IX Bieg Niepodległości w Czernichowie

W dniu 9 listopada 2018r. młodzież naszego Liceum wzięła udział w XI Biegu Niepodległości organizowanym przez ZSR w Czernichowie. Bieg poprzedziła uroczysta akademia z okazji 100 lecia odzyskanie niepodległości oraz o godzinie 11.11 odśpiewano hymn Polski. Po złożeniu wiązanek kwiatów pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza młodzież wystartowała w biegu. Na początku rywalizowały dziewczęta ze wszystkich szkół średnich powiatu krakowskiego. Reprezentację naszej szkoły stanowiły Zuzanna Bartosik i Magdalena Michaliszyn. Od początku uczennice naszej szkoły narzuciły ekspresowe tempo biegu rywalizując z uczennicami z Czernichowa. Efektem tego było zdobycie indywidualnie  II miejsca przez Zuzannę i V miejsca przez Magdalenę. Ich wysokie lokaty dały możliwość osiągnięcia III miejsca w rywalizacji drużynowej.

Dobrze pobiegli również chłopcy, którzy zajęli 10 i 11 miejsce w swojej grupie byli to Mateusz Pałka i Michał Michalik. Gratulujemy osiągnięć sportowych oraz uczczenia swoim udziałem  Święta Niepodległości.