Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Aktualności

22 grudnia 2023

Piękno i Dobro. Charytatywny koncert kolęd

Piękno i Dobro. Charytatywny koncert kolęd Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole zorganizowaliśmy akcję łączącą dwie idee, które doskonale ze sobą współbrzmią – Piękno i Dobro. Piękno naszych tradycyjnych kolęd, pieśni i piosenek świątecznych chcieliśmy połączyć z czynieniem Dobra, czyli akcją charytatywną, a dokładniej zbiórką funduszy i kiermaszem, z którego dochód przeznaczony został na leczenie Oli Dzwonek z Krzeszowic. Kolędy wzruszały,... Piękno i Dobro. Charytatywny koncert kolęd - ciąg dalszy artykułu »
22 grudnia 2023

Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne Szanowni Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach, W magicznej atmosferze świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech ten czas będzie pełen radości, wzajemnej życzliwości i ciepła rodzinnych spotkań, a na nadchodzący rok 2024 proszę przyjąć życzenia wszelkiej pomyślności, sukcesów i spełnienia najskrytszych marzeń. Dyrekcja, Nauczyciele oraz Pracownicy... Życzenia świąteczne - ciąg dalszy artykułu »
22 grudnia 2023

Warsztaty Hazard Nie daj się wciągnąć

Warsztaty Hazard Nie daj się wciągnąć ​15 grudnia uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z pracownikiem I Urzędu Skarbowego w Krakowie. Tegoroczne warsztaty były kontynuacją akcji rozpoczętej w ubiegłym roku szkolnym, celem spotkań jest uświadamianie młodzieży w zakresie uzależnienia od gier – hazardu. Zgromadzeni w sali uczniowie klasy Ia, Ib i Ic zastanawiali się po co powstają gry, jakich emocji dostarczają? Dowiedzieli się, że przyjemne emocje w... Warsztaty Hazard Nie daj się wciągnąć - ciąg dalszy artykułu »
20 grudnia 2023

Szlachetna Paczka z LO

Szlachetna Paczka z LO Kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji 'Szlachetna paczka". Ogromne zaangażowanie uczniów i nauczycieli pozwoliło przygotować 26 paczek, o wartości ponad 5 tys zł. Radość Pani Zofii, która została obdarowana prezentami była przeogromna. Cieszymy się że młodzież naszej szkoły jest tak empatyczna i całym sercem angażuje się w pomoc innym. Małgorzata Bukowska - koordynatorka akcji
#informatyka
20 grudnia 2023

Sukces naszego ucznia w Konkursie Informatycznym

Sukces naszego ucznia w Konkursie Informatycznym Z dumą informujemy, że Jakub Rajchel (klasa 3C) został jednym z osiemnastu finalistów ogólnopolskiego konkursu „PING – Potyczki Informatyczne Nowej Generacji” organizowanego przez Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Konkurs był dwuetapowy, etap finałowy odbędzie się 16 kwietnia 2024r.  Gratulujemy Kubie i trzymamy kciuki za zwycięstwo w kwietniu. ​
17 grudnia 2023

Konkurs M-Ar-Che-F

Konkurs M-Ar-Che-F Pani Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej prof. Lucyna Domagała zaprasza do wzięcia udziału w organizowanym na Politechnice Krakowskiej konkursie M-Ar-Che-F (szczegóły pod linkiem: http://szkoly.pk.edu.pl/konkurs/ ), który dedykowany jest ambitnej młodzieży i aktywnym szkołom. Zaprasza na Uczelnię na interesujące wykłady, warsztaty, spotkania oraz zapoznanię się z nowoczesnymi laboratoriami i pracowniami. Konkurs M-Ar-Che-F - ciąg dalszy artykułu »
17 grudnia 2023

