„Najlepsi młodzi pszczelarze w powiecie”

 

W dniu 17 października w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie odbyła się IX Powiatowa Olimpiada Pszczelarska. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Bartosik  (IIb), Mikołaj Likus (IIb) oraz Małgorzata Brzóska (IIIb).

Konkurs wiedzy składał się z dwóch części: pierwszej – pisemnej (testu wiedzy) oraz drugiej części - ustnej, do której przystępowało pięciu najlepszych uczestników części testowej. Do finałowej piątki zakwalifikowała się Małgosia i Mikołaj, który uzyskał maksymalną ilość punktów za test.

Najlepszym pszczelarzem 2018 roku w Skawinie został Mikołaj zajmując I miejsce w kategorii indywidualnej. Dobre przygotowanie wszystkich uczestników reprezentujących LO pozwoliło na uzyskanie także pierwszej pozycji, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Z miłymi wspomnieniami, słodkimi upominkami od Pszczelarzy wszyscy uczestnicy rozjechali się, planując przygotowania do kolejnego pojedynku wiedzy. Należy pamiętać, że główną ideą spotkań sympatyków pszczół jest ochrona najważniejszych zapylaczy        w przyrodzie. Chcemy lepiej zrozumieć i skuteczniej zapobiegać zagrożeniom cywilizacyjnym na które narażone są te pożyteczne dla człowieka i przyrody owady.