Talent Powiatu dla naszych informatyków

Bartosz Gut, Michał Kurdziel, Kacper Kornecki to uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach. Chłopcy interesują się informatyką, a w szczególności programowaniem. W bieżącym szkolnym próbowali swoich sił w Konkursie PIX 2019 – Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu. Aby dostać się do finału uczniowie musieli pokonać ponad 10 tysięcy konkurentów w kategorii Ekspert z całej Polski i rozwiązać 10 zadań programistycznych. W finale uzyskali maksymalną liczbę punktów, zajęli I miejsce i  tytuł laureata konkursu.

W dniu 13 czerwca 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie odbyła się coroczna uroczysta Gala Talentu Powiatu 2019 podczas której władze powiatu krakowskiego uhonorowali uczniów powiatowych szkół ponadgimnazjalnych, wyróżniających się szczególnymi osiągnięciami w sześciu różnych dziedzinach tj. humanistycznej, matematyczno-informatyczno-przyrodniczej, przedmioty zawodowe, sportowej, artystycznej i społecznej.

W dziedzinie matematyczno-informatyczno-przyrodniczej tytuł Talent Powiatu otrzymali uczniowie z naszej szkoły Bartosz Gut, Michał Kurdziel, Kacper Kornecki.

Naszym Talentom serdecznie gratulujemy!