szkołamatura1Klasa patronacka UJWymiana międzynarodowawojtek1

Wojciech Różowski, uczeń II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach będzie reprezentował Polskę na największym światowym konkursie naukowym dla młodzieży Intel ISEF, który odbędzie się w Phoenix USA, w maju 2016 roku

100 lecie niepodległści

Zaproszamy Młodzież Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego do wzięcia udziału w Marszu Geocachnigowym  Typu Multicache z okazji 100 lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz Festiwalu Artystycznym  na 100 lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbędą się  w dniu 19 września 2018 roku  /środa/ w godzinach 9.30 – 12.30

 

Rok szkolny 2018/2019

 

 

                              Ignorantia iuris nocet

                                 (Nieznajomość prawa szkodzi)  

 

17 października z inicjatywy Starosty Krakowskiego Wojciecha Pałki gościliśmy pana Mirosława Golanko Dyrektora Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich oraz Mecenasa Pawła Zagajskiego.

Młodzież liceum podzielona na dwie grupy uczestniczyła w szkoleniu nt. „Ochrona wizerunku oraz dozwolony użytek prywatny w cyberprzestrzeni”.

 

W dniu 17 października w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie odbyła się IX Powiatowa Olimpiada Pszczelarska. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Bartosik  (IIb), Mikołaj Likus (IIb) oraz Małgorzata Brzóska (IIIb).

Konkurs wiedzy składał się z dwóch części: pierwszej – pisemnej (testu wiedzy) oraz drugiej części - ustnej, do której przystępowało pięciu najlepszych uczestników części testowej. Do finałowej piątki zakwalifikowała się Małgosia i Mikołaj, który uzyskał maksymalną ilość punktów za test.

W dniu 18 października 2018 r. odbyła się akcja honorowego oddawania krwii organizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Wszystkim uczniom i kadrze pedagogicznej, która wzięła udział w tej szczytnej akcji serdecznie dziękujemy.

               „Przemoc, złość i chciwość otaczają nas ze wszystkich stron

                Dobijają się do naszych drzwi, ale tu jesteśmy bezpieczni.

                 Na tej niewielkiej przestrzeni uczymy się szanować siebie nawzajem,

                 myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać, znajdować spokój i tworzyć”.

                                                                                              /Pam Brown/

W dniu 16 października 2018 r.odbędą się uroczyste obchody  Dnia Edukacji Narodowej.

Harmonogram:

8:30  - Uroczysta Akademia

9:45  - wyjazd do kina na film pt.: "Dywizjon 303".

Obowiązuje strój galowy.

W dniu 12 października 2018 roku Starosta Krakowski Wojciech Pałka na uroczystnym spotkaniu wręczył Nagrodę Starosty Krakowskiego nauczycielom Powiatu Krakowskiego, za szczególne osiagnięcia dydaktyczno - wychowawcze oraz zaangażowanie w codzienną pracę. Wśród wyróżnionych znalazł się Pan mgr Marcin Drożdż.

Serdeczne gratulalujemy!

12 października 133 uczennic i uczniów naszego liceum w głosowaniu równym, tajnym i powszechnym dokonało wyboru nowego składu Samorządu Uczniowskiego.

W dniu 18 października 2018 r.  o godz. 9:00 - 12:00 w Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Krzeszowicach ul. Ogrodowa 3 odbędzie się organizowana przez PCK akcja honorowego oddawania krwi. Wszystkich dorosłych mieszkańców zachęcamy do włączenia się do tak zaszczytnego działania.

W dniu 05 października 2018 roku Starosta Krakowski Wojciech Pałka wręczył uczniom Liceum stypendia Starosty Krakowskiego za wybitne wyniki w nauce. Nagrodzeni uczniowie otrzymają stypenium mięsięczne w wysokości 150 zł. Lista nagrodzonych uczniów:

Emilia Glanowska klasa 3b

Wiktoria Witala klasa 3b

Alicja Mirek klasa 3b

Karol Gurtkiewicz klasa 3b

Wojciech Bodzęta klasa 3a

Mateusz Kondoszek klasa 2b.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

                                              „Radujmy się więc, dopókiśmy młodzi”.

2 października uczniowie klasy III a, mieli przyjemność uczestniczyć na zaproszenie Dyrekcji i Rady Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019.

Zaproszenie zostało przekazane w ramach Patronatu INPiSM UJ.

Strony