Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Nie tylko uczeń się uczy


Kontynuując ideę uczenia się przez całe życie, która szczególnie wpisała się w realizację projektu Erasmus+, kilkoro nauczycieli z grupy Erasmusa odbyło trzydniowe szkolenie i poznało platformę eTwinning.

eTwinnig to platforma, na której współpracują nauczyciele, dyrektorzy inni pracownicy szkół. Platforma zrzesza członków z krajów europejskich oraz wyszczególnionych krajów spoza Europy. Jest to zamknięte środowisko, w ramach którego uczestnicy komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się wiedzą umiejętnościami oraz uczestniczą w szeregu spotkań, szkoleń, webinariów, warsztatów i seminariów online. Ogromną wagę przywiązuje się do współpracy pomiędzy nauczycielami oraz współpracy pomiędzy uczniami.

Platforma ta jest bezpłatna, dostępna dla wszystkich chętnych nauczycieli, stwarza bezpieczną przestrzeń do współpracy. Gwarantuje wiele możliwości i elastyczność w działaniu, nie wymaga formalności.

Podczas kursu poznaliśmy samą platformę dla nauczycieli, czyli eTwinningLive, miejsce współpracy z uczniami Twin Space oraz szereg narzędzi przydatnych przy organizacji współpracy i tworzeniu projektów: Padlet, Autodraw, Wakelet, platformę Stories That Move,TwinBoard,Jamboard i wiele innych. Nasze liceum zaistniało już na platformie i mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zostanie wykorzystana pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Renata Góralczyk

Zdjęcie z galerii Nie tylko uczeń się uczy