Jezyki obce

26 września 2001 roku po raz pierwszy został zorganizowany Europejski Dzień Języków. Miał on na celu zachęcić Europejczyków do nauki i zainteresowania kulturą innych krajów.

Chcąc włączyć się w szkolne obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, grupa uczniów z klasy 2a została zaproszona do Niepodległościowego Escape Roomu na lekcjach języka angielskiego. Pracując w trzy osobowych zespołach, uczniowie dzielnie walczyli rozwiązując zagadki związane z patriotyzmem jednocześnie rozwijając umiejętności językowe.

Z okazji irlandzkiego święta narodowego, zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy w najbliższy wtorek, 27 marca 2018 roku.

Znajdź w swojej garderobie coś zielonego, ubierz się i baw się wesoło. 
Jeśli nie masz ubrań koloru zielonego, przypnij zielony listek koniczynki wycięty z papieru lub wykonaj inny gadżet charakterystyczny dla Irlandii. Wykaż się pomysłowością, a w NAGRODĘ ominie Cię pytanie w tym dniu!

CZY WIESZ, ŻE? 

OD PRZYSZŁEGO ROKU ZASADY SKŁADANIA APLIKACJI NA WIĘKSZOŚĆ UCZELNI BRYTYJSKICH ZOSTANĄ ZMIENIONE. TO SAMO DOTYCZY ZASAD PRZYZNAWANIA KREDYTÓW DLA STUDENTÓW Z UNII EUROPEJSKIEJ.

To ostatnia okazja, żeby porozmawiać z przedstawicielami uczelni brytyjskich o możliwościach podjęcia studiów w przyszłym roku akademickim. 

Kiedy i gdzie?

Kraków, piątek 24 listopada 2017, 11.00–17.30, Hotel Andel's, Pawia 3, 31-154 Kraków

PROGRAM TARGÓW

"Konkurs trwający od października do kwietnia to dla uczniów nie lada wyzwanie, ale wysiłek się opłaca. Na najlepszych czekają m.in. studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego i staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie (stażysta otrzyma też nagrodę w wysokości 1500 zł na dofinansowanie kosztów utrzymania w Warszawie).

Tegoroczny konkurs KNOW AMERICA odbył sie z akcentem naszego liceum. Uczennica klasy drugiej KATARZYNA KOZIOŁ przeszła wszystkie etapy konkursu  i została finalistką pokonując ponad 1000 innych uczniów. Serdecznie Kasi gratulujemy!

Oto jej krótka relacja z pobytu w Warszawie.

Jak mawiają rdzenni mieszkańcy Szmaragdowej Wyspy: „W Dzień Świętego Patryka wszyscy są Irlandczykami”. I jest sporo prawdy w tym powiedzeniu. Nasza szkoła postanowiła uczcić to narodowe święto Irlandczyków organizując 17 marca obchody Dnia Świetego Patryka. Kilkoro uczniów przyszło do szkoły ubranych na zielono ( szkoda, że nie wszyscy), a kolor ten jak wiadomo jest symbolem Irlandii.

Dzień św. Patryka (17 marca) obchodzony jest corocznie nie tylko w Irlandii (jest to patron tego państwa) ale również na całym świecie. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. 

So don't forget! WEAR GREEN, BE IRISH on that day!

Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole miał miejsce Europejski Dzień Języków. Oto relacje dwóch uczennic w nim uczestniczących.

  10 października 2016 roku odbył się w naszej szkole Dzień Języków Europejskich. W sali numer 13 zaprezentowały się trzy grupy, funkcjonujące w naszym liceum: angielska, hiszpańska oraz francuska. Wszyscy uczniowie mieli okazję, aby w łatwy, ale zarazem przyjemny i zabawny sposób nauczyć się czegoś interesującego o zagranicznych językach.

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE INTERNETOWYM KNOW AMERICA 2017

Strony