Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Aktualności

#nadchodzacewydarzenia
5 maja 2022

Zaproszenie do udziału w konkursie

Prywatna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 im. Noblistów Polskich w Krakowie po raz piąty organizuje Wojewódzki Konkurs Polscy Laureaci Nagrody Nobla. Tegoroczna edycja konkursu poświęcona jest  Oldze Tokarczuk.Zapraszamy do udziału! Szczegóły pod linkiem, bliższych informacji udziela p. Aneta Karcz-Padula https://www.edukacja.krakow.pl/konkursy-i-projekty/polscy-laureaci-nagrody-nobla/​
#20212022
5 maja 2022

Realizacja projektu grantowego - ZE SZTUKĄ NA TY

Realizacja projektu grantowego - ZE SZTUKĄ NA TY ​W sobotę 23 kwietnia w galerii Kamienny Kwiatek odbyły się warsztaty pn.:" Ze sztuką na ty" organizowane w ramach projektu grantowego pod kierunkiem Pani Anety Karcz-Paduli. Na warsztatach malarskich 13 osób pod czujnym okiem profesjonalistki, artystki malarki Dagmary Kwiatek, zmierzyło się z tematem martwej natury, poznając dwie techniki malarskie i podstawy rysunku. Efekty ich pracy będzie można zobaczyć na wernisażu w galerii.Wcześniej... Realizacja projektu grantowego - ZE SZTUKĄ NA TY - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
5 maja 2022

DERBY KRZESZOWIC NA STULECIE GKS ŚWIT KRZESZOWICE

W ramach obchodów stulecia Klubu Sportowego „Świt”  młodzież naszej szkoły została zaproszona do rozegrania meczu piłkarskiego z tej okazji. Liceum będzie rywalizować z  zespołem ZSP w Krzeszowicach. Mecz odbędzie się w dniu 19 maja o godzinie 13.30 na płycie głównej  stadionu. Szkołę będzie reprezentować  drużyna  złożona z najlepszych piłkarzy z naszej szkoły. Czas gry 2x40 minut. Przepisy jak w... DERBY KRZESZOWIC NA STULECIE GKS ŚWIT KRZESZOWICE - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
3 maja 2022

Obchody Dnia Ziemi

Obchody Dnia Ziemi W dniu 29 kwietnia, po pożegnaniu tegorocznych maturzystów, uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Dnia Ziemi. Z tej okazji klasa  3c i 3e przygotowały rywalizację w formie gry terenowej i escape roomu . Hasłem przewodnim był "Wpływ działań człowieka na środowisko przyrodnicze  i zdrowie".Podczas gry terenowej, która odbyła się w Parku Bogackiego, klasy musiały zmierzyć się z 3 zadaniami na każdym z 7 stanowisk. Zadania... Obchody Dnia Ziemi - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
3 maja 2022

Wszystko ma swój początek i koniec

Wszystko ma swój początek i koniec W piątek 29 kwietnia 2022 roku, absolwenci klasy 3A oraz 3B po raz ostatni weszli do tej szkoły jako uczniowie, a wyszli z niej wraz ze świadectwami ukończenia kolejnego etapu edukacji. Na uroczystości zakończenia roku szkolnego mogliśmy usłyszeć kilka miłych i wartościowych słów od Pani Dyrektor, Alicji Milczarek, która wręczyła nagrody oraz wyróżnienia dla najlepszych uczniów. Na jej ręce, przedstawiciel Rady Rodziców, Pan Piotr... Wszystko ma swój początek i koniec - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
3 maja 2022

Od Chochoła do Zielonego Balonika-Śladami Młodej Polski

Od Chochoła do Zielonego Balonika-Śladami Młodej... U schyłku XIX wieku Kraków stał się kulturalną stolicą Młodej Polski. Tużyło i tworzyło swe dzieła wielu wybitnych artystów. Jednym z najważniejszych był Stanisław Wyspiański – pisarz, malarz, autor polichromii i witraży, twórca teatralny. Mieszkając tak blisko miejsc związanych z artystycznym środowiskiem finde sieclu ,nie mogliśmy nie zobaczyć na własne oczy pamiątek i zabytków, które pozostały po pięknej... Od Chochoła do Zielonego Balonika-Śladami Młodej Polski - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
19 kwietnia 2022

Wiedza naukowa dla zainteresowanych

Wiedza naukowa dla zainteresowanych Wieczorny wyjazd do Kampusu UJ, zaowocował poszerzeniem wiedzy z zakresu testów na covid i nie tylko … . W dniu 17 marca, grupa uczniów uczestniczyła w wykładzie organizowanym przez Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk wraz z Wydziałem Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ. Tematem tego wykładu z cyklu „Na pograniczu biologii, chemii i fizyki” były testy diagnostyczne - na Covid-19 i nie tylko. Dla zainteresowanych tą... Wiedza naukowa dla zainteresowanych - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
16 kwietnia 2022

Eliminacje miejsko-gminne 67 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Laureatką eliminacji  miejsko - gminnych 67 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii szkół ponadpodstawowych została Emilia Kramarz z klasy III d. Uczennica zajęła drugie miejsce i weźmie udział w etapie powiatowym konkursu, który odbędzie się 25 kwietnia. Trzymamy kciuki!
#20212022
16 kwietnia 2022

