"Uwolnij książkę" w naszej szkole

Od 23.11.2020 roku ponownie uruchamiamy w naszej szkole akcję bookcrossingową.

 

Bookcrossing, nazywany uwalnianiem książek, to nowoczesna forma upowszechniania czytelnictwa. Idea ta zrodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i polega na nieodpłatnym przekazywaniu książek, by ktoś inny mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym miejscu dla kolejnej osoby.

Głównym celem bookcrossingu jest propagowanie kultury czytelniczej, podkreślanie roli książki w życiu człowieka i uświadamianie, że dzielenie się książkami z innymi jest lepsze od jej posiadania.

W naszej szkole półka bookcrossingowa znajduje się na korytarzu przy zachodniej klatce schodowej. Warunki reżimu sanitarnego powodują, że akcja w naszej szkole musi uwzględniać następujące wymogi:

  • Osoby zainteresowane przeczytaniem książki, znajdującej się na półce bookcrossingowej, zabierają ją do domu, a oddając odkładają ją w wyznaczone do tego miejsce (książka musi odbyć dwudniową kwarantannę, poczym wraca na półkę),
  • Jeżeli chcemy podarować książkę na akcję bookcrossingową – również umieszczamy ją w wyznaczonym do tego miejscu.

 

Jeżeli masz w domu ciekawą książkę, którą chcesz się podzielić z innymi – serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji!

 

Barbara Banach