Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Profesja dziennikarza z bliska


18 listopada 2022 r. w klasie 3B i 21 listopada 2022 r. w 4D gościł dziennikarz specjalistycznej gazety internetowej, Szymon Palczewski, zastępca redaktor naczelnej gazety CyberDefence24.pl, specjalista w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, cyfryzacji i nowoczesnych technologii w odniesieniu do rywalizacji między państwami. Jego materiały dotyczą sektora wojskowego, obecnie m.in wojny w Ukrainie.

Uczniowie tak opisują wizytę dziennikarza:

" Na spotkaniu z dziennikarzem gazety CyberDefence24.pl rozmawialiśmy między innymi o cechach dobrego dziennikarza. Dowiedzieliśmy się wielu przydatnych informacji, miło spędzając przy tym czas..."

"Opowiadał ono swoim zawodzie oraz czego unikał. Przekazał nam kilka ważnych rzeczy, np. takich jak budować swoje nazwisko czy jak podejść polityków..."

"Bardzo podobała mi się ta lekcja, ponieważ podczas niej mogłam dowiedzieć się, jak wygląda praca dziennikarza w realiach."

"Dziennikarz opowiedział nam o swojej działalności, omówił wady i zalety pracy w swoim zawodzie. Pozostał jednak lekki niedosyt, ponieważ jedna godzina lekcyjna nie wystarczyła by wyczerpać temat. Uważam, że Szymon powinien nas jeszcze odwiedzić."