Wersja z większym kontrastem Biuletyn Informacji Publicznej ZSO w Skawinie
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach
Herb szkoły

Euroweek

Zdjęcie z galerii Euroweek


W dniach 20-24 maja część uczniów klasy 2B i klasy 3D, pod opieką Pani Justyny Zarusińskiej i Pani Anny Kwiecień, przebywała na Euroweeku w Międzygórzu.

Czym jest Euroweek?

To program edukacyjny dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.

Przez pięć dni intensywnych zajęć, uczniowie doskonalili języki obce, takie jak: angielski i hiszpański. Podczas obozu językowego poznawali kultury i tańce innych państw oraz uczyli się pracy w grupie, wraz z uczniami innych szkół. Przekraczali swoje bariery i prezentowali siebie oraz swoje umiejętności, przed wszystkimi uczestnikami obozu. Wszystko to działo się pod okiem wolontariuszy, pochodzących z: Meksyku, Peru, Azerbejdżanu, Zimbabwe, Wietnamu,Turcji, Filipin oraz Węgier. Był to również doskonały czas do integracji. Tej klasowej oraz tej z uczniami innych szkół.

Obóz nie odbył się jednak bez wycieczek, pozwalających poznać tamtejsze tereny. Uczniowie zobaczyli m.in. Wodospad Wilczki oraz udali się do Bystrzycy Kłodzkiej.

Joanna Ornacka uczennica klasy 2B