Zapraszamy na charytatywny Koncert Kolęd

Zapraszamy na charytatywny Koncert Kolęd Liceum Ogólnokształcące w Krzeszowicach zaprasza na koncert charytatywny kolęd pt. Piękno i dobro w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Wydarzenie odbędzie się w dniu 21 grudnia, 2023 o godzinie 14.40. W dniu koncertu odbędzie się kiermasz świąteczny, z którego dochód będzie przeznaczony na leczenie Oli Dzwonek z Krzeszowic. Serdecznie wszystkich zapraszamy! Dyrekcja i nauczyciele LO w Krzeszowicach
#geografia
14 grudnia 2023

Konkurs powiatowy "Szkoła przetrwania"

Konkurs powiatowy Uczniowie szkól średnich powiatu krakowskiego rywalizowali dziś w konkursie "Szkoła przetrwania", organizowanym przez Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale. Zadania konkursowe obejmowały umiejętność posługiwania się mapą w terenie, umiejętność udzielania pierwszej pomocy, wiedzę z geografii i biologii. Nasi uczniowie byli bezkonkurencyjni. Zespół z klasy 2C w składzie:Aleksandra Duś, Jadwiga Hochół, Michał Matysik,... Konkurs powiatowy "Szkoła przetrwania" - ciąg dalszy artykułu »
13 grudnia 2023

Europejski Konkurs Statystyczny EKS

Europejski Konkurs Statystyczny EKS Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Eurostatem organizuje VII edycję Europejskiego Konkursu Statystycznego (EKS). Właśnie uruchomiono rekrutację! Europejski Konkurs Statystyczny to niesamowita okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat statystyki. W konkursie uczestniczą szkoły z pozostałych 19 państw Europy, co daje możliwość porównania swoich umiejętności z innymi uczniami i nauczycielami. Dla uczniów, konkurs stanowi... Europejski Konkurs Statystyczny EKS - ciąg dalszy artykułu »
#informatyka
12 grudnia 2023

Konkurs Łamacze szyfrów

Konkurs Łamacze szyfrów Wielbiciele kryptologii! W poniedziałek ruszył pierwszy etap tegorocznej edycji gry Łamacze Szyfrów! Chcemy zachęcić do wzięcia udziału w grze. Czekają na was wykłady ze sporą dawką wiedzy, zadania do rozwiązania i nagrody do wygrania. Tegoroczny wielki finał odbędzie się 22 grudnia, macie więc czas, aby wejść do gry i przygotować się do niego. Rejestracja zespołów, jak zawsze, na www.lamaczeszyfrow.pl. Zapraszamy również na profil na... Konkurs Łamacze szyfrów - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
12 grudnia 2023

Konkurs o Złoty Indeks PK

Konkurs o Złoty Indeks PK Rektor Politechniki Krakowskiej zaprasza maturzystów do udziału w 9 edycji konkursu o Złoty Indeks. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie indeks.pk.edu.pl/​
#jezykiobce
12 grudnia 2023

Warsztaty w Instytucie Cervantesa w Krakowie

Warsztaty w Instytucie Cervantesa w Krakowie We wtorek 12 grudnia klasa 2B pojechała do Instytutu Cervantesa w Krakowie, w którym uczestniczyła w warsztatach na temat świątecznych tradycji hiszpańskich. Nauczyciele opowiedzieli nam o Lotería de Navidad, która odbywa się tam od ponad 200 lat. Mieliśmy również możliwość poznania hiszpańskich potraw i produktów takich jak turrón czyli nugat z migdałów. Później zobaczyliśmy film ze świątecznego targu na Plaza de Sol w... Warsztaty w Instytucie Cervantesa w Krakowie - ciąg dalszy artykułu »
10 grudnia 2023

Wizyta w Radio Kraków

Wizyta w Radio Kraków Wizyta w Radio Kraków Dnia 8 grudnia 2023 roku uczniowie klasy 3b, biorący udział w zajęciach rozwijających z zakresu dziennikarstwa w LO w Krzeszowicach, mieli okazję odwiedzić Radio Kraków. Osobą oprowadzającą nas po radiu był pan Robert Konatowicz, doświadczony dziennikarz, który rozpoczął swoją karierę w RMF FM, prowadząc różnorodne programy muzyczne. Nic więc dziwnego, że nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od dużej sali muzycznej,... Wizyta w Radio Kraków - ciąg dalszy artykułu »
#salagimnastyczna
9 grudnia 2023

