o szkole

           Dzień Edukacji Narodowej co roku jest pretekstem spotkania się osób współtworzących społeczność szkolną, skupionych na jednym wspólnym celu: edukacji i wychowaniu kolejnych pokoleń młodzieży. Młodzieży, która często po kilkunastu latach wraca w mury szkoły przy ulicy Ogrodowej w roli rodzica zatroskanego o przyszłość swej pociechy. Inaczej nie mogło stać się i w tym roku, dlatego 17 października spotkali się przedstawiciele Rady Rodziców, pracownicy szkoły oraz młodzież aby wspólnie uczcić ideę Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

                W dniach od 12 do 14 X młodzież LO w Krzeszowicach brała udział w wyjątkowym wydarzeniu, jakim był Zlot Szkół Kościuszkowskich.  Początek zlotu miał miejsce na Kopcu Kościuszki w Krakowie.  Podczas uroczystości została zasadzona i „ochrzczona” wyhodowana przez Prezesa Polskiego Towarzystwa Różanego Łukasza Rojewskiego   nowa odmiana róży,  która została nazwana Tadeusz Kościuszko. Charakteryzuje ją  aksamitny, bordowy kolor i obwite kwitnienie. Wyhodowanie tej róży było nawiązaniem do jednego z ulubionych zajęć Kościuszki, jakim było ogrodnictwo.

Dobiegający końca Rok Tadeusza Kościuszki na długo zostanie w pamięci uczniów szkół opatrzonych jego imieniem. Szczególnie okres jesienny – zwieńczający ostatnie kilkanaście miesięcy – obfituje w rozmaite uroczystości na cześć wybitnego Polaka. W napiętym grafiku młodzieży LO  w Krzeszowicach znalazł m. in. spektakl zatytułowany „Łączmy serca”,  w reżyserii doskonale znanej naszej społeczności szkolnej Barbary  Wachowicz. Wybitna historyczka, biografka i publicystka wiele lat poświęciła na podróż wojennymi szlakami organizatora insurekcji kościuszkowskiej z 1794r.

Tradycyjnie początek nowego roku szkolnego kojarzony jest z datą pierwszego września. W tym roku jednak wakacje zostały przedłużone o kilka dni i pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2017/18 zabrzmiał 4 września o godzinie 8.45.. Wtedy to w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach pojawili się uczniowie, aby po raz kolejny, a pierwszoklasiści po raz pierwszy, spotkać się z kolegami ze szkolnej ławy i rozpocząć  dziesięciomiesięczny okres nowych wyzwań edukacyjnych.

       Bartosz Wawrzon  ur. 1989 r. uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Krzeszowicach do klasy humanistycznej w latach 2005 – 2008. Aktywnie działał w „Szkolnym Teatrze Poezji” , stworzył wspaniałe kreacje, sam pisał wiersze nagradzane na szkolnych konkursach literackich. Studiował  Filologię Polską – Specjalność: Komunikacja Społeczna  na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, poeta, prozaik, na co dzień związany z grupą artystyczną Biprostal 33.

https://www.premier.gov.pl/files/styles/width798/public/images/wydarzenia/flaga_polski_3.jpg?itok=oLBvFqQp

11 listopada będziemy po raz kolejny obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Uprzedzając uczestnictwo w uroczystościach lokalnych, 10 listopada 2016 r. zachęcamy  uczniów LO do udziału w organizowanych przez naszą społeczność formach uczczenia tego przełomowego wydarzenia.

Poprzez wspólny śpiew znanych patriotycznych pieśni, przywołanie historycznych postaci – uczestników wydarzeń sprzed 98 lat,  wkroczymy w radosny nastrój listopadowego święta.

24 czerwca pożegnaliśmy kolejny rok szkolny. Na ten czerwcowy dzień czekają zwykle wszyscy uczniowie, gdyż jest zapowiedzią wakacyjnego odpoczynku po dziesięciu długich miesiącach intensywnej pracy.Wymiernym efektem tej pracy jest promocja do następnej klasy i świadectwo szkolne z pozytywnymi ocenami.Wyniki niektórych kolegów i koleżanek ze szkolnej ławy są naprawdę imponujące !. Wyróżniajacy się uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni przez panią dyrektor Alicją Milczarek w części oficjalnej tego ostatniego w tym roku szkolnym spotkania.

W ramach IV edycji Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości znowu odbyliśmy podróż do Warszawy śladami ekonomii i przedsiębiorczości. Jak przystało na przyszłych ludzi biznesu pojechaliśmy pociągiem PENDOLINO. Odwiedzilismy CAMPUS GOOGLE na Pradze, który mieści się w dawnej wytwórni wódek :), niestety ze względów technicznych nie mogliśmy zwiedzić go w środku. Następnie udaliśmy się do nowo otwartego przy Narodowym Banku Polskim - Centrum Pieniądza - jest to nowoczesna interaktywna wystawa, służąca podniesieniu wiedzy ekonomicznej odwiedzających.

Zgodnie z coroczną tradycją naszej szkoły, na wiosnę podczas Sesji Ekologicznych rozważamy zagadnienia o tematyce przyrodniczej. W tym roku w dniu  6 czerwca wspólnie z uczniami krzeszowickiego Gimnazjum poszerzaliśmy naszą wiedzę na temat różnorodnych form ochrony przyrody. Dlaczego? 

W maju grupa biologiczna klasy IIa odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie, uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych dotyczących walorów przyrodniczych, naukowych, historycznych i kulturowych tego obiektu. Tak wszechstronną wiedzą podzielił się z nami pan przewodnik, który dwugodzinny pobyt za murami przepięknego o tej porze roku Ogrodu urozmaicał nam barwnymi anegdotami, legendami.

Strony