Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Aktualności

#20222023
9 listopada 2022

UROCZYSTOŚCI POŚWIĘCECNIA MAUZOLEUM GENERAŁA CHŁOPICKIEGO

UROCZYSTOŚCI POŚWIĘCECNIA MAUZOLEUM GENERAŁA... 6.11.2022 roku  młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w uroczystościach poświęcenia na cmentarzu parafialnym w Krzeszowicach Mauzoleum Generała Chłopickiego. Generał Chłopicki był uczestnikiem insurekcji kościuszkowskiej, wojen napoleońskich oraz powstania listopadowego. Po upadku powstania Chłopicki zamieszkał w Krzeszowicach u swoich przyjaciół, Rodziny Potockich .Generał zmarł w Krakowie w 1854 roku, ale... UROCZYSTOŚCI POŚWIĘCECNIA MAUZOLEUM GENERAŁA CHŁOPICKIEGO - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
9 listopada 2022

Zaproszenie do udziału w konkursie W ułamku sekundy - Martwa natura

VI edycja konkursu „W ułamku sekundy” w tym roku odbywa się pod hasłem: „Martwa natura”. Inspiracje XVII-to wiecznym malarstwem niderlandzkim.Celem tegorocznej edycji konkursu „W ułamku sekundy - Martwa natura” jest inspirowanie się dziełami niderlandzkich malarzy z XVII wieku i utrwalenie na fotografii zgodnie z definicją martwej natury zbiorów stałych, nieożywionych obiektów ułożonych w kompozycje.Termin martwa natura... Zaproszenie do udziału w konkursie W ułamku sekundy - Martwa natura - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
9 listopada 2022

V ogólnopolska edycja konkursu Kresy polskie ziemie wschodnie w XX wieku

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza młodzież szkolną oraz opiekunów merytorycznych ̵ nauczycieli do udziału w ogólnopolskim konkursie „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”.Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o historii Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej wśród młodzieży. Jednym z najważniejszych aspektów projektu jest uwrażliwianie uczestników na los Polaków mieszkających za naszą obecną wschodnią... V ogólnopolska edycja konkursu Kresy polskie ziemie wschodnie w XX wieku - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
9 listopada 2022

XI Konkurs Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim

Konkurs Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim polega na przygotowaniu eseju związanego z tematem przewodnim tegorocznej edycji lub też pracy plastycznej/filmu związanych z R. Dmowskim.  Celem konkursu jest promowanie postaw patriotycznych oraz popularyzowanie dorobku intelektualnego Romana Dmowskiego. Organizatorzy chcą także zainspirować młodych ludzi do samodzielnego poszukiwania wiedzy i pogłębiania świadomości... XI Konkurs Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
9 listopada 2022

Zaproszenie do konkursu Pawie Pióro

Zespół Szkół Poligraficzno- Medialnych w Krakowie zaprasza do wzięcia udziału w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Nagroda Pawiego Pióra": "Drodzy Uczniowie, w obiegowej opinii młodzież czyta mało i niechętnie, ale przecież nie jest to prawda! Wielu, wiele  z Was czyta dużo i potrafi rozmawiać o literaturze. Napiszcie o Waszych literackich fascynacjach. Nasz konkurs to bardzo szeroko rozumiana- prezentacja książki-... Zaproszenie do konkursu Pawie Pióro - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
29 października 2022

Od anatomii człowieka do anatomii obrazu

Od anatomii człowieka do anatomii obrazu W dniu  21 września klasa 4e odwiedziła dwa muzea. Rano, w ramach uzupełnienia wiedzy z anatomii, uczniowie zapoznali się ze zbiorami Muzeum Anatomii w Katedrze Anatomii UJ, od południa zwiedzali Muzeum Czartoryskich. Wizyta w Muzeum Anatomii jest obowiązkowym punktem dla klas maturalnych. Podręcznikowa wiedza, znajomość schematów, teoretyczne podstawy, orientacja w budowie ludzkiego ciała są weryfikowane w postaci rozlicznych... Od anatomii człowieka do anatomii obrazu - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
29 października 2022

Małopolskie media o naszej szkole

W małopolskich mediach ukazały się publikacje o naszej szkole: https://gazetakrakowska.pl/liceum-z-krzeszowic-szkolnym-wzorem-bezpieczenstwa-cyfrowego/ar/c3-16988871
#20222023
29 października 2022

Zaproszenie do udziału w turnieju recytatorskim

Małopolski TURNIEJ RECYTATORSKI POEZJI WSPÓŁCZESNEJ imienia Andrzeja Bursy Zapraszamy do udziału: młodzież z klas VII i VIII małopolskich szkół podstawowychmłodzież z małopolskich szkół ponadpodstawowychdorosłych bez względu na miejsce zamieszkania  Prezentacje konkursowe 30 listopada i 1 grudnia. Kraków, os. Tysiąclecia 15  fragment z regulaminu: „Uczestnicy przygotowują dowolnie wybrany 1... Zaproszenie do udziału w turnieju recytatorskim - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
28 października 2022