Wolne terminy wynajmu hali sportowej LO

Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach informuje, że są jeszcze wolne terminy wynajmu sali gimnastycznej: wtorek: 17:30-18:30 - 1 sektor, 20:00-21:00 - 2 sektory; piątek: 16:30- 19:00 - 1 sektor. Cennik wynajmu sali poniedziałek - piątek 1 sektor - 47,00 zł (50,76 zł (8%VAT) / 57,81 zł (22% VAT)) cała sala - 113,00 zł (122,04 zł (8%VAT) / 138,99 zł (22% VAT)) sobota 1 sektor - 56,00 zł (50,76zł (8%VAT) / 57,81 zł (22% VAT)) cała sala - 141,00... Wolne terminy wynajmu hali sportowej LO - ciąg dalszy artykułu »
#geografia
5 grudnia 2023

"Geografia z AI" - nasi uczniowie w finale

Uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Duś, Jadwiga Hochół oraz Daniel Komor zostali zakwalifikowani do finału konkursu "Geografia z AI" ​W dniach 1.12.2023-15.12.2023 – godzina 21:00, odbędzie się głosowanie internautów. Autorzy 3 prac, które zdobędą najwięcej polubień otrzymają nagrody. W sytuacji gdyby prace nagrodzone przez jury pokrywały się z wynikami głosowania internautów nagrody główne przypadną kolejnym 3 pracom z... "Geografia z AI" - nasi uczniowie w finale - ciąg dalszy artykułu »
4 grudnia 2023

Matejko i "Igrzyska"

Matejko i W piątek, 1 grudnia, klasa 2a obejrzała najnowszą wystawę w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie "Matejko. Malarz i historia". Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej, której temat "Magia Matejki. Mistrz, aktywista i celebryta", dotykał różnych sfer działalności wielkiego malarza. Rekwizyty, stroje, odznaczenia i medale, a przede wszystkim obrazy, w tym te najbardziej znane ( m.in. "Wernyhora" czy " Kazanie Skargi" - obraz... Matejko i "Igrzyska" - ciąg dalszy artykułu »
3 grudnia 2023

1d w kręgu kultury polskiej

1d w kręgu kultury polskiej 28 października klasa 1d (profil biologiczno – chemiczny) udała się na wycieczkę programową do Krakowa, w celu zwiedzania zasobów Muzeum Książąt Czartoryskich oraz aby obejrzeć najnowszą ekranizację powieści Władysława Reymonta „Chłopi”. W Muzeum przy ul. Pijarskiej uczniowie poznali ideę działań podjętych przez Izabelę Czartoryską – założycielkę kolekcji, podziwiali: „Damę z gronostajem” Leonarda da Vinci,... 1d w kręgu kultury polskiej - ciąg dalszy artykułu »
#jezykpolski
1 grudnia 2023

Paragrafy nie tylko dla prawników. Spotkanie z autorką powieści w krzeszowickiej bibliotece

Paragrafy nie tylko dla prawników. Spotkanie z autorką... W piątek 24 listopada uczniowie klas humanistycznych naszej szkoły spotkali się w Bibliotece Miejsko- Gminnej w Krzeszowicach z panią Katarzyną Tkaczyk – autorką powieści dla młodzieży. Pani Katarzyna opowiadała m. in. o swojej najnowszej książce „Akademia Ransmoor” , o tajnikach tworzenia powieści paragrafowej,  a także o pisarskich rytuałach, które towarzyszą jej,  gdy tworzy nowe teksty. Okazało się, że powieść... Paragrafy nie tylko dla prawników. Spotkanie z autorką powieści w krzeszowickiej bibliotece - ciąg dalszy artykułu »
23 listopada 2023

Szkoła do hymnu

Szkoła do hymnu W dniu 10 listopada 2023 roku dokładnie o 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn „Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji #SzkoładoHymnu.