szkołamatura1Klasa patronacka UJWymiana międzynarodowawojtek1

Wojciech Różowski, uczeń II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach będzie reprezentował Polskę na największym światowym konkursie naukowym dla młodzieży Intel ISEF, który odbędzie się w Phoenix USA, w maju 2016 roku

Rok szkolny 2017/2018

Dnia 13 czerwca 2018 roku w naszej szkole, w ramach Edukacji dla Bezpieczeństwa, odbyła się  pouczająca prelekcja  o  Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej i pierwszej pomocy, którą przeprowadzili: Judyta Łuczkoś  z klasy Ib oraz Jakub Burtan z klasy Ia. Podczas spotkania, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej i pokazie na dziedzińcu szkolnym, uczniowie klas pierwszych pozyskali ciekawe i pożyteczne informacje:

Obowiązkowym punktem wycieczkowym w klasie biologicznej jest Ogród Botaniczny UJ w Krakowie. Ogród został założony w roku 1783, jest najstarszym ogrodem botanicznym w Polsce. Zajmuje powierzchnię około 10 ha. W budynku, w którym dzisiaj mieści się Instytut Botaniki UJ (tzw. Collegium Śniadeckiego) od roku 1792 znajdowało się obserwatorium astronomiczne i jedna z najstarszych w Polsce stacji meteorologicznych.

Publikę - szczególnie tę uczniowską – znudzoną i zmęczoną dobiegającym końca rokiem szkolnym  trudno zaciekawić i zachwycić. Lekka komedia byłaby tu rozwiązaniem najprostszym i zapewne skutecznym. Tymczasem Szkolny Teatr (nie tylko) Poezji pod kierownictwem p. Mirosławy Wieczorek nie poszedł na „artystyczne skróty”. Oczarował grono pedagogiczne oraz licealistów niezwykle przemyślanym spektaklem muzyczno – recytatorskim pt. „Świat Pana Cogito” opartym na twórczości Zbigniewa Herberta, którego rok obchodzimy. Po zaznajomieniu zebranych z sylwetką pisarza, na scenę wkroczyli aktorzy.

Dyrektor  Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach,        ul. Ogrodowa 3 informuje o możliwości wynajęcia pomieszczenia do prowadzenia sklepiku szkolnego. Pomieszczenie przewidziane do wynajmu wyposażone jest w instalację centralnego ogrzewania, elektryczną i wodno-kanalizacyjną. Opłata za media wliczona jest  w cenę opłaty za wynajem.

W dniu 8 czerwca odbędzie sie V Dwubój  Piłkarsko - Golfowy pod patronatem Jerzego Dudka. Rozpczęcie o godzinie 9.15 na boisku "Orilik" w Krzeszowicach,

Startują drużyny klas gimnazjalnych ze szkół Podstawowych Gminy Krzeszowice

Zwyciężca Dwuboju rozegra mecz o Puchar Dyrektora Liceum z reprezentacje naszej szkoły.

Organizatorem jest UKS Fairway Krzeszowice działający przy Liceum.

V Dwubój realizowanu jest przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice.

UKS FAIRWAY zaprasza na zajęcia golfowe do Paczółtowic

9 czerwca 2018 /sobota/ - Dzień Otwarty UKSu od 10 do 13

16 czerwca 2018 /sobota/ -  zajęcia  treningowe od 10 do 13

                oraz  Wakacje z golfem

 25-28 czerwiec 2018 /pon-czw/ w godzinach 10 – 13

2 – 5 lipiec 2018 /pon – czw/  w godzinach 10 – 13

Sprzęt zapewnia organizator. Zajęcia prowadzone  są w grupie dla osób początkujących i w grupie  zaawansowanej. Zbiórka na parkingu pola golfowego zawsze o 10.00. Dojazd własny.

"Szkoda, że to tyko dwa dni" - takie opinie pojawiały się podczas wędrówki uczniów IIB do Morskiego Oka. Piękno polskich gór oczarowuje i skłania do kolejnych wędrówek po tatrzańskich szlakach wśród osobliwości przyrody. Dwudniowy epizod w Pieninach i Tatrach miał charakter rekreacyjny z wyraźnym jednak kontekstem edukacyjnym.

W dniu 18.05.2018 r. w sali teatralnej Ośrodka Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego „Dolina Słońca” w Radwanowicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu „Kresowe Szlaki Niepodległej Polski”. Była to druga edycja ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego pod honorowym patronatem między innymi: Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Obrony Narodowej oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty.

                Wśród wyróżnionych znalazły się prace naszych uczennic  z klasy I b: Zuzanny Kalety, Judyty Łuczkoś i Latiji Myszewskiej.

Gratulujemy!

W dniu 24 maja 2018 r. o godzinie 17:00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas pierwszych i drugich.

Dnia 23 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy 2a i 2b  naszego liceum uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez doradcę zawodowego pana Michała Madeja z Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie. Tematem zajęć były "Paradoksy w procesie zarządzania". Już sama nazwa wskazywała,że będzie ciekawie...

Strony