Konkurs przyrodniczy

Społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego im. M.Skłodowskiej-Curie w Skawinie zaprasza uczniów PaństwaSzkoły do wzięcia udziału w kolejnej edycji PowiatowegoKonkursu Przyrodniczego POZNAĆ ŚWIAT, ZROZUMIEĆ SIEBIE.Tegoroczna edycja będzie się odbywać pod hasłem „Zacznij odsiebie i podaj dalej”.   Październik jest miesiącem profilaktyki nowotworów. W III jużedycji konkursu proponujemy opracowanie... Konkurs przyrodniczy - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
28 października 2022

Konkurs Eurazja/prawo do różnorodności

Konkurs jest organizowany w ramach mini grantu Priorytetowego Obszaru Badawczego Heritage przez Instytut Rosji i Europy Wschodniej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana w Krakowie.    I etap konkursu odbędzie się online 25 listopada br. (MS TEAMS)  Finał konkursu – 9 grudnia br. stacjonarnie w Krakowie.  Termin... Konkurs Eurazja/prawo do różnorodności - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
28 października 2022

Konkurs literacki na esej

Na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, aktualnie odbywa się konkurs literacki pt. „Moja Małopolska z Funduszami Europejskimi”. Dla kogo? Konkurs kierowany jest do wszystkich entuzjastów Funduszy Europejskich, którzy ukończyli 13 lat. Zasady udziału: Wystarczy napisać tekst literacki (2000 a 3000 znaków wraz ze spacjami). Tematyka konkursu powinna dotyczyć realizacji współfinansowanych z Funduszy... Konkurs literacki na esej - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
28 października 2022

Ślubujemy

Jest już tradycją szkolną, że ślubowanie uczniów klas pierwszych naszego liceum odbywa się na Kopcu Kościuszki. Również w tym roku 14 października, w Dniu Edukacji Narodowej, uczniowie klasy IA, IB, IC i ID udali się do Krakowa, by w tym niezwykłym miejscu złożyć ślubowanie. Uroczystość uświetnił swoją obecnością prezes Kopca Kościuszki prof. Mieczysław Rokosz, a całość poprowadziła przewodnicząca samorządu uczniowskiego,... Ślubujemy - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
17 października 2022

Skawińska Probówka Artystyczna zaproszenie do udziału w konkursie

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skawinie ​serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Skawińskiej ​Probówce Artystycznej. Tradycyjnie już Skawińska Probówka Artystyczna będzie obejmowała trzy dziedziny i zostanie przeprowadzona w formie konkursów: literackiego, piosenki oraz fotograficznego. Zasady każdego z nich zostały określone przez odrębne regulaminy. Zgłoszenia do wszystkich... Skawińska Probówka Artystyczna zaproszenie do udziału w konkursie - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
16 października 2022

II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego w Stylu Norwidowskim- zaproszenie do udziału

Czy obcowanie z poezją Norwida musi być trudne? Czy pisanie w stylu norwidowskim musi być nudne? My uważamy, że nie! Dlatego zapraszamy uczniów szkół średnich do udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego w Stylu Norwidowskim Człowiek. Wierzymy, że mimo upływu czasu, pewne tematy podjęte przez patrona naszej Szkoły są ciekawe i godne tego, aby wziąć udział w poetyckim dyskursie. Nasz konkurs skupia się przede wszystkim na... II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego w Stylu Norwidowskim- zaproszenie do udziału - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
16 października 2022

III edycja Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości- zaproszenie do udziału

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do trzeciej edycji Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości, która w ubiegłych latach odniosła ogromny sukces na tle innych ogólnopolskich olimpiad o charakterze interdyscyplinarnym. Olimpiada ma za zadanie skłonić uczestników do samodzielnego myślenia, praktycznego wykorzystania posiadanych umiejętności oraz zachęcić uczniów do pogłębiania swojej wiedzy z prawa. W... III edycja Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości- zaproszenie do udziału - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
16 października 2022

IX edycji konkursu Olimpiada Solidarności Dwie dekady historii - zaproszenie do udziału w konkursie

​Zapraszamy do udziału w konkursie. Na zwycięzców czekają indeksy na studia wyższe oraz stypendia. Zachęcamy całe klasy do udziału w etapie szkolnym, który odbędzie się 30 listopada. MATERIAŁY ŹRÓDŁOWE DO ETAPU SZKOLNEGOMarek Gałęzowski, Filip Musiał, Adam Dziurok, Łukasz Kamiński, Od niepodległości do niepodległości. Historia Polski 1918-1989, Warszawa 2010 (dostępne także na... IX edycji konkursu Olimpiada Solidarności Dwie dekady historii - zaproszenie do udziału w konkursie - ciąg dalszy artykułu »
#20222023
16 października 2022

Zaproszenie na XII Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej- Trzebinia 2022

Serdecznie zapraszamy  uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w XII Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej- Trzebinia 2022, organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Trzebini oraz Stowarzyszenie Proobronno Oświatowe "Kadet".  Zachęcamy wszystkich uczniów, solistów, duety oraz zespoły  do zapoznania się z regulaminem i przygotowanie utworów o tematyce żołnierskiej i... Zaproszenie na XII Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej- Trzebinia 2022 - ciąg dalszy artykułu »