Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Aktualności

#jezykpolski
16 października 2023

Pierwsze miejsce w Konkursie Ortograficznym o Pióro Starosty

Pierwsze miejsce w Konkursie Ortograficznym o Pióro... W dniu 11 października 2023 roku w Starostwie Powiatowym w Krakowie odbył się powiatowy etap konkursu. Na uczestników czekał tort w związku z 25- leciem konkursu, a do napisania dyktando pod wymownym tytułem „Sen li to czy jawa? O pichceniu niemalże nierealnym”. Zwycięzcą okazał się uczeń naszej szkoły, Konrad Dulowski z Ic, i otrzymał nagrodę w postaci tytułowego pióra. Gratulujemy!
16 października 2023

"Poznaj Polskę"

Poznawać Polskę można na różne sposoby, można na przykład zacząć od okolic najbliższych. Tak właśnie zrobili najlepsi uczniowie naszej szkoły podczas realizacji programu MEiN "Poznaj Polskę". Wycieczkę zaczęli w Krakowie, w Muzeum AK, by potem nieco oddalić się, przejeżdżając do największego zamku Orlich Gniazd - Ogrodzieńca.Podczas drugiego dnia wycieczki przenieśli się na Wyżynę Śląską, dzień wczesniej oglądaną z okien... "Poznaj Polskę" - ciąg dalszy artykułu »
12 października 2023

Kopernik znany i nieznany

Kopernik znany i nieznany W czwartek 5 października, miłośnicy teatru z naszej szkoły wybrali się do Opery Krakowskiej na musical pt. „Kopernik” poświęcony życiu i pracy astronoma z Torunia. Świetna muzyka, wspaniała gra aktorska, ciekawe teksty piosenek spektakularne efekty multimedialne - to tylko parę określeń, które opisują niezwykłe widowisko muzyczno-sceniczne. O najważniejszym dokonaniu polskiego astronoma, który „wstrzymał Słońce, ruszył... Kopernik znany i nieznany - ciąg dalszy artykułu »
9 października 2023

Co Ty wiesz o Regionie - VI edycja Quizu

​Samorząd Województwa Małopolskiego zaprasza Uczniów do wzięcia udziału w VI edycji Quizu pn.: „Co Ty wiesz o Regionie?” organizowanym przez Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w dniach 9 – 27 października br. Konkurs z wiedzy o Małopolsce adresowany jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych. Celem konkursu jest pogłębianie wszechstronnej wiedzy uczniów na temat... Co Ty wiesz o Regionie - VI edycja Quizu - ciąg dalszy artykułu »
#matematyka
9 października 2023

XIV edycja Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego MATEMATYKA W OBIEKTYWIE

​W imieniu organizatora serdecznie zapraszamy do udziału w XIV edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego MATEMATYKA W OBIEKTYWIE. Konkurs ten jest częścią międzynarodowego projektu naukowo-dydaktycznego MATHEMATICS IN FOCUS. ​Pierwsza edycja odbyła się w roku 2010. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Szczeciński i Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Celem projektu jest budowanie... XIV edycja Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego MATEMATYKA W OBIEKTYWIE - ciąg dalszy artykułu »
#matematyka
9 października 2023

Koło matematyczno-logiczne eMiL

AGH i nauczyciele matematyki zapraszają do udziału w zajęciach w ramach koła matematyczno-logicznego. Zajęcia skierowane są przede wszystkim do uczniów szkół ponadpodstawowych, a także dla najzdolniejszych uczniów najstarszych klas szkoły podstawowej. Na kole prowadzący będzie proponował matematyczne i logiczne łamigłówki o różnym stopniu trudności. Zajęcia odbywają się w całości on-line i są bezpłatne. Każdy... Koło matematyczno-logiczne eMiL - ciąg dalszy artykułu »
#biologia
9 października 2023

Ojcowski Park Narodowy - najwyższa forma ochrony przyrody w naszej okolicy - relacja z wycieczki klasy 1d

14 września całą klasą 1d wybraliśmy się na  pierwszą wspólną wycieczkę do Ojcowa, tradycyjne w celu: zwiedzenia Muzeum oraz udziału w warsztatach. Niestety plany pokrzyżowała nam wyjątkowo, deszczowa pogoda. Udało się zwiedzić zasoby Muzeum OPN, obejrzeć film 3D, po czym wysłuchaliśmy prelekcji na temat walorów Ojcowskiego Parku narodowego. To co zapamiętaliśmy zrelacjonowała Oliwia: Ojcowski Park Narodowy został utworzony... Ojcowski Park Narodowy - najwyższa forma ochrony przyrody w naszej okolicy - relacja z wycieczki klasy 1d - ciąg dalszy artykułu »
#jezykpolski
9 października 2023

STP - REAKTYWACJA

STP - REAKTYWACJA Po rocznej przerwie wraca do życia nasz Szkolny Teatr Poezji!Wszystkich uczniów, którzy chcą współtworzyć to magiczne miejsce występując na scenie, tworząc scenografię lub efekty dźwiękowe, zapraszam na spotkanie w czwartek 12.10 o godz. 14.40 w sali nr 14Jeśli ktoś nie może przyjść w tym terminie, a chciałby uczestniczyć w zajęciach, to proszę o kontakt przez dziennik. Mirosława Wieczorek
9 października 2023

