Partnerzy projektu Comenius w Krzeszowicach

 12 uczniów i 10 nauczycieli z Turcji,Włoch i Danii gościło w naszym liceum podczas ostatniego spotkania Projektu Partnerskiego Comenius, w którym nasza szkoła bierze udział od 2013 roku.

Podczas spotkania uczniowie pracując w międzynarodowych grupach przygotowali prezentacje związane z tematyką projektu i dotyczące:

  • zasad zdrowego odżywiania się,
  • sposobów walki ze stresem,
  • innowacji w nauczaniu wychowania fizycznego,
  • sportu i aktywności fizycznej.

Partnerów zapoznano też praktycznie z naszymi ostatnimi innowacjami w nauczaniu wychowania fizycznego – golfem i geocachingiem. Lekcje i turniej golfa oraz grę terenową geocaching przygotował i poprowadził p. Jacek Banach, dzięki któremu nasze LO jest liderem w innowacjach w nauczaniu wychowania fizycznego.

Goście zwiedzili również wystawy związane z niedawnymi obchodami 70-lecia szkoły, a uczniowie wzięli udział w lekcjach.

Spotkanie było okazją do podsumowania współpracy, działań w projekcie i dalszej wymiany doświadczeń między nauczycielami.

Uczniowie włoscy i duńscy przebywając w polskich domach mogli zapoznać się z codziennym życiem polskich rodzin, naszymi tradycjami, kuchnią i polską gościnnością. Wspólnie spędzony czas pozwolił na lepsze poznanie się, „szlifowanie” języka obcego, nawiązanie przyjaźni a także przełamanie ewentualnych stereotypów.

Wizytę zakończyło spotkanie wszystkich nauczycieli i uczniów biorących udział w projekcie połączone z wręczeniem certyfikatów i krótkim podsumowaniem.

Było to zdaniem wszystkich gości bardzo dobrze zaplanowane i zorganizowane spotkanie.

ZD

Uczniowie o spotkaniu

Edyta: Miałam przyjemność gościć Sharon z Włoch. Spędziłyśmy cudowny tydzień razem, pełen śmiechu i różnorakich rozmów. Oprócz tego, razem z innymi uczestnikami Comeniusa spędziliśmy wiele wieczorów na ogniskach i grillach, które również zapadną mi w pamięci, ze względu na swój niepowtarzalny klimat.

Wojtek: Although I have never known Anna Miceli before, we liked each other since the moment of her arrival to Poland. During our meals and short time between school activities my whole family enjoyed Anna’s company. She told us a lot about her homeland and we outlined her Polish customs, cuisine and some history. She was very nice and quiet person and it was a great pleasure to host her as a foreign guest.