Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Rekrutacja do konkursu dla Młodych Talentów Explory 2022


Trwa rekrutacja do Konkursu Explory. Do 9 stycznia 2023 młodzi naukowcy i badacze w wieku 13-20 lat mogą zgłaszać swoje projekty do najważniejszej inicjatywy dla młodych innowatorów w Polsce- Konkursu Explory.

Rekrutacja odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na www.explory.pl/rekrutacja

Konkurs przeznaczony jest dla osób indywidualnych oraz zespołów od 2 do 4 osób. Uczestnicy zgłaszają projekt z dziedziny biologii, chemii, ekologii, energetyki, fizyki, geologii, informatyki, astronomii, medycyny, rolnictwa, matematyki czy nauk społecznych i behawioralnych. Projekt powinien zostać objęty opieką naukową- może ją sprawować nauczyciel, rodzic lub mentor spoza szkoły.

W konkursie Explory uczestnicy mają szansę wygrać stypendia naukowe ufundowane przez Mecenasa Programu PKN Orlen oraz nagrody specjalne od Partnerów Projektu. Konkurs Explory, jako jedyny w Polsce daje możliwość otrzymania akredytacji do najważniejszego konkursu dla młodych naukowców na świecie- REGENRON ISEF oraz umożliwia wyjazdy na zagraniczne staże.

Przygotowanie projektu to ciekawa forma pracy i okazja do nieszablonowego rozwoju. Uczestnicy w regionalnym etapie oraz Finale konkursu mają okazję spotkać się z autorytetami ze świata nauki i biznesu. Otrzymują od nich konkretne informacje zwrotne, które ułatwiają skomercjalizować lub rozwinąć ich autorski projekt. W przebiegu konkursu uczestnicy zapraszani są także do programu mentorskiego oraz grantowego.

 Wierzymy, że wejście w świat Explory będzie wyjątkowym doświadczeniem dla całej społeczności szkolnej.

Zachęcamy także do obejrzenia i przekazania dalej animacji rekrutacyjnej, która w jasny sposób wyjaśnia sens i przebieg Konkursu Explory https://fb.watch/hhKcYPiOUn/


W razie pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Koordynatorką Konkursu Explory – Alicją Niszczak konkurs@explory.pl,  530 669 796