Sukcesy

W dniu 13 czerwca 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie odbyła się coroczna uroczysta Gala Talentu Powiatu 2019 podczas której władze powiatu krakowskiego uhonorowali uczniów powiatowych szkół ponadgimnazjalnych, wyróżniających się szczególnymi osiągnięciami.

W dziedzinie matematyczno-informatyczno-przyrodniczej tytuł Talent Powiatu otrzymali uczniowie z naszej szkoły Bartosz Gut, Michał Kurdziel, Kacper Kornecki.

Naszym Talentom serdecznie gratulujemy!

W XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacka Nagroda "Pawiego Pióra" Alicja Mirek z klasy II b została wyróżniona za recenzję książki Martyny Wojciechowskiej Przesunąć horyzont.  W konkursie najbardziej doceniane są prace, w których świetna forma językowa idzie w parze z pomysłowością i umiejętnością zaintrygowania czytelników omawianą lekturą. Oprócz trzech nagród, w konkursie przyznano pięć wyróżnień. Jedno z nich zdobyła właśnie Alicja:)

Z sukcesem powróciliśmy z kolejnej edycji artystycznego konkursu SPA w Skawinie. Na polu literatury w kategorii opowiadanie, uczennica kl. IIb Alicja Mirek, zajęła I miejsce.  Z kolei Kamila Szczurek z klasy IIa otrzymała wyróżnienie jako wokalistka.

W dniu 10 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach, odbyła się uroczysta gala stypendialna dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego TALENT POWIATU 2016. Uczniowie naszego Liceum nominowani byli w dwóch kategoriach: matematyczno-informatyczno-przyrodniczej - Wojciech Różowski, uczeń klasy II b oraz w kategorii artystycznej - zespół Plan B.

Na największym konkursie naukowym dla młodzieży Intel ISEF 2016 Wojciech Różowski wywalczył tytuł laureata. Jego praca otrzymała aż dwie nagrody: 4 miejsce wśród nagród głównych (Grand Awards) w kategorii Systems Software oraz nagrodę specjalną stowarzyszenia ACM (Association of Computing Machinery -  największej na świecie społeczności ludzi nauki, nauczycieli i profesjonalistów zajmujących się informatyką).

7 marca w Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach odbył się etap gminny 61 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wzięły w nim udział trzy uczennice naszej szkoły. Marysia Wawrzon z klasy Ia zdobyła I miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne.

Dwa dni później, w Mogilanach, Marysia wystąpiła w eliminacjach powiatowych. Recytacja wiersza Juliana Tuwima „Mieszkańcy” i fragmentu powieści „Ono” Doroty Terakowskiej zaowocowały drugim miejscem w powiecie i dały promocję do etapu rejonowego, który odbędzie się w dn. 12 – 13 kwietnia w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy Marysi i życzymy dalszych sukcesów!

W dniach 26 - 29 lutego br. wolontariusze  Fundacji Małopolski Uniwersytet dla Dzieci: Wojciech Różowski oraz Hubert Szewczyk  uczestniczyli w wizycie studyjnej w Brukseli.

27 listopada odbyła się VI Olimpiada Pszczelarska. W tym roku wszyscy, którym los pszczół nie jest obojętny spotkali się w Skale. Naszą szkołę reprezentowała delegacja w składzie: Natalia Krzysiek (IIIb), Aleksandra Opozda (Ib) i Aleksandra Sudoł (Ib).  Wyjeżdżając do Skały zabraliśmy ze sobą najciekawsze prace plastyczne i fotograficzne celem wystawienia do konkursu, gdyż poza testem wiedzy jak co roku odbył się wernisaż prac plastyczno-fotograficznych. Na drabinkach w auli ZSiPO w Skale zawisło 58 prac ze wszystkich uczestniczących 14 szkół.  

 

We wtorek, 2 grudnia 2015 r. w Warszawie odbył się finał edycji specjalnej konkursu naukowego E(x)plory, na którym finaliści konkursów E(x)plory z trzech poprzednich lat walczyli o wytypowanie ich projektów do wyjazdu na najbardziej prestiżowe  zagraniczne konkursy naukowe tj. na Infomatrix w Rumunii –z dziedziny informatyki, Inespo w Holandii  - z dziedziny ochrony środowiska, Expo-Sciences we Francji – targi naukowe dla młodzieży oraz na ten największy i najważniejszy -  Intel ISEF w Stanach Zjednoczonych.

Nie, bo

Widziałem schody, co prowadziły do Nie, ba,
Były przymocowane do ziemi patykami
I uczepionymi do nich dżdżownicami.
Nie miały końca,
Bo odpad

/Michał Kołpanowicz, Nie, bo, fragment/

20 listopada w auli Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie odbyła się gala wręczenia nagród w konkursach organizowanych w ramach III Skawińskiej Probówki Artystycznej. W zmaganiach literackich nasi humaniści okazali się najlepsi, zdobywając dwie pierwsze nagrody.

Strony