szkołamatura1Klasa patronacka UJWymiana międzynarodowawojtek1

Wojciech Różowski, uczeń II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach będzie reprezentował Polskę na największym światowym konkursie naukowym dla młodzieży Intel ISEF, który odbędzie się w Phoenix USA, w maju 2016 roku

Rok szkolny 2017/2018

Pragniemy podziękować wszystkim uczniom, nauczycielom, oraz Dyrekcji Szkół ZSP, LO Krzeszowice za wsparcie zbiórki NAKARM PSIAKA I KOCIAKA. Dzięki Wam uzbieraliśmy 86,11 kg karmy dla bezdomnych psiaków i kociaków z gminy Krzeszowice. Dzięki Wam świat staje piękniejszy, a zwierzaki mają pełne brzuszki. Serdecznie dziękujemy, że jesteście.

Koleta Kuflik, Zbigniew Durczok

W dniu 14 marca 2018 roku została podpisane porozumienie o współpracę pomiędzy Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa w Jaworznie reprezentowaną przez Panią Dziek dr Nataszę Starik a Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki reprezentowanym przez Panią Dyrektor mgr Alicję Milczarek. W ramach współpracy młodzież będzie mogła korzystać z bogatej oferty zajęć proponawanej przez uczelnię z zaplecza dydaktycznego a naucziele szkoły Liceum będą mogli m.in. podejmować studia i kursy na preferencyjnych warunkach.

W XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacka Nagroda "Pawiego Pióra" Alicja Mirek z klasy II b została wyróżniona za recenzję książki Martyny Wojciechowskiej Przesunąć horyzont.  W konkursie najbardziej doceniane są prace, w których świetna forma językowa idzie w parze z pomysłowością i umiejętnością zaintrygowania czytelników omawianą lekturą. Oprócz trzech nagród, w konkursie przyznano pięć wyróżnień. Jedno z nich zdobyła właśnie Alicja:)

W dniu 1 marca 2018 roku młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach wzięła udział w Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W towarzystwie Pocztów Sztandarowych młodzież złożyła kwiaty pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Krzeszowicach.

8 lutego 2018 roku w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Filipowskiej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Ideą turnieju jest poznanie zasad i przepisów przeciwpożarowych celem ograniczenia zagrożeń z tym związanych. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna: Anna Kasprzyk, Judyta Łuczkoś i Jakub Burtan. Najlepszy wynik i pierwsze miejsce zdobyła Anna Kasprzyk z klasy II a. Tym samym Ania będzie nas reprezentować na kolejnym etapie zawodów.

Ostatni dzień nauki przed trwającymi feriami zimowymi klasa IIB spędziła nietypowo. Zamiast przyswajania suchej wiedzy w szkolnych ławkach, uczniowie mieli okazję obcować z prawdziwymi przedstawicielami królestwa zwierząt. Spotkanie z fauną miało miejsce w Instytucie Systematyki i Ewolucji Zwierząt Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.

Na ten dzień czekaliśmy przez cały okres licealny. Szykowaliśmy stroje, fryzury i makijaże, aż w końcu nadszedł ten wieczór!

Dnia 24 stycznia 2018 roku uczniowie klasy II B, realizujący geografię w zakresie rozszerzonym, wybrali się na seans dydaktyczny pt. „O zaćmieniach i nie tylko”. Niekonwencjonalne zajęcia odbyły się w Planetarium Śląskim w Chorzowie.

Kolejna Noc w Liceum już za nami! W piątek 2 lutego licealiści, gimnazjaliści i nauczyciele LO mogli razem spędzić trochę czasu w sposób ciekawy i wesoły. Mroczną i niezwykłą&nbsp atmosferę można było poczuć już przekraczając progi naszej szkoły. Ciemność rozświetlały świece i lampiony zapowiadające niezwykłą przygodę. Zabawę rozpoczął Szkolny Teatr Poezji prezentując spektakl pt."Karol".

W poszukiwaniu Karola

Dnia 22.01.2018 nasz Szkolny Teatr Poezji zaserwował nam dawkę niesamowitych wrażeń.

W inscenizacji utworu S. Mrożka pt. ,,Karol” zaprezentowali się : Ola Solawa oraz Bogdan Jaśkowiec  jako wyjątkowo rezolutne, ale opiekuńcze i troskliwe Wnuki, Wojtek Bodzęta w roli skrupulatnego, za to nie do końca profesjonalnego Okulisty, Kacper Stachańczyk wcielił się w rolę pozornie bezbronnego, lecz przebiegłego  Dziadka, a Krystian Żbik zajmował się obsługą techniczną spektaklu.

Strony