Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Magia teatru

Zdjęcie z galerii Magia teatru

Tęskniliśmy już bardzo za teatrem … Za wspólnym wyjazdem,wieczorną atmosferą królewskiego miasta Krakowa, pięknie oświetlonym gmachem Teatru im. Juliusza Słowackiego, dostojnym wnętrzem, złoceniami żyrandoli, kameralnymi lożami. Toteż wielką przyjemnością dla wszystkich uczestników był ostatni wyjazd dużej, ponad pięćdziesięcioosobowej grupy uczniów wraz z opiekunami do krakowskiego teatru na sztukę Moliera pt. „Chory z urojenia” w reżyserii Giovanniego Pampiglione.

Wystawiana od ponad piętnastu lat na scenie tego teatru komedia cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem widzów. Wciąż śmieszna i pobudzająca do refleksji, klasyczna i aktualna. Z jednej strony klimat epoki oddany przez stroje, dialogi, zachowania bohaterów, z drugiej całkiem współczesne problemy w relacjach rodzinnych czy urojone choroby (choć może nie tylko choroby, ale wszelkie urojenia, obsesje). Mikołaj Grabowski czy Anna Tomaszewska zasłużyli na szczególne brawa. Niegrzeszący inteligencją pan i mądra służąca to częsty duet w utworach francuskiego komediopisarza, który potrafi rozśmieszyć, ale i zastanowić widza, także młodego widza.

Wróciliśmy szczęśliwi, że po dwóch latach przerwy znów udało nam się wspólnie pojechać do teatru oraz pełni nadziei na następny wyjazd, mamy nadzieję w niedalekiej przyszłości

Alicja Mosur