szkołaObchody 100-lecia odzyskania NIepodległościWręczenie stypendiów Starosty KrakowskiegoOjcowska Złota Jesień 2018Europejski Dzień Języków

strona w przebudowie

Trwają prace mające na celu poprawienia dostępności strony dla osób niepełnosprawnych.

Rok szkolny 2020/2021

Zachęcamy wszystkich do włączenia się do organizowanej pod patronem Starosty Krakowskiego zbiórki artykułów spożywczych dla najbardziej potrzebujących polskich rodzin na dawnych Kresach Wschodnich. Zbieramy jedynie żywność długoterminową i środki czystośc, będącej produktami pierwszej potrzeby. Liczy się każdy gest i każda pomoc. Dary można składać do 14.12.2020 w Liceum Ogólnokształcącym w Krzeszowicach.

Zapraszam do naszej szkolnej biblioteki, gdzie na pólkach pojawiły się nowości czytelnicze zakupione ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Są wśród nich pozycje, które zostały przez Was wskazane jako szczególnie interesujące młodych ludzi.Oferta naszej biblioteki wzbogaciła się także dzięki propozycjom rodziców i nauczycieli.Mamy nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego wśród nowości.

Biblioteka jest czynna w godzinach:

Poniedziałek 9.00 - 11.30

Wtorek 9.00 – 11.30 oraz 15.30 – 17.30

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza w dniu 3 grudnia 2020 roku o godzinie 17.00 na wieczór autorski Jakuba Ciećkiewicza. Spotkanie odbędzie się on-line na kanale Biblioteki na Youtube. Podaję adres URL:

https://www.youtube.com/channel/UCs2PBdL7AA-KnuXnZLkCBKA).

Jakub Ciećkiewicz to krakowski dziennikarz, fotograf i współpracownik wielu czasopism. Tematem spotkania będzie jego najnowsza książka pisana prozą poetycką „Koniec świata na mojej ulicy”.

Od 23.11.2020 roku ponownie uruchamiamy w naszej szkole akcję bookcrossingową.

 

Bookcrossing, nazywany uwalnianiem książek, to nowoczesna forma upowszechniania czytelnictwa. Idea ta zrodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i polega na nieodpłatnym przekazywaniu książek, by ktoś inny mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym miejscu dla kolejnej osoby.

Głównym celem bookcrossingu jest propagowanie kultury czytelniczej, podkreślanie roli książki w życiu człowieka i uświadamianie, że dzielenie się książkami z innymi jest lepsze od jej posiadania.

Matura próbna odbędzie się w reżimie sanitarnym, obowiązuje dezynfekcja rąk, maska i dystans. Proszę uczniów i nauczycieli o przestrzeganie Szkolnego Regulaminu Sanitarno - Epidemicznego.

16 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Tolerancji ustanowiony rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Skąd taka data? Otóż, tego dnia 1995 roku państwa członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na temat Zasad Tolerancji, w której stwierdza się między innymi, „że tolerancja to szacunek i uznanie dla bogatej różnorodności kultur naszego świata, naszych form ekspresji i sposobów bycia człowiekiem.”(za: https://www.un.org/en/observances/tolerance-day)

Od 16.11.2020 uczniowie klas III mają możliwość konsultacji z przedmiotów maturalnych stacjonarnie w budynku szkoły. Zgodnie z poniższym haronogramem, chęć udziału w zajęciach nalezy uzgadniać każdorazowo bezpośrednio z nauczycielem.

11 listopada to szczególnie ważna data dla wszystkich Polaków. Tego dnia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku spędzimy go mniej uroczyście, bez akademii, apeli, ale warto je uczcić krótką zadumą, bo Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem- staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmującym dane terytorium (Józef Piłsudski).

Pamięć społeczności szkolnej przywrócili uczniowie klasy IA, IC oraz 2C, wykonując plakaty ilustrujące to święto.

Uwaga! plan obowiązuje do 6 listopada 2020 r.

Plan lekcji obowiązujący od 19 października 2020 r..    Plan obowiązuje do 2020-11-06 lub do odwołania.

Uwaga! Od 9 listopda obowiązuje  plan lekcji obowiązującego od 15 września 2020 r..  Zapoznaj się z uwagami do planu.

„Czas goi rany, wspomnieniami rekompensuje nam to co straciliśmy.”
Khalil Gibran

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci..”
Wisława Szymborska

W tym roku społeczność naszej szkoły poniosła ogromną stratę. Pożegnaliśmy Panią Ewę Bogusz- wieloletnią nauczycielkę biologii oraz Panią Agnieszkę Niemiec, nauczycielkę języka angielskiego. Obie zostaną na zawsze w naszej pamięci, koleżanek i kolegów ze szkoły, oraz wielu roczników młodzieży

Strony