Integracja i rekreacja - klasa I A na wycieczce

Integracja i rekreacja - klasa I A na wycieczce Korzystając z pięknej aury tegorocznej jesieni, 29 września nasza klasa - 1A z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę integracyjną do Doliny Racławki i Doliny Pstrąga. Zarówno długi spacer po lesie jak i zabawy integracyjne pomogły nam się lepiej poznać – wiemy już kto ma talent i duszę artysty, kto jest zapalonym sportowcem, kto ma nietypowe hobby, a kto kocha kino. Spędziliśmy ten dzień w przyjaznej, radosnej atmosferze i w promieniach... Integracja i rekreacja - klasa I A na wycieczce - ciąg dalszy artykułu »
29 września 2023

Jedziemy do teatru na musical

Jedziemy do teatru na musical Wszystkich miłośników teatru zapraszamy na wyjazd do Opery Krakowskiej na musical pt. „KOPERNIK” Wyjazd już 5.10 (czwartek) o godz. 17.00 Koszt: 70 zł (50 zł bilet i 20 zł przejazd) LICZBA MIEJSC OGRANICZONA! Zapisy i wpłaty TYLKO DO PONIEDZIAŁKU  2.10.2023 u Pań Polonistek
#salagimnastyczna
19 września 2023

Uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach

Uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej Liceum... W dniu 18 września 2023 roku,  po przeszło dwóch latach od rozpoczęcia budowy,  sala gimnastyczna została otwarta uroczyście  dla naszej społeczności szkolnej. Swoją obecnością zaszczycili nas licznie przybyli goście, a wśród nich  minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wicemarszałek województwa Łukasz Smółka, starosta krakowski Wojciech Pałka, burmistrz Krzeszowic Wacław... Uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach - ciąg dalszy artykułu »
#17wrzesnia
17 września 2023

Uroczystości upamiętniające początek okupacji sowieckiej 17 września 1939r

Uroczystości upamiętniające początek okupacji... W dniu 17 września 2023, na cmentarzu parafialnym w Krzeszowicach, poczet Sztandarowy Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach reprezentował naszą szkołę podczas uroczystości upamiętniającej początek napaści na Polskę przez sowietów w 1939 roku. To dla nas zaszczyt, że mogliśmy być częścią tego ważnego wydarzenia i kontynuować tradycję patriotyczną. Uroczystości którym przewodniczył Burmistrz... Uroczystości upamiętniające początek okupacji sowieckiej 17 września 1939r - ciąg dalszy artykułu »
#jezykpolski
16 września 2023

Nad Krzeszówką jak nad Niemnem Narodowe Czytanie 2023

Nad Krzeszówką jak nad Niemnem Narodowe Czytanie 2023 Tegoroczna edycja Narodowego Czytania w naszym liceum miała dość niezwykłą oprawę. W związku z tym, że lekturą wybraną do wspólnego czytania była powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”, w piątek 8 września zorganizowaliśmy Piknik Nadniemeński w krzeszowickim Parku im. A. Bogackiego, by przy szumie rzeki i wśród ptasich treli wysłuchać fragmentów powieści o losach dwóch rodów – Korczyńskich i Bohatyrowiczów. Niełatwa, ale... Nad Krzeszówką jak nad Niemnem Narodowe Czytanie 2023 - ciąg dalszy artykułu »
#godzinydostepnosci
16 września 2023

Godziny dostępności nauczycieli w roku szkolnym 2023/2024

​Harmonogram konsultacji dla uczniów i rodziców w ramach godziny dostępności nauczycieli w roku szkolnym 2023/2024 Lp. Imię i Nazwisko                           Dzień  Godzina 1. mgr Alicja Milczarek środa 10:35-11:35 2. mgr Anna Kwiecień piątek 16:00-17:00 3. mgr Adam Kozłowski... Godziny dostępności nauczycieli w roku szkolnym 2023/2024 - ciąg dalszy artykułu »
#salasportowa
16 września 2023

Zaproszenie na inauguracyjny mecz siatkówki

Zaproszenie na inauguracyjny mecz siatkówki Szanowni Państwo, Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa na inaugurację naszej nowej sali gimnastycznej. To wydarzenie jest dla naszej szkoły niezwykle ważne, ponieważ od dawna marzyliśmy o miejscu, gdzie nasi uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności sportowe. Serdecznie zapraszamy na inauguracyjny mecz siatkówki, który odbędzie się w dniu 18 września o godzinie 13.00 w nowej sali gimnastycznej. Zaproszenie na inauguracyjny mecz siatkówki - ciąg dalszy artykułu »
#20232024
6 września 2023

Witamy w nowym roku szkolnym

Witamy w nowym roku szkolnym W dniu 4 września  społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach rozpoczęła nowy rok szkolny, wyjątkowy ze względu na oddanie do użytku długo oczekiwanej sali gimnastycznej.  W ten ciepły, słoneczny dzień Pani Dyrektor, Alicja Milczarek, powitała grono pedagogiczne oraz zebranych uczniów, w szczególności uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole. Witamy w nowym roku szkolnym - ciąg dalszy artykułu »
3 września 2023

Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki POZNAJ POLSKĘ

Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki POZNAJ... Liceum Ogólnokształcące w Krzeszowicach  w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki ,, Poznaj Polskę " otrzymało dofinansowanie trzydniowej wycieczki szkolnej w wysokości 15 000 zł. Projekt jest częścią rządowego programu „Polski Ład”.  Celem przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” jest wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Dzięki środkom z programu młodzi ludzie będą... Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki POZNAJ POLSKĘ - ciąg dalszy artykułu »