Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Zaproszenie do II edycji konkursu Ludzie Kresów opowieści nieznane


Zdjęcie do artykułu

Muzeum Narodowe w Lublinie prowadzi od 2020 roku akcję „Z Kresów ocalone: zbiórka pamiątek i opowieści kresowych”, której celem jest zachowanie pamięci o Kresach. Wydarzenie to swoim patronatem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach akcji pragniemy zaprosić dzieci i młodzież szkolną do udziału w II edycji konkursu pt. „Ludzie Kresów: opowieści nieznane”. Zorganizowana w ubiegłym roku I edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów z całej Polski. Liczymy, że i w tym roku trafimy z tą inicjatywą do szerokiego grona odbiorców, przyczyniając się tym samym do popularyzowania dziedzictwa Kresów. Tegoroczna edycja współorganizowana jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu z siedzibą w Lublinie oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich – Zarząd Główny. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęło Polskie Radio Katowice S.A. oraz Polskie Radio Lublin S.A.

            Zadanie uczestników będzie polegało na odnalezieniu osoby pochodzącej z Kresów, np. wśród członków rodziny, sąsiadów, znajomych. Należy możliwie dogłębnie poznać ich losy,
a następnie przedstawić je w formie pracy plastycznej lub cyfrowej pracy wizualnej. W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody: materiały plastyczne, czytniki ebooków, materiały edukacyjne. Prace konkursowe należy przesyłać na adres Muzeum lub mailowo (ludziekresow@mnwl.pl) w terminie do 28.02.2023 r. Regulamin ze szczegółowymi wytycznymi jest dostępny na stronie www.ocalone.mnwl.pl.