawników. Spotkanie z autorką... W piątek 24 listopada uczniowie klas humanistycznych naszej szkoły spotkali się w Bibliotece Miejsko- Gminnej w Krzeszowicach z panią Katarzyną Tkaczyk – autorką powieści dla młodzieży. Pani Katarzyna opowiadała m. in. o swojej najnowszej książce „Akademia Ransmoor” , o tajnikach tworzenia powieści paragrafowej,  a także o pisarskich rytuałach, które towarzyszą jej,  gdy tworzy nowe teksty. Okazało się, że powieść... Paragrafy nie tylko dla prawników. Spotkanie z autorką powieści w krzeszowickiej bibliotece - ciąg dalszy artykułu »
23 listopada 2023

Szkoła do hymnu

Szkoła do hymnu W dniu 10 listopada 2023 roku dokładnie o 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn „Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji #SzkoładoHymnu.
23 listopada 2023

Jak Einstein zdał na studia .....

Jak Einstein zdał na studia ..... Jak Einstein zdał na studia? Czyli jak nauczyć się uczyć? 27 października uczniowie klas 4a, 4b oraz 4c wzięli udział w warsztatach, w ramach projektu Kierunowsk@z, które poprowadziła pani Beata Dudała, certyfikowany coach ICI, wykładowca WSB Merito. Na spotkaniu uczniowie poznali różnorodne metody zapamiętywania oraz najlepsze sposoby uczenia się.
#jezykpolski
23 listopada 2023

Z wizytą w Muzeum Ziemi Krzeszowickiej

Z wizytą w Muzeum Ziemi Krzeszowickiej Lekcja wychowawcza poza murami szkoły? Bardzo dobrym pomysłem jest zrealizowanie jej w krzeszowickim muzeum. Klasa 2a wybrała się tam w piątek, 17 listopada. Oprócz eksponatów związanych z naszym regionem, pamiątek po znanych mieszkańcach miasta i okolic, można obejrzeć wystawę poświęconą 105. rocznicy odzyskania niepodległość przez Polskę. Po klimatycznych wnętrzach oprowadza p. Grażyna Palczewska - członkini Stowarzyszenia... Z wizytą w Muzeum Ziemi Krzeszowickiej - ciąg dalszy artykułu »
#jezykangielski
20 listopada 2023

III Powiatowa Olimpiada z Języka Angielskiego

III Powiatowa Olimpiada z Języka Angielskiego Nasze liceum po raz trzeci zaprosiło szkoły Powiatu Krakowskiego na Olimpiadę Języka Angielskiego. Wymagający dużej wiedzy i kreatywności arkusz opracowany przez naszych anglistów p. Marcina Drożdża i p. Marcina Klisia stał się areną rywalizacji wybitnie uzdolnionych uczniów liceów i techników. Trzecia edycja potwierdziła bardzo duże zainteresowanie imprezą, o czym świadczy stuprocentowa frekwencja - na naszą Olimpiadę dotarli... III Powiatowa Olimpiada z Języka Angielskiego - ciąg dalszy artykułu »
#jezykpolski
19 listopada 2023

Bliżej historii, bliżej współczesności

Bliżej historii, bliżej współczesności W dniach 15-16 listopada uczniowie klas maturalnych (4a,4b,4c) wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Krakowa. W programie znalazły się obiekty związane z historią II wojny światowej, a szczególna uwaga poświęcona była miejscom, w których rozgrywała się tragedia społeczności żydowskiej: plac Bohaterów Getta, Apteka pod Orłem i muzeum Fabryka Oskara Schindlera. Wszystkie te miejsca przypominają o dramacie tysięcy Żydów, ale... Bliżej historii, bliżej współczesności - ciąg dalszy artykułu »
19 listopada 2023

Dzień Życzliwości

Dzień Życzliwości ​We wtorek, 21.11.2023r., w naszej szkole będzie obchodzony Dzień Życzliwości!  Jak to będzie wyglądało? W poniedziałek (20.11) po klasach przejdą osoby z karteczkami i słoikiem. Każdy z was otrzyma karteczkę, na której mógł napisać jedną miłą myśl, komplement czy życzliwe słowa. Na drugi dzień wszystkie karteczki zebrane do słoika będziemy rozdawać wam - aby każdy miał okazję przeczytać coś miłego.  Poniżej... Dzień Życzliwości - ciąg dalszy artykułu »
#geografia
19 listopada 2023

A jednak się kręci...

A jednak się kręci... Czy jednak się kręci?  Uczniowie klas 2b i 2c, uczący się geografii na poziomie rozszerzonym, mieli okazję podczas seansu w Planetarium Śląskim przekonać się czy Kopernik miał rację . W dużej sali, na kopule sufitu, przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu, zaprezentowane zostały zjawiska, procesy związane z ruchem obrotowym i obiegowym Ziemi. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję przyjrzeć się nocnemu niebu w różnych porach... A jednak się kręci... - ciąg dalszy artykułu »
14 listopada 2023

Zebranie 16.11.2023

Zebranie 16.11.2023 Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Serdecznie zapraszamy na zebranie, które odbędzie się w Liceum Ogólnokształcącym w Krzeszowicach w dniu 16 listopada 2023 o godzinie 17:00. Liczymy na Państwa obecność i udział w spotkaniu. Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach
13 listopada 2023

Obchody Święta Niepodległości Polski

Obchody Święta Niepodległości Polski 11 listopada 2023 r. o godz. 10.20 odbyła się uroczystość patriotyczna przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Krzeszowicach z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W Parku Bogackiego zgromadzili się mieszkańcy, przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, poczty sztandarowe i reprezentacje organizacji kombatanckich, paramilitarnych i społecznych, a także szkół i zakładów pracy. Wśród pocztów... Obchody Święta Niepodległości Polski - ciąg dalszy artykułu »