Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

I kto tu jest głupcem / Wizyta w Teatrze Ludowym


Zdjęcie do artykułu

W pocovidowej rzeczywistości wciąż jesteśmy głodni kontaktu z kulturą i bezustannie poszukujemy odskoczni od szarej codzienności.Dlatego też 1 kwietnia, niezrażeni primaaprilisowymi figlami pogody, udaliśmy się na wieczorny spektakl do krakowskiego Teatru Ludowego. Wybrana przez nasze opiekunki – polonistki, panią Alicję Mosur i panią Mirosławę Wieczorek, komedia ,,Kolacja dla głupca”autorstwa Francisa Vebera okazała się być strzałem w dziesiątkę.

Sztuka opowiada zabawną historię Francuza Pierre’a Brochanta – bogatego wydawcy- który w ramach żartu, razem z wysoko postawionymi kolegami, co wtorek organizuje tytułowe kolacje. Jest to rodzaj gry-konkursu – wygrywa ten, komu uda się przyprowadzić największego głupca. Kiedy Pierre znajduje idealnego nieudacznika i jest już niemal pewien swojego tryumfu, niefortunny wypadek powoduje, że przez cały wieczór będzie skazany na towarzystwo…swojego pretendenta do miana największego frajera. Jakie przygody przyniesie im ten wspólnie spędzony czas?

My już znamy odpowiedź na to pytanie i możemy zapewnić, że poznawanie kolejnych perypetii głównych bohaterów okaże się świetną zabawą. Ten spektakl to ogromna dawka humoru oraz gry aktorskiej na wysokim poziomie. Dziękujemy organizatorkom wyjazdu za zapewnienie nam dobrej rozrywki i polecamy się na przyszłość.

Zofia Mirek z klasy III c