Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Aktualności

#20212022
19 kwietnia 2022

Wiedza naukowa dla zainteresowanych

Wiedza naukowa dla zainteresowanych Wieczorny wyjazd do Kampusu UJ, zaowocował poszerzeniem wiedzy z zakresu testów na covid i nie tylko … . W dniu 17 marca, grupa uczniów uczestniczyła w wykładzie organizowanym przez Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk wraz z Wydziałem Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ. Tematem tego wykładu z cyklu „Na pograniczu biologii, chemii i fizyki” były testy diagnostyczne - na Covid-19 i nie tylko. Dla zainteresowanych tą... Wiedza naukowa dla zainteresowanych - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
16 kwietnia 2022

Eliminacje miejsko-gminne 67 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Laureatką eliminacji  miejsko - gminnych 67 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii szkół ponadpodstawowych została Emilia Kramarz z klasy III d. Uczennica zajęła drugie miejsce i weźmie udział w etapie powiatowym konkursu, który odbędzie się 25 kwietnia. Trzymamy kciuki!
#20212022
16 kwietnia 2022

I kto tu jest głupcem / Wizyta w Teatrze Ludowym

I kto tu jest głupcem / Wizyta w Teatrze Ludowym ​ W pocovidowej rzeczywistości wciąż jesteśmy głodni kontaktu z kulturą i bezustannie poszukujemy odskoczni od szarej codzienności.Dlatego też 1 kwietnia, niezrażeni primaaprilisowymi figlami pogody, udaliśmy się na wieczorny spektakl do krakowskiego Teatru Ludowego. Wybrana przez nasze opiekunki – polonistki, panią Alicję Mosur i panią Mirosławę Wieczorek, komedia ,,Kolacja dla głupca”autorstwa Francisa Vebera okazała się... I kto tu jest głupcem / Wizyta w Teatrze Ludowym - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
16 kwietnia 2022

Lekcja w Muzeum Książąt Czartoryskich

Lekcja w Muzeum Książąt Czartoryskich 8 kwietnia uczniowie klasy Ib wzięli udział w wycieczce dydaktycznej z języka polskiego i historii do Krakowa. W programie wyjazdu znalazły się zabytki architektury sakralnej i świeckiej średniowiecza, renesansu i baroku oraz lekcja muzealna w Muzeum Książąt Czartoryskich. Temat lekcji „Co z tą damą? Gdzie ten Rembrandt?” sugerował poznanie najcenniejszych w polskiej kolekcji dzieł Leonarda da Vinci i Rembrandta van Rijn. Oprócz arcydzieł... Lekcja w Muzeum Książąt Czartoryskich - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
11 kwietnia 2022

Podpisaliśmy umowę o współpracy dydaktycznej z Uniwersytetem Jagiellońskim / Collegium Medicum

Podpisaliśmy umowę o współpracy dydaktycznej z... Instytut Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum w Krakowie objął patronatem naukowym klasy realizujące biologię rozszerzoną w Liceum Ogólnokształcącym w Krzeszowicach. W ramach podpisanej  umowy m.in. zostaną stworzone warunki dla rozwoju zainteresowań uczniów Liceum w zakresie profilaktyki prozdrowotnej oraz przedmiotu biologia, prowadzona będzie wymiana doświadczeń w zakresie... Podpisaliśmy umowę o współpracy dydaktycznej z Uniwersytetem Jagiellońskim / Collegium Medicum - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
11 kwietnia 2022

SHELDONY na 11 miejscu polskiej części Europejskiego Konkursu Statystycznego

​Uczniowie klasy 3c ( SHELDONY) w składzie: Mikołaj Góralczyk, Filip Rudzki i Piotr Suślik zajęli 11 miejsce w rywalizacji  34 najlepszych drużyn ze szkół ponadpodstawowych w Polsce, zakwalifikowanych do II etapu krajowej części Europejskiego Konkursu Statystycznego.  Zadanie, z jakim musieli się zmierzyć, wymagało dużej wiedzy z zakresu demografii, obsługi programów oraz zmysłu graficznego.  ​Gratulujemy !​
#20212022
11 kwietnia 2022

Dni otwarte w naszej szkole

Dni otwarte w naszej szkole  W dniach 28 i 31 marca tłumnie odwiedzili nas ósmoklasiści z okolicznych szkół podstawowych. Goście zapoznali się z ofertą  szkoły, wzięli udział w warsztatach oraz zadali mnóstwo pytań, na które odpowiedzieli nauczyciele i obecni uczniowie  liceum. Dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy do naszej szkoły! Czekamy na Was!
#20212022
28 marca 2022

Z wizytą u damy

Z wizytą u damy W słoneczne przedpołudnie, 24 marca, klasa Ia wraz z wychowawczynią i polonistką, udała się do Krakowa, do jednego z najstarszych muzeów w Polsce, by spędzić czas w otoczeniu niezwykłych eksponatów i cennych dzieł sztuki. Przemierzając kolejne sale Muzeum Książąt Czartoryskich (m.in. renesansowe, barokowe, oświeceniowe) i słuchając opowieści przewodnika o zbiorach zasłużonej dla kultury polskiej rodziny, mogliśmy podziwiać jedną... Z wizytą u damy - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
26 marca 2022

Święto Patrona Szkoły

Święto Patrona Szkoły 24 marca 2022 roku uczniowie klasy 3c oraz 2c w ramach obchodów Święta Patrona Szkoły uczestniczyli w zgromadzeniu patriotycznym „Chwała Naczelnikowi Tadeuszowi Kościuszce”. Pierwszym punktem programu były uroczystości na Rynku Głównym w Krakowie wokół płyty upamiętniającej wydarzenia z dnia 24 marca 1794 roku.Wtedy to własnie  Naczelnik złożył przysięgę, co zapoczątkowało wybuch Insurekcji Kościuszkowskiej. Święto Patrona Szkoły - ciąg dalszy artykułu »
18 marca 2022