I kto tu jest głupcem / Wizyta w Teatrze Ludowym

I kto tu jest głupcem / Wizyta w Teatrze Ludowym ​ W pocovidowej rzeczywistości wciąż jesteśmy głodni kontaktu z kulturą i bezustannie poszukujemy odskoczni od szarej codzienności.Dlatego też 1 kwietnia, niezrażeni primaaprilisowymi figlami pogody, udaliśmy się na wieczorny spektakl do krakowskiego Teatru Ludowego. Wybrana przez nasze opiekunki – polonistki, panią Alicję Mosur i panią Mirosławę Wieczorek, komedia ,,Kolacja dla głupca”autorstwa Francisa Vebera okazała się... I kto tu jest głupcem / Wizyta w Teatrze Ludowym - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
16 kwietnia 2022

Lekcja w Muzeum Książąt Czartoryskich

Lekcja w Muzeum Książąt Czartoryskich 8 kwietnia uczniowie klasy Ib wzięli udział w wycieczce dydaktycznej z języka polskiego i historii do Krakowa. W programie wyjazdu znalazły się zabytki architektury sakralnej i świeckiej średniowiecza, renesansu i baroku oraz lekcja muzealna w Muzeum Książąt Czartoryskich. Temat lekcji „Co z tą damą? Gdzie ten Rembrandt?” sugerował poznanie najcenniejszych w polskiej kolekcji dzieł Leonarda da Vinci i Rembrandta van Rijn. Oprócz arcydzieł... Lekcja w Muzeum Książąt Czartoryskich - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
11 kwietnia 2022

Podpisaliśmy umowę o współpracy dydaktycznej z Uniwersytetem Jagiellońskim / Collegium Medicum

Podpisaliśmy umowę o współpracy dydaktycznej z... Instytut Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum w Krakowie objął patronatem naukowym klasy realizujące biologię rozszerzoną w Liceum Ogólnokształcącym w Krzeszowicach. W ramach podpisanej  umowy m.in. zostaną stworzone warunki dla rozwoju zainteresowań uczniów Liceum w zakresie profilaktyki prozdrowotnej oraz przedmiotu biologia, prowadzona będzie wymiana doświadczeń w zakresie... Podpisaliśmy umowę o współpracy dydaktycznej z Uniwersytetem Jagiellońskim / Collegium Medicum - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
11 kwietnia 2022

SHELDONY na 11 miejscu polskiej części Europejskiego Konkursu Statystycznego

​Uczniowie klasy 3c ( SHELDONY) w składzie: Mikołaj Góralczyk, Filip Rudzki i Piotr Suślik zajęli 11 miejsce w rywalizacji  34 najlepszych drużyn ze szkół ponadpodstawowych w Polsce, zakwalifikowanych do II etapu krajowej części Europejskiego Konkursu Statystycznego.  Zadanie, z jakim musieli się zmierzyć, wymagało dużej wiedzy z zakresu demografii, obsługi programów oraz zmysłu graficznego.  ​Gratulujemy !​
#20212022
11 kwietnia 2022

Dni otwarte w naszej szkole

Dni otwarte w naszej szkole  W dniach 28 i 31 marca tłumnie odwiedzili nas ósmoklasiści z okolicznych szkół podstawowych. Goście zapoznali się z ofertą  szkoły, wzięli udział w warsztatach oraz zadali mnóstwo pytań, na które odpowiedzieli nauczyciele i obecni uczniowie  liceum. Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy do naszej szkoły! Czekamy na Was!
#20212022
28 marca 2022

Z wizytą u damy

Z wizytą u damy W słoneczne przedpołudnie, 24 marca, klasa Ia wraz z wychowawczynią i polonistką, udała się do Krakowa, do jednego z najstarszych muzeów w Polsce, by spędzić czas w otoczeniu niezwykłych eksponatów i cennych dzieł sztuki. Przemierzając kolejne sale Muzeum Książąt Czartoryskich (m.in. renesansowe, barokowe, oświeceniowe) i słuchając opowieści przewodnika o zbiorach zasłużonej dla kultury polskiej rodziny, mogliśmy podziwiać jedną... Z wizytą u damy - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
26 marca 2022

Święto Patrona Szkoły

Święto Patrona Szkoły 24 marca 2022 roku uczniowie klasy 3c oraz 2c w ramach obchodów Święta Patrona Szkoły uczestniczyli w zgromadzeniu patriotycznym „Chwała Naczelnikowi Tadeuszowi Kościuszce”. Pierwszym punktem programu były uroczystości na Rynku Głównym w Krakowie wokół płyty upamiętniającej wydarzenia z dnia 24 marca 1794 roku.Wtedy to własnie  Naczelnik złożył przysięgę, co zapoczątkowało wybuch Insurekcji Kościuszkowskiej. Święto Patrona Szkoły - ciąg dalszy artykułu »
18 marca 2022

EUROPEJSKI KONKURS STATYSTYCZNY

Zespół SHELDONY w składzie: Mikołaj Góralczyk, Filip Rudzki i Piotr Suślik, uczniowie klasy 3c, znaleźli się w gronie 34 najlepszych drużyn, zakwalifikowanych do II etapu Europejskiego Konkursu Statystycznego. Podczas I etapu rywalizowali z 257 zespołami  z całej Polski.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !