Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Aktualności

22 grudnia 2022

Z wizytą u Andyego Warhola

Humaniści z klasy Ia wzięli udział w wycieczce dydaktyczno – integracyjnej do Krakowa, której głównym celem była wizyta w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Grafiki, fotografie, kolaże, instalacje, zebrane w przestrzennych salach wystawowych, nawiązywały do wydarzeń ostatnich lat, które wciąż są bliskie młodym ludziom. Prowadzący zajęcia edukator przybliżył nam poprzez sztukę często nieoczywiste konsekwencje całkiem... Z wizytą u Andyego Warhola - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
22 grudnia 2022

Rekrutacja do konkursu dla Młodych Talentów Explory 2022

Trwa rekrutacja do Konkursu Explory. Do 9 stycznia 2023 młodzi naukowcy i badacze w wieku 13-20 lat mogą zgłaszać swoje projekty do najważniejszej inicjatywy dla młodych innowatorów w Polsce- Konkursu Explory. Rekrutacja odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na www.explory.pl/rekrutacja Konkurs przeznaczony jest dla osób indywidualnych oraz zespołów od 2 do 4 osób. Uczestnicy zgłaszają projekt... Rekrutacja do konkursu dla Młodych Talentów Explory 2022 - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
22 grudnia 2022

Noc Biologów 2023 na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie/ zaproszenie

​Wydział Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do udziału w Nocy Biologów, która odbędzie się w piątek 13 stycznia 2023 roku. Spotkania organizowane będą na terenie III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego, w budynkach Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych, Instytutu Nauk o Środowisku oraz Instytutu Botaniki. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy najmłodszych, kilkuletnich uczestników, uczniów szkół... Noc Biologów 2023 na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie/ zaproszenie - ciąg dalszy artykułu »
#nadchodzacewydarzenia
21 grudnia 2022

Zaproszenie - Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Politologicznej

W imieniu Stowarzyszenia Głos Pokolenia pragnę serdecznie zaprosić uczniów do udziału w organizowanym przez nasze Stowarzyszenie Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Politologicznej.   Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Politologicznej skierowany jest do uczniów szkół średnich uczących się na terenie całego kraju. Tworzymy tę inicjatywę już po raz trzeci, mając na celu edukację młodzieży z zakresu politologii, a także... Zaproszenie - Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Politologicznej - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
5 grudnia 2022

PRZYNIEŚ KARMĘ - KARMA WRACA

PRZYNIEŚ KARMĘ - KARMA WRACA Klasa 2b i 2c pod hasłem ,,Gwiazdka dla zwierzaka'' organizuje pomoc dla zwierząt ze schroniska "Psie Pole". Jak co roku zbieramy: karmę suchą oraz mokrą dla psów i kotów (każdy rodzaj jest potrzebny), a także żwirek dla kotów. Jeżeli macie w domu używane, a już niepotrzebne, czyste ręczniki, koce lub pościel, to schronisko też chętnie przyjmie. Wszelkie dobra składamy do pudeł  umieszczonych przy wejściu na strych. Jeżeli ktoś ma... PRZYNIEŚ KARMĘ - KARMA WRACA - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
5 grudnia 2022

Konkurs pianistyczny

Joachim Okarmus,uczeń LO w Krzeszowicach, zdobył I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Iwony Kużmy „Pianogranie”. Otrzymał  też nagrodę za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego oraz nagrodę specjalną Przewodniczącego jury – prof. Mirosława Herbowskiego. Wielkie brawa i gratulacje!
#20222023
5 grudnia 2022

Profesja dziennikarza z bliska

18 listopada 2022 r. w klasie 3B i 21 listopada 2022 r. w 4D gościł dziennikarz specjalistycznej gazety internetowej, Szymon Palczewski, zastępca redaktor naczelnej gazety CyberDefence24.pl, specjalista w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, cyfryzacji i nowoczesnych technologii w odniesieniu do rywalizacji między państwami. Jego materiały dotyczą sektora wojskowego, obecnie m.in wojny w Ukrainie. Uczniowie tak opisują wizytę dziennikarza: " Na... Profesja dziennikarza z bliska - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
4 grudnia 2022

Szlachetna Paczka

Nasza szkoła włączyła się w akcję Szlachetna Paczka. Pomagamy pani Ewie z Krzeszowic, która ma 69 lat. U pani Ewy rok temu została zdiagnozowana miażdżyca, niestety musiała wówczas zrezygnować z dotychczas wykonywanej pracy. Niska emerytura pani Ewy nie pozwala jej na zaspokojenie wszystkich potrzeb. Pani choruje również na cukrzycę, a dla oszczędności pieniędzy, mierzy cukier co 2-3 dni. Pani przyjmuje codziennie insulinę, która pozwala... Szlachetna Paczka - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
25 listopada 2022

Igrzyska Europejskie Kraków - Małopolska 2023 - promocja wolontariatu

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM III IGRZYSK EUROPEJSKICH KRAKÓW – MAŁOPOLSKA 2023! Od21 czerwca do 2 lipca 2023 roku w Polsce odbędzie się największa impreza sportowa w Europie. Dzięki udziałowi w wolontariacie możesz być jej częścią! Ruszył nabór wolontariuszy#IgrzyskaEuropejskie2023.Zarejestruj się do 15 stycznia 2023 i stwórz z nami coś niezwykłego dołączając do drużyny #IE2023 Podczas#IgrzyskaEuropejskie2023masz szansę kreować... Igrzyska Europejskie Kraków - Małopolska 2023 - promocja wolontariatu - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
25 listopada 2022

Praga - Wiedeń - Bratysława

Praga - Wiedeń - Bratysława Wycieczka Praga - Wiedeń - Bratysława. W dniach 24-27 października uczestniczyliśmy w wycieczce po 3 europejskich stolicach. Przez 2 dni zwiedzaliśmy stolicę Czech. Podziwialiśmy uroki Pragi przy pięknej, jesiennej pogodzie. Odwiedziliśmy Hradczany, czyli królewskie wzgórze oraz spacerowaliśmy po Złotej Uliczce do wieży Daliborka. Przeszliśmy przez Most Karola i udaliśmy się pod ścianę z grafitti inspirowanymi Johnem Lennonem. Na rynku... Praga - Wiedeń - Bratysława - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
20 listopada 2022

Konkurs z tysiącem nagród - zapraszamy

Konkurs z tysiącem nagród - zapraszamy ​Jeszcze do 23 listopada możecie wziąć udział w konkursie „1000 pierwszych organizatorów” - realizowanym w ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania (CodeWeek 2022) - i wygrać świetne nagrody. Zapraszamy! Duża szansa na wygraną Takiego konkursu jeszcze nie było. Do rozdania mamy aż tysiąc nagród – pakietów 10 gier Cody Roby! Co zrobić, żeby je zdobyć? Krok 1: Zorganizujcie lub zaplanujcie w swojej szkole wydarzenie... Konkurs z tysiącem nagród - zapraszamy - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
20 listopada 2022

11 listopada w Krzeszowicach

11 listopada w Krzeszowicach 11 listopada 2022r. pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości. Wśród licznie przybyłych gości znalazły się przedstawiciele władz świeckich i kościelnych oraz poczty sztandarowe instytucji i organizacji. W krzeszowickim parku znalazła się również delegacja naszej... 11 listopada w Krzeszowicach - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
20 listopada 2022

Warsztaty dziennikarskie

Warsztaty dziennikarskie 7 listopada 2022 r. klasy III B i IV D w ramach zajęć rozwijających dziennikarstwa odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną w Krakowie. Młodzież uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez pana Karola Baranowskiego, który specjalizuje się w nowoczesnych technologiach multimedialnych. Dziewczęta z  klasy IV D tak opisują swoje wrażenia: „Rozmawialiśmy na temat fake newsów i o zagrożeniach, które są z nimi związane. Były to... Warsztaty dziennikarskie - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
20 listopada 2022

XIV Powiatowy bieg Niepodległości w Czernichowie

XIV Powiatowy bieg Niepodległości w Czernichowie 10 listopada po raz czternasty ZSRCKU w Czernichowie zorganizował XIV Bieg Niepodległości. W biegu wystartowały reprezentacje dziewcząt i chłopców sześciu szkół powiatu krakowskiego. W konkurencji dziewcząt 3 miejsce w biegu na dystansie 1200 metrów zajęła uczennica naszej szkoły Martyna Godyń z klasy 1b, a czwarte Anna Ryś z klasy 1d. W biegu chłopców, na dystansie 1800metrów, drugie miejsce na podium zajął uczeń klasy 2c Bruno Drożdż a... XIV Powiatowy bieg Niepodległości w Czernichowie - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
20 listopada 2022

Świt popularny wśród licealistów

Świt popularny wśród licealistów Lokalny klub sportowy GKS Świt Krzeszowice z okazji zbliżającego się 100-lecia istnienia, we wtorek 8 listopada, zorganizował w Liceum dwuetapowy konkurs wiedzy o swojej historii, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły - 34 osoby . W pierwszym etapie uczniowie zmierzyli się z 12 pytaniami dotyczącymi historii Klubu „Świt” Krzeszowice. Pojawiły się między innymi pytania o byłych zawodników czy prezesów klubu,... Świt popularny wśród licealistów - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
20 listopada 2022

Golf sport fair play

Golf sport fair play W dnu 20 października 2022 na polu golfowym w Paczółtwicach odbył się VIII Turniej Golfowy „Greengolf” o Puchar Prezesa Zarządu Kopalń Porfiru i Diabazu w Krzeszowicach. Organizatorem tej imprezy był UKS Fairway Krzeszowice działający przy Liceum w Krzeszowicach. Turniej obejmował część popularyzatorsko-edukacyjną i sportową. W pierwszej części młodzież zapoznała się polem golfowym klasy mistrzowskiej, historią i zasadami fair... Golf sport fair play - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
20 listopada 2022

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w Skawinie - I miejsce

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w Skawinie - I... W dniu 26 września odbyły się w Skawinie Jesienne Sztafetowe Biegi Szkół Ponadpodstawowych. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła reprezentacja naszej szkoły po zaciętej i bardzo wyrównanej walce z reprezentacją liceum w Skawinie. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajęła drużyna naszego liceum.