W poszukiwaniu Karola

W poszukiwaniu Karola

Dnia 22.01.2018 nasz Szkolny Teatr Poezji zaserwował nam dawkę niesamowitych wrażeń.

W inscenizacji utworu S. Mrożka pt. ,,Karol” zaprezentowali się : Ola Solawa oraz Bogdan Jaśkowiec  jako wyjątkowo rezolutne, ale opiekuńcze i troskliwe Wnuki, Wojtek Bodzęta w roli skrupulatnego, za to nie do końca profesjonalnego Okulisty, Kacper Stachańczyk wcielił się w rolę pozornie bezbronnego, lecz przebiegłego  Dziadka, a Krystian Żbik zajmował się obsługą techniczną spektaklu.

Kto więc zagrał tytułowego Karola? No właśnie, z tym pytaniem aktorzy nas zostawiają, pokazując tym samym w jaki sposób  funkcjonuje samonapędzająca się machina manipulacji. Pozornie śmieszna i banalna historia o ślepym Dziadku, kryje w sobie morał obnażający  słabość ludzkiego charakteru wobec nadchodzącego niebezpieczeństwa.

Gra aktorska, kostiumy, scenografia oraz zaangażowanie naszych Młodych Artystów obrazowo i wiernie oddały treść  dramatu. Całość była przygotowana pod czujnym okiem polonistki - pani Mirosławy Wieczorek.

Spektakl został również zaprezentowany 26.01. w cyklu Laboratorium Kultury w CKiS w Krzeszowicach. Zdjęcia w galerii pochodzą z tego właśnie przedstawienia. Ich autorem jest pan Marian Lewicki.

„Karola” można będzie zobaczyć w czasie „Nocy w Liceum” 2 lutego o godz. 17.

Zapraszamy!

Maria Wawrzon