szkołaObchody 100-lecia odzyskania NIepodległościWręczenie stypendiów Starosty KrakowskiegoOjcowska Złota Jesień 2018Europejski Dzień Języków

Rok szkolny 2019/2020

 

4 lipca 2020 r. podczas Dnia Otwartego Liceum odbyło się uroczyste przekazanie do użytku zabytku - Willi Japonka, która przeszła gerenerny remont i może ponownie służyć społeczności szkolnej i lokalnej. Obiekt uzyskał w 2020 r. miano "Zabytek Zadbany" w ogólnopolskim konkursie, którego celem jest promocja opieki nad zabytkami poprzez propagowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków.

            „Człowiek rodzi się w jednym egzemplarzu i kiedy ginie,

                       nikt go nie może zastąpić.”

                                                                                  /Andriej Siniawski/

 

Galowo, refleksyjnie z zachowaniem zaleceń sanitarnych, uczniowie i pedagodzy Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki  zakończyli rok szkolny 2019/2020. Uroczystość została zorganizowana w dwóch turach. W każdej z nich była liczna grupa uczniów, którzy pracowicie z pełnym zaangażowaniem w różne obszary życia szkoły, aktywności, wykorzystali miniony czas i istniejące możliwości. Pani Dyrektor Alicja Milczarek w asyście wychowawców poszczególnych klas wręczała dyplomy, podziękowania, nagrody książkowe.

Zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw jest dobrowolne dla uczniów, świadectwa będzie można odebrać w innym terminie (również we wrześniu).

O godzinie 8.00 na placu szkolnym z zachowaniem reżimu sanitarneo tj w maseczka i dystansie 2 m odległości między osobami, spotykają się nauczyciele i uczniowie klas 2a, 2b, 1a i 1b. Póżniej pojedyńczo wchodząc do wyznaczonycg sal odbierają świadectwa.

Dla tegorocznych absolwentów, nauczycieli, przedstawicieli Rady Rodziców,  dzisiejsza uroczystość na placu szkolnym była niezwykła pod wieloma względami: czasu, w którym się odbywała – 10 maja 2020 r., zakrytych twarzy jej uczestników, wzajemnego dystansu, braku uścisków dłoni, powściągliwości w okazywaniu serdeczności.

Informuję, że dni: 8,9,10,12 czerwca 2020r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w Liceum. 11 czerwca 2020 r. - Boże Ciało - Dzień ustawowo wolny od pracy. 
Od 15 czerwca do 24 czerwca 2020 r. Konsultacje dla uczniów odbywać się będą w szkole wg. harmonogramu zamieszczonego na stronie szkoły.

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa w szkole

w czasie zapobiegania zakażeniom wirusem SARS-CoV-2

Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Krzeszowicach

Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konsultacji proszeni są o zgłaszanie się przez e-dziennik indywidualnie do każdego  nauczyciela oraz zabranie ze sobą oświadczenia o stanie zdrowia podpisanego przez rodzica/opiekuna lub pełnoletniego ucznia.

„ Witaj majowa jutrzenko,

Świeć naszej polskiej krainie,

Uczcimy Ciebie piosenką,

Która w całej Polsce słynie.

Witaj maj, trzeci maj,

Dla Polaków błogi raj.(..)

Witaj w dniu trzeciego maja,

Który wolność nam zwiastujesz.

Pierzchła już ciemiężców zgraja.

Polsko dzisiaj tryumfujesz!”

(„Mazurek 3 maja” Rajnold Suchodolski)

 

Flaga Polski (Flaga Państwowa Rzeczypospolitej Polskiej) – jeden z symboli państwowych Rzeczypospolitej Polskiej. Według ustawy z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych jest nią prostokątny płat tkaniny o barwach Rzeczypospolitej Polskiej i proporcji 5:8, umieszczony na maszcie. Zgodnie z art. 6 ust. 2 ustawy, za flagę Polski uważany jest także wariant z godłem Polski, umieszczonym pośrodku białego pasa. Barwy Rzeczypospolitej Polskiej stanowią składniki flagi państwowej Rzeczypospolitej Polskiej.

Strony