Alicja Mirek wyróżniona w ogólnopolskim konkursie

W XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacka Nagroda "Pawiego Pióra" Alicja Mirek z klasy II b została wyróżniona za recenzję książki Martyny Wojciechowskiej Przesunąć horyzont.  W konkursie najbardziej doceniane są prace, w których świetna forma językowa idzie w parze z pomysłowością i umiejętnością zaintrygowania czytelników omawianą lekturą. Oprócz trzech nagród, w konkursie przyznano pięć wyróżnień. Jedno z nich zdobyła właśnie Alicja:)

Idę. Podążam za Nią niczym cień. Naśladuję każdy Jej ruch, nawet najbardziej niepewny. Posuwam się naprzód, stawiając kroki w miejscach, gdzie na zlodowaciałej warstwie śniegu pozostały ślady po Jej olbrzymich butach.

To niewielki fragment recenzji, którą Ala napisała na konkurs rozstrzygający, kto spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych przedstawił najlepszą, zdaniem jury, prezentację i ocenę wybranego polskiego współczesnego utworu literackiego.

Powyższa próbka pokazuje, że Ala świetnie operuje językiem, ma wyczucie stylu i już od pierwszych słów budzi ciekawość, uchyla przed nami drzwi do świata literatury.

Gratulujemy!