Dzień Integracji w Liceum Ogólnokształcącym w Krzeszowicach

Wrzesień to miesiąc, w którym zawiązywane są nowe przyjaznie i znajomości, również te edukacyjne. Co prawda nowy rok szkolny dopiero się zaczął, ale z pewnoscią gimnazjaliści już intensywnie myślą, co czeka ich za rok czy dwa. Zastanawiają się nad wyborem szkoły, do której skierują swe kroki, aby kontynuować edukację. Dlatego 26 września postanowiliśmy zaprosić uczniów drugich i trzecich klas z krzeszowickiego gimnazjum do naszego liceum.

Od rana w budynku szkoły słychać było dźwięki muzyki, gwar zrelaksowanej młodzieży, a na grilu przed budynkiem smakowicie pachniały kiełbaski. Tak rozpoczął się Dzień Integracji! Zaproszeni gimnazjalisci wzięli udział w warsztatach językowych przygotowanych przez nauczycieli wszystkich języków obcych nauczanych w naszej szkole: języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i francuskiego. Ponadto zaproponowano im ciekawą trasę biegu terenowego, który łączył walory turystyczne i edukacyjne. Na przygotowanych punktach czekali na uczestników nauczyciele poszczególnych bloków przedmiotowych – humanistycznego, matematycznego, biologicznego, wychowania fizycznego oraz religii wraz z uczniami naszej szkoły. Tam również czekały przygotowane wcześniej zagadki i zadania edukacyjne. Uczniowie zespołowo zbierali punkty na poszczególnych stacjach, a najlepszy zespół pod koniec spotkania otrzymał puchar oraz upominki: koszulki z logo powiatu krakowskiego, długopisy z logo LO oraz słodkie co nieco. Ponieważ dzień był dość chłodny, cudownie smakował poczęstunek z grila, na który wszyscy uczestnicy spotkania zostali oczywiście zaproszeni.

Atmosfera i muzyka sprzyjały integracji, a pani dyrektor Alicja Milczarek przekazała kilka cennych informacj dotyczących pracy szkoły i podziękowała za tak liczne przybycie. Na pożegnanie goście z gimnazjum orzymali drobne upominki wraz z życzeniami udanego roku szkolnego.

Wydarzenie to zaliczamy do tych z serii „bardzo udanych”, gdyż bezcenny jest kontakt z rówieśnikami w atmosferze wzajemnej sympatii, która towarzyszyła nam podczas tego dnia.