o szkole

Ten dzień kochają wszyscy uczniowie - zakończenie roku szkolnego. Nie inaczej było również dzisiaj, kiedy cała społeczność liceum - grono pedagogicznie i licealiści - spotkali się na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2017/18. W części oficjalnej pani dyrektor Alicja Milczarek podziękowała wszystkim za ciężką pracę oraz pogratulowała sukcesów edukacyjnych. Z jej rąk najlepsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe, listy gratulacyjne oraz podziękowania za zaangażowanie w życie szkoły.

To już tradycja, że pod koniec marca dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach zapraszają młodszych kolegów z gimnazjum oraz ich nauczycieli na Dni Otwarte. W tym roku również atrakcyjne lekcje otwarte przygotowali nauczyciele matematyki, informatyki, chemii, biologii, geografii oraz języków obcych. Była to doskonała okazja, aby poznać pedagogów z naszej szkoły, zwrócić uwagę na wyposażenie sal lekcyjnych i metody pracy oraz przybliżyć treści programowe pojawiające się w wymaganiach dla szkoły ponadgimnazjalnej.

8 lutego 2018 roku w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Filipowskiej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Ideą turnieju jest poznanie zasad i przepisów przeciwpożarowych celem ograniczenia zagrożeń z tym związanych. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna: Anna Kasprzyk, Judyta Łuczkoś i Jakub Burtan. Najlepszy wynik i pierwsze miejsce zdobyła Anna Kasprzyk z klasy II a. Tym samym Ania będzie nas reprezentować na kolejnym etapie zawodów.

Na ten dzień czekaliśmy przez cały okres licealny. Szykowaliśmy stroje, fryzury i makijaże, aż w końcu nadszedł ten wieczór!

Dnia 24 stycznia 2018 roku uczniowie klasy II B, realizujący geografię w zakresie rozszerzonym, wybrali się na seans dydaktyczny pt. „O zaćmieniach i nie tylko”. Niekonwencjonalne zajęcia odbyły się w Planetarium Śląskim w Chorzowie.

Kolejna Noc w Liceum już za nami! W piątek 2 lutego licealiści, gimnazjaliści i nauczyciele LO mogli razem spędzić trochę czasu w sposób ciekawy i wesoły. Mroczną i niezwykłą&nbsp atmosferę można było poczuć już przekraczając progi naszej szkoły. Ciemność rozświetlały świece i lampiony zapowiadające niezwykłą przygodę. Zabawę rozpoczął Szkolny Teatr Poezji prezentując spektakl pt."Karol".

  W ramach współpracy naszej szkoły z krakowskimi uczelniami wyższymi, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wykładzie profesora Romana Kochnowskiego, prodziekana Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej. Tematyka wykładu dotyczyła wydarzenia z okresu II wojny światowej, jakim był japoński nalot na amerykańskie bazy floty i lotnictwa amerykańskiego w Pearl Harbor na Hawajach, który miał miejsce 7.XII 1941 r. Atak ten wciągnął Stany Zjednoczone do II wojny światowej i rozpoczął działania wojenne na obszarze Pacyfiku.

Dnia 22. 12. 2017r. pogrążona w świątecznej atmosferze społeczność szkolna liceum w Krzeszowicach celebrowała zbliżające się Boże Narodzenie. Nim uczniowie zasiedli do „wigilijnych” stołów w klasowym gronie, mieli okazję zobaczyć występ krakowskiego Teatru Moralitet. Grupa młodych artystów wystawiła spektakl edukacyjno – profilaktyczny zatytułowany „Sieci”. Poprzez przedstawienie aktorzy starali się uświadomić licealistom problem szykanowania, hejtu, poczucia bezkarności w Internecie.

Czy jest lepszy sposób na spędzenie piątkowego wieczoru niż wyjazd do teatru? Zapewne odpowiecie, że tak i podacie mnóstwo przykładów. Ale nic nie dorówna przeżyciom, które były naszym udziałem (czyli tych osób, które zdecydowały się na wspólny wyjazd) w miniony piątek.

26 października jeszcze raz zaproszeni zostali do Lo w Krzeszowicach uczniowie klas gimnazjalnych. Tym razem goście przyjechali do nas z gimnazjum w Tenczynku i Zalasiu. Gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach językowych przygotowanych przez nauczycieli języków obcych nauczanych w naszej szkole. Po warsztatach zaproszono ich do wzięcia udziału w grze terenowej, która, oprócz walorów edukacyjnych i poznawczych, umożliwiła im poznanie zarówno nauczycieli, jak i uczniów naszej szkoły. Ci ostatni jako przewodnicy sprawdzili się świetnie.

Strony