szkołaObchody 100-lecia odzyskania NIepodległościWręczenie stypendiów Starosty KrakowskiegoOjcowska Złota Jesień 2018Europejski Dzień Języków

100 lecie niepodległści

„Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze …

niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i kosztownym”.

                                    /Józef Piłsudski/

Rok szkolny 2018/2019

Plan lekcji obowiązujący od 28 stycznia 2019 roku. Niewielkie zmiany nastąpiły z planie klasy 1A. Hasło dostępne w szkole.

Dzień 21 grudnia 2018 roku,  rozpoczęliśmy w niezwykłej scenerii i podniosłym nastroju. Kierująca Szkolnym Teatrem Poezji  pani Alicja Mosur wprowadziła nas w atmosferę Wigilii Bożego Narodzenia  odbywającej się w celi więziennej  wileńskiego klasztoru O. Bazylianów. Bohaterowie III części Dziadów Adama Mickiewicza, to młodzi ludzie represjonowani za działalność patriotyczną a czasami za samą przynależność narodową. Stajemy się świadkami ich dramatu, męczeństwa, wewnętrznej przemiany.

13 grudnia 2018 roku w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, na zaproszenie Koła Emerytów NZZ Solidarność w Zalasiu, uczniowie LO wzięli udział w lokalnych obchodach. W uroczystości na Placu Kulczyckiego uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz: Burmistrz Krzeszowic Wacław Gregorczyk, członkowie Rady Miejskiej, Dyrektorzy szkól, poczty sztandarowe.

W czasie uroczystości został przypomniany Hymn Solidarności, który wykonała pani Marzena Kubin.

7 grudnia zakończyliśmy szkolną edycję XVIII Szlachetnej Paczki. Przez dwa tygodnie zbieraliśmy w szkole potrzebne przedmioty. W przygotowanie paczki zaangażowały się wszystkie klasy naszego Liceum wraz z wychowawcami. Udało się nam zebrać wiele artykułów żywnościowych, środków czystości, kołdrę, koc, ręczniki, czajnik elektryczny. Po zapakowaniu ich okazało się, że nazbieraliśmy 14 paczek. Po raz kolejny wspólnymi siłami udało nam się pokazać swoje dobre serce. Szlachetnej Paczce od początku towarzyszą słowa: „więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu” (Dz 20, 35).

Dnia 5 i 6 grudnia cztery uczennice naszego liceum z klasy IIa -  Natalia Król, Tamara Bobek, Julia Kuryło oraz Magdalena Kucharska pomagały Mikołajowi w rozdawaniu dzieciom prezentów w krzeszowickim przedszkolu samorządowym. W pięknych strojach aniołów , ze skrzydłami i aureolami dziewczyny towarzyszyły Świętemu i panu fotografowi, który uwieczniał dzieci na zdjęciach po tym jak otrzymały prezent. Było dużo zabawy oraz radości, ponieważ każde dziecko czeka na tę chwilę w roku.

10 grudnia był Dniem Integracji społeczności LO z uczniami ósmych klas szkół podstawowych z terenu Gminy Krzeszowice. Celem spotkania było zapoznanie potencjalnych uczniów z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020, zaprezentowanie w obrazowy sposób specyfiki klas o wybranych specjalnościach: klasy humanistycznej, klasy językowej z elementami dziennikarstwa, klasy matematyczno – technicznej, klasy biologiczno – chemicznej.

Oooooczywiście ! Mikołaj odwiedził nasze liceum rozdając słodkości. Mikołajowi - Tomkowi towarzyszyły urocze „Renifery” Jagoda i Wioletta. Budżet Mikołaja zasiliła Rada Rodziców za co bardzo serdecznie dziękują wszystkie Dzieci.

Posiadamy także pewne i sprawdzone  informacje, że w zasadzie nasze liceum odwiedziło  wielu Mikołajów, którzy występowali bez służbowego stroju. Słodkości wędrowały w różnych kierunkach…. Okazało się że nauczyciele także byli grzeczni !

„…Chciałabym przywrócić zbiorową pamięć …” Tymi słowami Pani Dorota Strojnowska, uzasadniała podejmowane od lat starania i inicjatywy, które mają na celu przypominanie polskiemu społeczeństwu czynu legionowego z licznym udziałem legionistów z Krzeszowic. W otoczeniu zgromadzonych eksponatów, pamiątek po legionistach, plansz wystawy, 3 i 4 grudnia 2018 roku młodzież naszego liceum uczestniczyła w bardzo ciekawych warsztatach historycznych. Poznaliśmy gromadzony i analizowany z niezwykłą starannością  i pasją zbiór szczególnych pamiątek , dokumentów.

W dniu 10 grudnia 2018 r. w godz. 8:15 – 10:15. w budynku Liceum ul. Ogrodowa 3 odbędzie się Dzień Integracji  z uczniami klas 8 Szkół Podstawowych zainteresowanymi nauką w naszej szkole. 

W programie spotkania:
-  warsztaty przedmiotowe – poznawczo, ciekawie, inspirująco,
- doznania artystyczne – dynamicznie, rockowo, autorsko – uczniowie i absolwenci LO na scenie muzycznej,
-  zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły na rok szkolny 2019/2020 Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach,
-  spotkanie z uczniami i nauczycielami szkoły.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Dnia 23 listopada miał miejsce finał kolejnej edycji konkursu artystycznego SPA [Skawińska Próbówka Artystyczna]. W konkursie literackim z dużym powodzeniem startowali uczniowie naszej szkoły. Ocenie jury poddane zostały autorskie teksty uczestników. I tak:
- w kategorii  opowiadanie - proza, uczennica kl. IIa – Julita Godyń otrzymała wyróżnienie
- w kategorii esej, uczennica kl. IIa – Magdalena Hrabia zajęła II miejsce

Strony