Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Aktualności

22 marca 2024

Euroweek klas 2b i 2d

Euroweek klas 2b i 2d Gdzieś pomiędzy Indonezją, Meksykiem, Zimbabwe i Gruzją, leży Bystrzyca Kłodzka i to właśnie tutaj przecięły się drogi animatorów z owych krajów oraz licealistów z naszego LO (uczniowie kl. 2B, 2D i 2C) oraz ZSO w Jaworznie. Podczas kolejnej odsłony Euroweek, przez dni kilka, przetaczał się tędy twórczy żywioł, którego efektem były pokazy aktorskie, taneczne i wiele innych. Wyjątkowo owocny był też wysiłek intelektualny w... Euroweek klas 2b i 2d - ciąg dalszy artykułu »
#jezykiobce
17 marca 2024

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Rozmawiasz-Pomagasz

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny... Uczniowie z grupy języka hiszpańskiego biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Rozmawiasz Pomagasz. Polega on na organizacji wspólnych lekcji online, spotkań, warsztatów i projektów edukacyjnych pomiędzy szkołami w Polsce i partnerami z Afryki, Azji i Ameryki Południowej zrzeszonymi w GoodNetwork. Wspólne lekcje to doskonała okazja, aby poznać kulturę, zwyczaje danego kraju oraz doskonalić umiejętności językowe. Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Rozmawiasz-Pomagasz - ciąg dalszy artykułu »
17 marca 2024

Powiadomienie o Pierwszym Posiedzeniu Młodzieżowej Rady Miejskiej

Powiadomienie o Pierwszym Posiedzeniu Młodzieżowej... Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy IB, Jakub Gędłek, został wybrany na Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Krzeszowicach. Funkcję II wiceprzewodniczącego objął Artur Górecki z klasy IIB. Jest to ogromny zaszczyt dla naszej szkoły, że mamy w swoim gronie tak zaangażowanych uczniów reprezentujących całą naszą społeczność. Życzymy Jakubowi oraz Arturowi owocnej pracy na tym stanowisku i jesteśmy pewni, że... Powiadomienie o Pierwszym Posiedzeniu Młodzieżowej Rady Miejskiej - ciąg dalszy artykułu »
16 marca 2024

Zwiedzamy "Wirtualne światy"

Zwiedzamy 15 marca 2024 roku klasa III B, w ramach zajęć z dziennikarstwa, uczestniczyła w warsztatach pt. "Wirtualne światy: fantastyczna przygoda z technologią wirtualnej rzeczywistości", które odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Krakowie. Prowadzący, pan Karol Baranowski, pasjonat najnowszych technologii cyfrowych i fantastyki naukowej, poprowadził uczniów w podróż do wirtualnego świata. Na początku zaprezentował historię oraz... Zwiedzamy "Wirtualne światy" - ciąg dalszy artykułu »
14 marca 2024

Euroweek - szkoła liderów

Euroweek - szkoła liderów Uśmiechnięci, zadowoleni, bogatsi w nowe doświadczenia... Uczniowie z klas: 1b, 3c i 2a wrócili z warsztatów językowych zorganizowanych przez Fundację EuroWeek w dniach 10-14 marca w Bystrzycy Kłodzkiej. Interaktywne gry i zabawy, prezentacje, muzyka, taniec, scenki dramatyczne, zajęcia w grupach, a także poznawanie atrakcji turystycznych Ziemi Kłodzkiej (m. in. zabytków starego miasta czy Góry Parkowej), to niektóre z form i metod... Euroweek - szkoła liderów - ciąg dalszy artykułu »
12 marca 2024

Kolejna Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Kolejna Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy... Turnieje Wiedzy Pożarniczej wyposażają młodzież w teoretyczną wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa. Młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach kolejny raz przystąpiłam do eliminacji – najpierw szkolnych, a w dniu 7 marca również gminnych tego konkursu. W kategorii szkół ponadpodstawowych szkołę reprezentowały uczennice: Natalia Liburska, Maja Godyń oraz Julia... Kolejna Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - ciąg dalszy artykułu »
#jpolski
10 marca 2024

Młodopolska trasa klasy IIIA

Młodopolska trasa klasy IIIA Rydlówka, bazylika Franciszkanów oraz Jama Michalika, to miejsca w Krakowie, stolicy Młodej Polski, które znalazły się na trasie wycieczki programowej z języka polskiego klasy IIIa. Słuchając gawędy przewodnika o słynnym weselu, które odbyło się 20 listopada 1900 roku w podkrakowskich ( wtedy) Bronowicach Małych, podziwiając polichromie i witraże zaprojektowane przez Stanisława Wyspiańskiego, czy delektując się tortem "Michalik" w... Młodopolska trasa klasy IIIA - ciąg dalszy artykułu »
#geografia
6 marca 2024

Zaproszenie do drugiej edycji ogólnopolskiej GRY StudentLifeAGH

Zaproszenie do drugiej edycji ogólnopolskiej GRY... Dr inż Grzegorz Michta, prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiej GRY StudentLife@AGH, opracowanej przez zespół studentów i pracowników Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH w Krakowie. Gra skierowana jest specjalnie do uczniów szkół średnich, niezależnie od profilu kształcenia!... Zaproszenie do drugiej edycji ogólnopolskiej GRY StudentLifeAGH - ciąg dalszy artykułu »
#fizyka
5 marca 2024

Międzynarodowe Warsztaty Fizyki Cząstek Elementarnych.

