Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Obchody Dnia Ziemi


Zdjęcie z galerii Obchody Dnia ZiemiW dniu 29 kwietnia, po pożegnaniu tegorocznych maturzystów, uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Dnia Ziemi. Z tej okazji klasa  3c i 3e przygotowały rywalizację w formie gry terenowej i escape roomu . Hasłem przewodnim był "Wpływ działań człowieka na środowisko przyrodnicze  i zdrowie".
Podczas gry terenowej, która odbyła się w Parku Bogackiego, klasy musiały zmierzyć się z 3 zadaniami na każdym z 7 stanowisk. Zadania dotyczyły wpływu człowieka na atmosferę, hydrosferę, litosferę, pedosferę i biosferę oraz wpływu zanieczyszczeń na zdrowie. Obejmowały część teoretyczną i praktyczną. Uczniowie badali między innymi: skład chemiczny wody w Krzeszówce, poziom azotanów w roślinach, określali stan powietrza na podstawie skali porostowej, segregowali śmieci, rozpoznawali skały, profile glebowe, a także prowadzili obserwacje pod mikroskopem po przygotowaniu preparatów z roślin ruderalnych. Wśród zadań znalazły się też rebusy, krzyżówki, rozsypanki, quizy oraz rymowanki. 
W escape roomie należało odnaleźć zanieczyszczony filtr do zbiornika z wodą, do którego zaprowadzić miały rozwiązania zadań związanych z tematyką odpadów . 
W wyniku rywalizacji na podium znalazły się : 
 klasa 1c  - I miejsce 
 klasa 1a  - II miejsce
 klasa 2a   - III miejsce 

Klasy te otrzymają dyplomy, a za zdobycie I miejsca klasa 1c dodatkowo ma dzień bez pytania .Gratulujemy!
Dziękujemy  za zaangażowanie wszystkim uczestnikom i organizatorom .

Pozostałe zdjęcia w zakładce Galeria