szkołamatura1Klasa patronacka UJWymiana międzynarodowawojtek1

Wojciech Różowski, uczeń II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach będzie reprezentował Polskę na największym światowym konkursie naukowym dla młodzieży Intel ISEF, który odbędzie się w Phoenix USA, w maju 2016 roku

Rok szkolny 2017/2018

           Dzień Edukacji Narodowej co roku jest pretekstem spotkania się osób współtworzących społeczność szkolną, skupionych na jednym wspólnym celu: edukacji i wychowaniu kolejnych pokoleń młodzieży. Młodzieży, która często po kilkunastu latach wraca w mury szkoły przy ulicy Ogrodowej w roli rodzica zatroskanego o przyszłość swej pociechy. Inaczej nie mogło stać się i w tym roku, dlatego 17 października spotkali się przedstawiciele Rady Rodziców, pracownicy szkoły oraz młodzież aby wspólnie uczcić ideę Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

                W dniach od 12 do 14 X młodzież LO w Krzeszowicach brała udział w wyjątkowym wydarzeniu, jakim był Zlot Szkół Kościuszkowskich.  Początek zlotu miał miejsce na Kopcu Kościuszki w Krakowie.  Podczas uroczystości została zasadzona i „ochrzczona” wyhodowana przez Prezesa Polskiego Towarzystwa Różanego Łukasza Rojewskiego   nowa odmiana róży,  która została nazwana Tadeusz Kościuszko. Charakteryzuje ją  aksamitny, bordowy kolor i obwite kwitnienie. Wyhodowanie tej róży było nawiązaniem do jednego z ulubionych zajęć Kościuszki, jakim było ogrodnictwo.

Wszyscy jesteśmy Kościuszkami…

Tymi słowy pragnie się rozpocząć i zakończyć rok obchodów poświęcony patronowi naszego liceum Tadeuszowi Kościuszce. Czasami jednak musimy sobie przypominać o tym, oraz wielu zasługach tego wybitnego Polaka. Nasz patron, to wybitny żołnierz, humanista  i patriota. To też człowiek postępowy, który kochał wolność ponad wszystko, nienawidził zniewolenia. Napoleon nazwał Go „bohaterem północy” a Thomas Jefferson „najczystszym spośród synów wolności”.

Dobiegający końca Rok Tadeusza Kościuszki na długo zostanie w pamięci uczniów szkół opatrzonych jego imieniem. Szczególnie okres jesienny – zwieńczający ostatnie kilkanaście miesięcy – obfituje w rozmaite uroczystości na cześć wybitnego Polaka. W napiętym grafiku młodzieży LO  w Krzeszowicach znalazł m. in. spektakl zatytułowany „Łączmy serca”,  w reżyserii doskonale znanej naszej społeczności szkolnej Barbary  Wachowicz. Wybitna historyczka, biografka i publicystka wiele lat poświęciła na podróż wojennymi szlakami organizatora insurekcji kościuszkowskiej z 1794r.

"Konkurs trwający od października do kwietnia to dla uczniów nie lada wyzwanie, ale wysiłek się opłaca. Na najlepszych czekają m.in. studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego i staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie (stażysta otrzyma też nagrodę w wysokości 1500 zł na dofinansowanie kosztów utrzymania w Warszawie).

22 września 2017 r. Wicestarosta Krakowski Wojciech Pałka wręczył stypendia uczniom za wysokie wyniki w nauce w ubiegłym roku szkolnym.

Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszego liceum:
Emilia Glanowska II b
Karol Gurtkiewicz II b
Justyna Kuć III b

Serdecznie gratulujemy!

Wrzesień to miesiąc, w którym zawiązywane są nowe przyjaznie i znajomości, również te edukacyjne. Co prawda nowy rok szkolny dopiero się zaczął, ale z pewnoscią gimnazjaliści już intensywnie myślą, co czeka ich za rok czy dwa. Zastanawiają się nad wyborem szkoły, do której skierują swe kroki, aby kontynuować edukację. Dlatego 26 września postanowiliśmy zaprosić uczniów drugich i trzecich klas z krzeszowickiego gimnazjum do naszego liceum.

SUPER GAME e-sport oraz Burmistrz Gminy Krzeszowice zapraszają na NTT System Quersus Puchar Polski, oraz LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie.

Czekają na Was niesamowite emocje przygotowane przez SUPER GAME e-sport oraz Gminę Krzeszowice, na które zapraszamy wszystkich fanów e-sportu. Sprawdź swoje umiejętności i zostań mistrzem w e-sporcie! Niepowtarzalna okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności w pojedynkach jeden na jednego. Odkryj talent, który drzemie w Tobie!

W dniu 15 września 2017 roku o godzinie 17.00 odbedą się zebrania z rodzicami uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich.

Strony