Międzynarodowe Warsztaty Fizyki Cząstek... W dniu 4 marca 2024 r. w naszej Szkole odbyły się warsztaty International Masterclasses Hands on Particle Physics, w których uczestniczyli uczniowie klasy 2c. Przybyło do nas czworo pracowników naukowych pod kierownictwem pana prof. Krzysztofa Woźniaka z Instytutu Fizyki Jądrowej PAN. Po wysłuchaniu wykładów, uczniowie przystąpili do poszukiwań. Analizowali na komputerach rzeczywiste dane uzyskane w ośrodku naukowo-badawczym w CERN pod... Międzynarodowe Warsztaty Fizyki Cząstek Elementarnych. - ciąg dalszy artykułu »
4 marca 2024

Dzień Otwarty LO w Krzeszowicach

Dzień Otwarty LO w Krzeszowicach ​W piątkowe popołudnie, 1 marca, gościliśmy w murach szkoły ósmoklasistów, przed którymi ważna decyzja wyboru szkoły ponadpodstawowej. W pracowniach przedmiotowych nauczyciele i uczniowie liceum przygotowali dla kandydatów rożnorodne zadania, quizy, doświadczenia chemiczne, prezentacje multimedialne i pokazy teatralne, a przede wszystkim dużą ilość informacji o profilach klas, przedmiotach realizowanych na poziomie rozszerzonym... Dzień Otwarty LO w Krzeszowicach - ciąg dalszy artykułu »
3 marca 2024

X Powiatowy Obcojęzyczny Przegląd Artystyczny

X Powiatowy Obcojęzyczny Przegląd Artystyczny Rzeźnik pada ofiarą świni! Przepraszamy za spoilerowanie! Tak właśnie kończy się wiersz Roalda Dahla, brytyjskiego pisarza, scenarzysty i publicysty. Rymowany agro-thriller, brawurowo przedstawiony przez Davida Kostkę dał mu zwycięstwo w kategorii wiersz obcojęzyczny podczas X Powiatowego Obcojęzycznego Przegladu Artystycznego organizowanego przez ZSTiE w Skawinie. Zapraszamy do obejrzenia fragmentu występu Davida. Naszym drugim... X Powiatowy Obcojęzyczny Przegląd Artystyczny - ciąg dalszy artykułu »
28 lutego 2024

Harmonogram konkursów ogólnopolskiego Galileo 2024 oraz międzynarodowego Matematyka bez granic

Harmonogram konkursów ogólnopolskiego Galileo 2024... Konkurs Matematyka bez granic, w którym uczestniczą klasy 1B i 1D odbędzie się we wtorek 5 marca godz. 09.50-11.30. Konkursy przedmiotowe Galileo 2024 odbędą się w następujących dniach i godzinach: język angielski- poniedziałek 4 marca godz. 12.50-13.50, matematyka i chemia- środa 6 marca godz.8.50-10.00, język polski, język hiszpański i język niemiecki- czwartek 7 marca godz.9.30-10.40. Życzymy sukcesów! Koordynatorami konkursów są:... Harmonogram konkursów ogólnopolskiego Galileo 2024 oraz międzynarodowego Matematyka bez granic - ciąg dalszy artykułu »
#tagrekrutacja2024
23 lutego 2024

Terminy rekrutacji 2024

Terminy rekrutacji 2024 oraz wymagane w czasie procesu rekrutacji dokumenty określa: Zarządzenie Nr 4/24 Małopolskiego Kuratora Oświaty z dnia 30 stycznia 2024r. https://kuratorium.krakow.pl/zarzadzenie-nr-4-24-malopolskiego-kuratora-oswiaty-z-dnia-30-stycznia-2024-r-terminy-przeprowadzania-postepowania-rekrutacyjnego-i-postepowania-uzupelniajacego-na-rok-szkolny-2024-2025/ ​  ​ Sposób przeliczania punktów... Terminy rekrutacji 2024 - ciąg dalszy artykułu »
12 lutego 2024

Walentynki w naszej szkole

Walentynki w naszej szkole 9 lutego, w piątek, Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole Dzień Walentynek. Już od początku tygodnia można było wrzucać do urny kartki walentynkowe oraz zakupić wykonane przez uczniów naszej szkoły serduszka. Uzbierane w ten sposób pieniądze Samorządu Uczniowskiego zostaną przeznaczone na dalsze zaplanowane działania w szkole, które mają na celu wspieranie atmosfery wzajemnego szacunku i przyjaźni. Z serduszek uczniowie... Walentynki w naszej szkole - ciąg dalszy artykułu »
4 lutego 2024

Sukces naszych uczennic w IV edycji Powiatowego Konkursu Przyrodniczego "Poznać świat, zrozumieć siebie"

Sukces naszych uczennic w IV edycji Powiatowego Konkursu... Uczennice klasy IId Helena Łytek i Julia Dudek brały udział w IV edycji Powiatowego Konkursu Przyrodniczego "Poznać świat, zrozumieć siebie". Ideą konkursu organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Skawinie jest co roku wykonanie praktycznego zadania, doświadczenia, filmu z wykorzystaniem pogłębionej wiedzy z biologii i pokrewnych nauk przyrodniczych, tj. z chemii, fizyki. Tegoroczna praca naszych reprezentantek zajęła... Sukces naszych uczennic w IV edycji Powiatowego Konkursu Przyrodniczego "Poznać świat, zrozumieć siebie" - ciąg dalszy artykułu »