EUROPEJSKI KONKURS STATYSTYCZNY

Zespół SHELDONY w składzie: Mikołaj Góralczyk, Filip Rudzki i Piotr Suślik, uczniowie klasy 3c, znaleźli się w gronie 34 najlepszych drużyn, zakwalifikowanych do II etapu Europejskiego Konkursu Statystycznego. Podczas I etapu rywalizowali z 257 zespołami  z całej Polski.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
#20212022
14 marca 2022

Lekcja historii i refleksja nad współczesnością

Lekcja historii i refleksja nad współczesnością W marcu 1941 roku na mocy zarządzenia niemieckich władz okupacyjnych w Krakowie została utworzona „żydowska dzielnica mieszkaniowa”– getto. Również w marcu, 1943 roku, getto zostało brutalnie zlikwidowane przez Niemców. 3 marca uczniowie klasy III a wzięli udział w wycieczce edukacyjnej„Szlakiem Holocaustu w Krakowie”. Na szlaku znalazły się: muzeum Fabryka Schindlera, plac Bohaterów Getta oraz Apteka pod Orłem. Wszystkie te... Lekcja historii i refleksja nad współczesnością - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
10 marca 2022

Rozpoczęto budowę sali gimnatycznej

Rozpoczęto budowę sali gimnatycznej 7 marca 2022 roku przejdzie do historii naszej szkoły jako dzień, w którym rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej. Społeczność szkolna czekała na to prawie 20 lat. Budowa jest finansowana ze środków  powiatu  krakowskiego oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji.
7 marca 2022

Ważny komunikat od Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach

Uwaga uczniowie! Mamy dla Was ważny komunikat od Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach: Czołem! Serdecznie zapraszamy Was do udziału w niezwykłym, całorocznym projekcie, w którym to WY decydujecie o tym co i w jaki sposób robicie! To już druga edycja "Równać szanse" realizowana przez nasze Centrum. Pierwsza, pod nazwą "Miasto z przeszłości" odbyła się w 2021 roku w naszej filii w Nowej Górze. Uczestnicy przygotowali niezwykłą wystawę... Ważny komunikat od Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
14 lutego 2022

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu  jest  obchodzony 8 lutego  z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi: "Działajmy razem!" Dzień ten ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego... Dzień Bezpiecznego Internetu - ciąg dalszy artykułu »
#20212022erasmus
10 lutego 2022

Zakończenie Programu ERASMUS w Liceum Ogólnokształcącym w Krzeszowicach

Zakończenie Programu ERASMUS w Liceum... W naszym liceum zakończyliśmy uczestnictwo w Programie „Erasmus+” wspierającym szkoły oraz inne organizacje działające w obszarze edukacji. Do programu przystąpiliśmy we wrześniu 2019roku. W projekcie wzięło udział siedmiu nauczycieli różnych przedmiotów, którzy swoje „mobilności” odbywali w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Irlandii i we Włoszech. Program„Erasmus +” to program Unii Europejskiej, który jest realizowany od... Zakończenie Programu ERASMUS w Liceum Ogólnokształcącym w Krzeszowicach - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
25 stycznia 2022

POLONEZA CZAS ZACZĄĆ CZYLI STUDNIÓWKA 2022

POLONEZA CZAS ZACZĄĆ CZYLI STUDNIÓWKA 2022 „Na pewno każdy dobrze zdaje sobie sprawę z tego, skąd nazwa „bal studniówkowy” pochodzi. Jakie ma on znaczenie z pewnością nie trzeba tłumaczyć. Oczywiście egzamin maturalny, do którego uroczystość ta zaczyna odliczanie, jest niezwykle istotny, jednak dzisiaj postarajmy skupić się na innym aspekcie, na tym, że możemy być razem (…). Żyjąc w trakcie pandemii, warunki nauki były utrudnione i często wymagały od nas dużo... POLONEZA CZAS ZACZĄĆ CZYLI STUDNIÓWKA 2022 - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
16 stycznia 2022

Aby coś osiągnąć trzeba się poświęcić

Aby coś osiągnąć trzeba się poświęcić Inez Durlak to uczennica drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach. Inez już od najmłodszych lat zajmuje wysokie miejsca w zawodach m.in. jest zwyciężczynią Mistrzostw Polski LZS w kolarstwie górskim oraz wygrała dla szkoły lecealiadę.Ciekawą rozmowę przeprowadziła z nią uczennica klasy trzeciej. Izabela Gregorczyk: Na czym polega kolarstwo górskie? Inez Durlak:Trenuję odmianę kolarstwa górskiego XCO, czyli... Aby coś osiągnąć trzeba się poświęcić - ciąg dalszy artykułu »
#20212022
5 stycznia 2022

Julia Wójcik laureatką konkursu Ministerstwa Edukacji i Nauki

Julia Wójcik laureatką konkursu Ministerstwa Edukacji... Uczennica naszego liceum Julia Wójcik z klasy III c została laureatką czwartej nagrody konkursu poświęconego życiu i twórczości Cypriana Kamila Norwida. Konkurs ten we wrześniu ubiegłego roku ogłosiło Ministerstwo Edukacji i Nauki. 29 grudnia 2021 roku w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Julia, w gronie innych laureatów, odebrała nagrodę z rąk Ministra Edukacji Przemysława Czarnka. Konkurs zatytułowany „Bo piękno na to jest,by... Julia Wójcik laureatką konkursu Ministerstwa Edukacji i Nauki - ciąg dalszy artykułu »