Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

POLONEZA CZAS ZACZĄĆ CZYLI STUDNIÓWKA 2022

Zdjęcie do artykułu

„Na pewno każdy dobrze zdaje sobie sprawę z tego, skąd nazwa „bal studniówkowy” pochodzi. Jakie ma on znaczenie z pewnością nie trzeba tłumaczyć. Oczywiście egzamin maturalny, do którego uroczystość ta zaczyna odliczanie, jest niezwykle istotny, jednak dzisiaj postarajmy skupić się na innym aspekcie, na tym, że możemy być razem (…). Żyjąc w trakcie pandemii, warunki nauki były utrudnione i często wymagały od nas dużo determinacji. Gdyby zliczyć wszystkie dni, w których fizycznie przebywaliśmy w budynku szkoły, zapewne nie byłoby ich dużo, jednak nasze starania nie poszły na marne! Mimo wcześniejszych przeciwności jesteśmy tutaj i jesteśmy razem!” Tymi słowami przedstawiciel młodzieży klas maturalnych rozpoczął część oficjalną, od której zaczyna się każda studniówka.

I rzeczywiście fakt, iż to – tak naturalne, wydawałoby się w życiu maturzysty – wydarzenie mogło mieć miejsce, należy uznać za coś niezwykłego. W końcu ubiegłoroczni absolwenci nie mieli tyle szczęścia.

W sobotni wieczór 15 stycznia Pani Dyrektor, Alicja Milczarek, mogła wypowiedzieć magiczne słowa: „Poloneza czas zacząć…”, które tradycyjnie otwierają bal studniówkowy. Perfekcyjnie odtańczony polonez wprowadził nas w niezwykły klimat tej uroczystości, a piękny lokal, wyjątkowe kreacje maturzystów i osób towarzyszących oraz dobra muzyka zagwarantowały świetną zabawę do czwartej nad ranem.